Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Obowiązku nie ma. Jest okres próbmy i dopiero normalna umowa. Ale jeśli ktoś nie ma papierów albo nie chce się uczyć i ich wyrobić to będzie zarabiał najniższe stawki. Proste.

co land to obyczaj dlatego pytalam...ty wiesz mariolanto ze w ich mentalnosci nic nie jest proste i oczywiste a wrecz pogmatwane dla tych ktorzy bywalaj w de od czasu do czasu ..np my:haha:

ale dziekowac...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

Violuś kto wie :) .Wczoraj jak ustalaliśmy zakres moich obowiązków to wyszło na to ,że mam na wieczór przygotować ciepłą kolację dla pdp i sprawdzić czy przyjął leki.No oczywiście na bieżąco ogarnąć mieszkanie,ale to nic wielkiego bo w tygodniu przychodzi pani (Polka :) ) do sprzątania.I właśnie to wszystko za ładnie wygląda.Więc albo to będzie sztela marzeń albo mina.Musi minąć kilka dni to się okaże.Jedno mnie martwi,tu jest automatik :( ,nigdy takim nie jeździłam,dzisiaj spróbuję.Ale przez ten automat to prawie nie spałam :( 

dasz sobie radę z automatikiem :) więcej wiary w sobie 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lucyna.beata napisał:

sie witam z panstwem serdecznie...nucac pod nosem....."jutro ostatnia niedziela"

jakis melanz wieczorem trza zapodac...

 

Przyłączam się do ostatnioniedzielowych imprezowiczów.

Za tydzień o tej porze będę zwalniała pokój zmienniczce.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joy napisał:

.Jedno mnie martwi,tu jest automatik :( ,nigdy takim nie jeździłam,dzisiaj spróbuję.Ale przez ten automat to prawie nie spałam :( 

Na pocieszenie powiem , że łatwiej przestawić się z manualnej na automat niż odwrotnie :d Ale przyznam szczerze , że kiedyś brat chciał się pochwalić nowym autem i usilnie namawiał mnie , żeby sobie pojezdziła  to  ja jeszcze usilniej odmawiałam i do dzisiaj nie wiem z czym to się je :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Schowaj lewą nogę pod siedzenie, to nie będzie cię korciło nacisnąć na sprzęgło

I tu się zgodzę:dobrze:a jak powracam do ręcznej skrzyni, to mam tradycyjnie dwie nogi w użyciu...czasami o trzecią się zahaczam:cześć3::$

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

Przyłączam się do ostatnioniedzielowych imprezowiczów.

Za tydzień o tej porze będę zwalniała pokój zmienniczce.

ja moj juz musialam zwolnic tydzien temu..ale mam w posiadaniu salony mojego szoguna...jego nie ma wiec wiecej miejsca :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

nie znam sie na tych procedurach ale powidz mi czy taki obcy nie ma obowiazku zdawac ichnich egzaminow zanim go zatrudnia?

niekoniecznie,nostryfikujesz dyplom,jesli chcesz być zatrudniona w swoim zawodzie,opiekun osób starszych ,nie jest pielęgniarką ani lekarzem,jest to ostatnie ogniwo w pielegnacji chorego,do tego nie potrzeba dyplomu,ani potwierdzania go egzaminami

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awe59 napisał:

Dzień dobry,

Pada deszcz....:oklaski:, temperatura spadła o 10 stopni, wreszcie normalne życie.....ale cuś mnie głowa napitala.....:( wezmę tabletkę i przejdzie....jestem zmęczona tym urlopem i upałem.....we wrześniu odpoczne na niemieckiej wsi :d

Miłego dnia kochani.

E tam odpoczniesz ...we wrześniu wykopki będą . Szmacianek na ziemiopłody nie zapomnij do walizki spakować :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maras1 napisał:

niekoniecznie,nostryfikujesz dyplom,jesli chcesz być zatrudniona w swoim zawodzie,opiekun osób starszych ,nie jest pielęgniarką ani lekarzem,jest to ostatnie ogniwo w pielegnacji chorego,do tego nie potrzeba dyplomu,ani potwierdzania go egzaminami

pozwól, że się nie zgodzę. Państwowy dyplom w zawodzie opiekun,czy to osób starszych, czy opiekun medyczny, trzeba nostryfikować. Inaczej przedstawia się sprawa w sytuacji, gdy ktoś kończył internetowy kurs itp. Tam oni sobie wystawiać mogą osobie, który przeszła taki kurs,dyplomy, ale nie będą one uznawane,gdyż kursant nie zdawał egzaminu państwowego. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc problem auta mam z głowy :) )))))).Dostanę od córki pdp normalne autko,tzn z manualną skrzynią,a ona na ten czas zabierze ichnie :) .Ale dowiedziałam się dzisiaj ,że to zlecenie nie jest na długo :( po mnie nikt już tutaj nie przyjedzie,bo to jest tylko na czas kiedy żona pdpiecznego będzie w szpitalu i na rehabilitacji.A szkoda.No chyba,ze coś się nie powiedzie i kobieta nie będzie chodzić,ale tego jej nie życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maras1 napisał:

niekoniecznie,nostryfikujesz dyplom,jesli chcesz być zatrudniona w swoim zawodzie,opiekun osób starszych ,nie jest pielęgniarką ani lekarzem,jest to ostatnie ogniwo w pielegnacji chorego,do tego nie potrzeba dyplomu,ani potwierdzania go egzaminami

nie wypowiem sie na ten temat bo jakos mi sie nie zlozylo zeby analizowac te ich nabory...owszem kiedys mialam propozycje do domu opieku na umowe o prace, oczywiscie wg ich czasu pracy zmianowo itd, lokum lezalo po ich stronie podobnie jak wyzywienie, czyli moja wyplata netto itd ..potem jakos tak sie zlozylo ze nie kontynuowalam tematu..

nie znam detali...mnie natomiast od razu zainteresowala ..kwestia urlopow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...