Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, violka napisał:

Na chwilę obecną to czuję , że mi tylko żołądek rośnie :( jak zaraz nie łyknę jakiejś orzechówki to wykorkuję :sos:

Nie martw się...nie jesteś osamotniona w problemach żołądkowych...:haha:  Cukierków nie jem, czekolad nie szamię, a jakoś efektów spektakularnych nie widać...>:( A to wszystko przez Grafinię....cukrzyk...siedzi mi w kuchni i podwieczorku nie mogę zjeść na jej oczach, bo by mi z gardła wyszarpała...:haha: I do kolacji mam taki wilczy głód, że konia z kopytami wciągnęłabym lewą dziurką od nosa...:szydera:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie sie bardziej asertywna;)

Wlasnie PDP mowi, ze skoro sie ochlodzilo, to ona by zjadla na kolacje tatara....

Tez mi chodzil po glowie, ale jest lato, czort wie od kiedy mieso lezy w metzgere-iu

A ona ,zebym machnela sie i kupila ,,zara,,

O co to to nie,mowie.Nigdzie nie ide

?

Nie mam w planie ,a pozatym nie wiem jak ze swiezoscia.

Jeszcze tego brakuje,zebym na kazde machniecie reka, leciala.

Zadowolona nie jest.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

:kopara:zdolniacha:oklaski: 

Tak nie podskakuj....nie podoba mi się...>:( Wolę czarno na białym mieć napisane...a tu rozpierducha...:donos:  Gdyby nie to, że nie mam stresu, wstawania nocnego, dźwigania, sprzątania, to spieprzałabym na podstawie niezgodności umowy z realem...:czytaj: Jedna babka, nas dwie plus córka z przychówkiem, a mam mało czasu na klepanka....:haha: Skandal...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sayonara 52 napisał:

robie sie bardziej asertywna;)

Wlasnie PDP mowi, ze skoro sie ochlodzilo, to ona by zjadla na kolacje tatara....

Tez mi chodzil po glowie, ale jest lato, czort wie od kiedy mieso lezy w metzgere-iu

A ona ,zebym machnela sie i kupila ,,zara,,

O co to to nie,mowie.Nigdzie nie ide

?

Nie mam w planie ,a pozatym nie wiem jak ze swiezoscia.

Jeszcze tego brakuje,zebym na kazde machniecie reka, leciala.

Zadowolona nie jest.>:(

Niech sama poleci...:haha:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sayonara 52 napisał:

robie sie bardziej asertywna;)

Wlasnie PDP mowi, ze skoro sie ochlodzilo, to ona by zjadla na kolacje tatara....

Tez mi chodzil po glowie, ale jest lato, czort wie od kiedy mieso lezy w metzgere-iu

A ona ,zebym machnela sie i kupila ,,zara,,

O co to to nie,mowie.Nigdzie nie ide

?

Nie mam w planie ,a pozatym nie wiem jak ze swiezoscia.

Jeszcze tego brakuje,zebym na kazde machniecie reka, leciala.

Zadowolona nie jest.>:(

A gdzie Twoja empatia ? że się tak zapytam :haha:

A tak po prawdzie to masz rację , nie wierzę , że to mięso byłoby dzisiejsze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Fajnie tupało mi się po polskiej ziemi dopóki nóżki nie zaczęły mnie prowadzać do sadysty (dentysty) :( Cos mi pani sadystka spieprzyła za ciężkie pieniądze bo boli pod drogą plombą ... :smutek:Dobrze, żem mało skłonna do rękoczynów bo należy jej się :pejcz: Czas na mnie, a Wam miłego dzionka i buziaki :cmok:

@NNNdanuta nie strasz!

Ja planuje w ciagu 2 tygodniowego pobytu w PL zalatanie i leczenie ,,wszystkiego,, 

W jamie.

Gebowej.

Jak mi spaprza to czy Niemce beda chcialy poprawic?

Nawiasem mowiac ,dam se robic tylko w narkozie.

Na zywca nie ma mowy,

Mam do leczenia ,,przyszyjkowe,, a to boli.

A ja mam niski prog bolowy(moze wysoki?)

W kazdym badz razie ,nie chce narazac personelu na uszczerbek na zdrowiu.

Jest nawet program taki, ze mozna za friko robic zeby w narkozie.

Ale niestety tylko dla chorych psychicznie.

Choc moze jak bym sprobowala, najpierw usiasc na fotel bez narkozy, i jakbym zareagowala po swojemu, to moze dadza ta narkoze za darmo????

albo pogonia w piiissss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sayonara 52 napisał:

@NNNdanuta nie strasz!

Ja planuje w ciagu 2 tygodniowego pobytu w PL zalatanie i leczenie ,,wszystkiego,, 

W jamie.

Gebowej.

Jak mi spaprza to czy Niemce beda chcialy poprawic?

Nawiasem mowiac ,dam se robic tylko w narkozie.

Na zywca nie ma mowy,

Mam do leczenia ,,przyszyjkowe,, a to boli.

A ja mam niski prog bolowy(moze wysoki?)

W kazdym badz razie ,nie chce narazac personelu na uszczerbek na zdrowiu.

Jest nawet program taki, ze mozna za friko robic zeby w narkozie.

Ale niestety tylko dla chorych psychicznie.

Choc moze jak bym sprobowala, najpierw usiasc na fotel bez narkozy, i jakbym zareagowala po swojemu, to moze dadza ta narkoze za darmo????

albo pogonia w piiissss

Zrób sobie najpierw żółte papiery :haha: będziesz miała narkozę za fri :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Basiaim napisał:

Zapytam tu, bo tutaj gwarniej.

Potrzebuję prosty przepis na knedle ze śliwkami.

Z nerwów mnie roznosi, energię muszę spożytkować. Mam sporo śliwek, a knedli jeszcze nigdy nie robiłam. No i mam smaka.

Knedle to ciasto jak na kopytka?  kurczę ,też dawno nie robiłam,,knedli,,ale z mięsem robiłam ,,ciasto jak na kopytka,,super wyszło,,,a Ty zamiast mięsa śliwkę wpakuj,,może te śliwki trochę obgotowac z cukrem,,albo bez,,do roboty:haha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sayonara 52 napisał:

Mam do leczenia ,,przyszyjkowe,, a to boli.

Te przyszyjkowe zawsze robią z narkozą,,,toż stac opiekunkę na wszystko,,,:szydera: za darmo to może tylko ktoś wybić zęby,,

Ja od jakiegos czasu zmieniłam dentystę i super na tym wyszłam,,dopiero zobaczylam jak sie leczy zęby a nie na odwal ,1 minuta i 200zl,,teraz mam 2 nowych dentystów,,aby zdążyć sobie polepic co trzeba,,kanałki jakies poleczyć ,,koniec o zębach:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie mam w planie ,a pozatym nie wiem jak ze swiezoscia.

Jeszcze tego brakuje,zebym na kazde machniecie reka, leciala.

Zadowolona nie jest.>:(

Nie dziwię się,,ja bym poleciała po tego tatara,,lubię tatar,,patrzysz czy jest różowe to raz,,wąchasz,,jak będzie suche i czarne to wiadomo-staroc,,ale też mają w batonikach tatar,,lec i nie wydziwiaj,,czas szybciej minie,,kogoś spotkasz ,itd, niespodzianka może jakas czeka za zakrętem,,,:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

Nie dziwię się,,ja bym poleciała po tego tatara,,lubię tatar,,patrzysz czy jest różowe to raz,,wąchasz,,jak będzie suche i czarne to wiadomo-staroc,,ale też mają w batonikach tatar,,lec i nie wydziwiaj,,czas szybciej minie,,kogoś spotkasz ,itd, niespodzianka może jakas czeka za zakrętem,,,:hura:

@Blondi jasne zadzieram kiece.

Jak sie nauczy to bedzie mnie po byle g.. wysylac wedle upodobania.

Ni ma na gwizdniecie.

Moge jej jutro kupic jak pojde po zakupy.

Niech zje,a ja zobacze co potem.

Choc wiadomo, stare Niemce maja strusi zoladek,

Wszystko strawia, zelazo, kamienie;)))

Ja tez lubie tatara, ale jakos w lecie nie teges jesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tak nie podskakuj....nie podoba mi się...>:( Wolę czarno na białym mieć napisane...a tu rozpierducha...:donos:  Gdyby nie to, że nie mam stresu, wstawania nocnego, dźwigania, sprzątania, to spieprzałabym na podstawie niezgodności umowy z realem...:czytaj: Jedna babka, nas dwie plus córka z przychówkiem, a mam mało czasu na klepanka....:haha: Skandal...:szydera:

to się nadaje do prasy, muszę wykręcić do o. Jerzego  :telefon: O.o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Radek50 napisał:

 Jedna babka, nas dwie plus córka z przychówkiem,

A córka z przychówkiem byla w umowie? misz masz-grajdoł równy,,lekka mina ale lekka:przekleństwa:  jak czytam o koniu z kopytami,,o cukrzyku, o wydzielaniu:rozpacz: Tobie trzeba pomóc:ciacho::frytki::burger::lody::pizza: nie pokazuj babce,,to jest dla Ciebie:cmok:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

A córka z przychówkiem byla w umowie? misz masz-grajdoł równy,,lekka mina ale lekka:przekleństwa:  jak czytam o koniu z kopytami,,o cukrzyku, o wydzielaniu:rozpacz: Tobie trzeba pomóc:ciacho::frytki::burger::lody::pizza: nie pokazuj babce,,to jest dla Ciebie:cmok:

To jest odmienne miejsce od tych, do których się przyzwyczaiłam...ale nie jest złe....:haha: Dzisiaj zjadłam deserek prawie na oczach...prawie, bo Grafini ślepnie, zwłaszcza na prawe okno nie widzi...:oops: Zatem wzięłam sobie nałożyłam lodów-sorbetów porcję wielgachną, usiadłam po prawicy i wszamałam....:oklaski:  Ale i tak masz :cmok:za wsparcie moralne....:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

Zapytam tu, bo tutaj gwarniej.

Potrzebuję prosty przepis na knedle ze śliwkami.

Z nerwów mnie roznosi, energię muszę spożytkować. Mam sporo śliwek, a knedli jeszcze nigdy nie robiłam. No i mam smaka.

Gdzie Ci go podać? ostatnio zrobiłam wyszły mniamniusie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

Zapytam tu, bo tutaj gwarniej.

Potrzebuję prosty przepis na knedle ze śliwkami.

Z nerwów mnie roznosi, energię muszę spożytkować. Mam sporo śliwek, a knedli jeszcze nigdy nie robiłam. No i mam smaka.

Dokładnie jak napisała Blondi. Ciasto jak na kopytka, rozpłaszczasz kawałek w łapce, pakujesz połówkę śliwki maczaną w cukrze, zalepiasz i gotujesz. Polame tłuszczykiem albo śmietaną z cukrem. Mlask.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, INEZ napisał:

Gdzie Ci go podać? ostatnio zrobiłam wyszły mniamniusie :)

Może być tu, a może lepiej w "ulubionych daniach na obiad"- tam chyba czytelniej.

 

@Blondi i @Maria Jolanta juz doradziły (dziękuję Wam :cmok: ), ale chętnie przeczytam i Twój przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Basiaim napisał:

Może być tu, a może lepiej w "ulubionych daniach na obiad"- tam chyba czytelniej.

 

@Blondi i @Maria Jolanta juz doradziły (dziękuję Wam :cmok: ), ale chętnie przeczytam i Twój przepis.

Ugotowane ziemniaki i mąka zwykła .Proporcja 2:1 .Czyli ziemniaków 2 razy tyle co mąki .Ziemniaki przez praskę przecisnąć ja tu nie mam praski więc takim drewnianym tłuczkiem je ubiłam do tego 2 całe jajka .Wszystko wymieszać i zagnieść ciasto .Podsypać mąki i rozwałkować grubość 4-5 mm ,wykrawać szklanką kółka .Brać w łapki takie kółeczko i wkładać do tego śliwkę be z pestki .Między te 2 połówki śliwki sypać po 1 płaskiej łyżeczce cukru .Zakleić i uformować kulki .Układać na talerzu posypanym mąka.Gotować 8-10 minutek od chwili wypłynięcia .W domu podaje tylko masłem podsmażonym z bułką tartą tutaj jeszcze z cukrem pomieszanym z cynamonem chcieli .Z 60 dag ziemniaków wychodzi 20-25 knedli w zależności od średnicy czym wykrawasz kółka .Smacznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...