Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, zuziam napisał:

Pracowałam też przy takiej starszej kobiecie i wolałabym to niż Stelle, którą mam teraz :D Pierdząco-chodząca wyższa pierdolencja :D

U mnie kontrowersje budzi wiek. Więc pewnie dojdą kontakty towarzyskie, środowisko w  którym jest aktywny. No i mała różnica wieku między opiekunem a podopiecznym wymaga, że tak powiem, bardzo profesjonalnego podejścia.

Domyślam się , czego się ...obawiasz . Nie ma reguły , czy starszy , czy młodszy PDP-ny . Ja trafiłam na 90-cio latka ....świntuszka ....i zdrowa jak rydz ....prawie ...śmigająca ...pracowita żona ( 92 l) , która oprócz opieki nad Panem nie pozwoliła mi się dotknąć do niczego . Podawane miałam pod nos ...kawę dolewaną ...i ...zabronione wejście do kuchni . Pszczółka sama popitalała , booo...." to mój dom ...moja kuchnia ...moje prasowanie ...pranie ...i wszystko ! " a przede wszystkim bardzo zazdrosna ...Dla niej nawet ja byłam młódką . Panu rączki wędrowały do moich cycków ...nauczyłam się szybko robić uniki . Nic nie dało by skarżenie , bo luj je......ny i tak by się wyparł albo....posądzona bym była o prowokowanie ?... Miałam być tam 3 miesiące ....po 6-ciu tygodniach zjechałam . Córce ( była awanturka ) powiedziałam , że ja przyjechałam i chce pracować a nie siedzieć przy Panu i ....wysłuchiwać szeptów , że nic nie robię .....A tam ...szkoda mojego zdrowia , żeby nawet wspominać ....Kasa była tam C U D N A ....ale nie skusiłam się ....moja psychika jest ważniejsza ........Niekoniecznie , że młody to ...coś ma za skórą ....Co widziałam ...czego byłam świadkiem ....nie opiszę ...bo mnie na rzyganie zbiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj już o 6 rano musiałam wstać i wypad do lasu,,bo tylko o tej porze idzie wytrzymac,,ale do lasu na kontrol i co znalezliśmy?  ja jednym drzewku okulary przeciwsłoneczne,,tak sobie ślicznie wisiały,,,nie nasze i nie ruszamy,,chodz drzewa nasze,,ok! ale niespodzianek ciąg dalszy,,grzybów nie ma bo za sucho,w ogóle tropik i wszystko chrup chrup,,zapach piękny,,ale ale ,,w środku lasu wisi  na naszej wysokosci  na drzewku telefon komórkowy Nokia,,oczywiscie własciciel lasu zdjął  ten telefon i mówi ,,taki sam jak mój,,hahahha telefon starej daty ,,ale nawet z folią ochronną na szybce,,wracamy do domu i się dowiaduje ,że to pierwszy telefon jego 10 lat temu zgubił w tym lesie a potem szybko kupił drugi taki sam nowy,,, co ta Nokia robiła w lesie do dzisiaj? byliśmy nie raz w tym lesie i trochę obeszliśmy tych drzew,,i nic,,:szydera:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, zuziam napisał:

Ale ten czas od 8 do 16 Kusi :D No co rano do kąpania i ubierania przychodzi instruktor

na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał. W razie prób jakiegokolwiek molestowania, masz agencję, by o takich zachowaniach podopiecznego powiadomić. I nie jest tak, że agencje z reguły trzymają stronę rodziny, żeby nie stracić szteli

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Jeśli płeć osoby sprawującej opiekę miałaby dla podopiecznego znaczenie, to zastrzegli  to już na poziomie zlecenia. Najpierw jedzie tam chłopak. Zmianę zaproponowano mnie. Więc argument, że obecność opiekunki może być dla gościa krępująca raczej nie wchodzi w grę. Na ewentualne próby przekroczenia granic są sposoby. Chociażby wspomniane przez Ciebie powiadomienie agencji. Stawka dobra, praca w porządku, wolnego masa, reguły jasne - a reszta wyjdzie w praktyce.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli on sparaliżowany, to może molestowanie za dużo powiedziane, chociaż wiadomo, samym wodzeniem, slinieniem, napięciem i oczekiwaniem nie wiadomo czego można stworzyć krepujace atmosfera i molestowac. Z drugiej strony nie ma co podejrzewać i debatowac, może jest wszystko normalnie. Poprostu musi zdawać sobie sprawę że to młody pokrzywdzony człowiek i nie będzie pracować tylko fizycznie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłam się i wreszcie wyprasowałam szmatki :oklaski: Babcia mnie przyfilowała i było och ach jakie to wszytko piękne :haha:a po chwili prośba abym się ubrała i pokazała O.o Tłumaczę jej , ze zobaczy mnie w tym jeszcze kilka razy , ale teraz nie będę sie przebierać bo jestem spocona a ona ..... bitte , bitte bitte  i te oczy maślane zrobiła jak moja psinka ....... no i uległam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, violka napisał:

Poświęciłam się i wreszcie wyprasowałam szmatki :oklaski: Babcia mnie przyfilowała i było och ach jakie to wszytko piękne :haha:a po chwili prośba abym się ubrała i pokazała O.o Tłumaczę jej , ze zobaczy mnie w tym jeszcze kilka razy , ale teraz nie będę sie przebierać bo jestem spocona a ona ..... bitte , bitte bitte  i te oczy maślane zrobiła jak moja psinka ....... no i uległam :szydera:

:hura::tak::oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Podawane miałam pod nos ...kawę dolewaną ...i ...zabronione wejście do kuchni . Pszczółka sama popitalała , booo...." to mój dom ...moja kuchnia ...moje prasowanie ...pranie ...i wszystko ! " a przede wszystkim bardzo zazdrosna ..

Toksyczne miejsce,,nie zazdroszczę,też bym wiała jak Ty,6 tyg, w takiej atmosferze to dramat i wytrzymac z taką babą,, nieraz się dziwię,że takie obrotne żonki a szukają opiekunki do męża,,toż taki perszing sam by wszystko zrobił,,po co kogoś meczyć ,,,:szok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, INEZ napisał:

Jest tak .

Wiem ,że jest tak, bo sama raz tak miałam,,dlatego sprawy wzięłam w swoje ręce ,,nie mogłam patrzec na włażenie koordynatorki w tyłek rodzinki,,za nic by nie oddali takiego miejsca,,rób za wszystkich dookoła i trzymaj mordusię na kłódkę,,bo przecież dobrze płacą,,itd,  a mi koordynatorka powiedziala,że mam pracowac 24 /24 bo tak mają w umowie-hahahha ale nie ze mną takie numery,,język mam i się nie boję powiedziec,,najwyżej wyrzucą-hahahha ale nie wyrzucili,,sama odeszłam:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, violka napisał:

Poświęciłam się i wreszcie wyprasowałam szmatki :oklaski: Babcia mnie przyfilowała i było och ach jakie to wszytko piękne :haha:a po chwili prośba abym się ubrała i pokazała O.o Tłumaczę jej , ze zobaczy mnie w tym jeszcze kilka razy , ale teraz nie będę sie przebierać bo jestem spocona a ona ..... bitte , bitte bitte  i te oczy maślane zrobiła jak moja psinka ....... no i uległam :szydera:

Mięczak z ciebie...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...