Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, eugenia1 napisał:

Może to abschmelzen  roztopić, że niby ten miód rozpuścić

Super dzięki :cmok:jeszcze tylko jeden składnik może dobrze myślę bo w sosie były grzybki a oni używają takiego sosu w proszku z grzybkami ? ten Uno coś tam to może być ten sos w proszku ?

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

:cmok:to już coś mam jeden składnik czyli cukier a to pierwsze to może być lekko miodowy jak myślisz można by tak przetłumaczyć albo z miodową nutką?

Niemiecki jest niemiecki,,każdy inaczej mówi i każdy inaczej pisze,,a dla nas to jest czarna magia,,niemcy mają problem a co mówić my:przekleństwa: no tylko :grzmotnąć: robic to,,:oklaski::cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

 

Tak sobie Was czytam i myślę, że chyba coraz bardziej oddalam się od opiekunkowego kosmosu, i sama nie wiem, czy mam się cieszyć z tego powodu, czy wręcz przeciwnie ;)

Forma czatu też mi średnio odpowiada, ale to wiedziałam od początku.. Mniemam, że nie mnie jednej ;) :) . 

 

@INEZ, czy możesz zrobić zdjęcie tego przepisu i wstawić go tutaj? Byłoby miło, bo szkoda, żeby kulinarny autentyk poległ pokonany przez odręczną pisownię :). Postaram się przetłumaczyć, ale potrzebuję kontekstu, a nie pojedynczych słów :).

 

Pozdrawiam Was wszystkich, życzę bezproblemowej pracy i chłodu, chłodu!!!

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, salazar napisał:

To zrób ładne zdjęcie składnikom, my je przetłumaczymy, a Ty dorzucisz sposób wykonania :) 

Wyciągnęłam wszystkie składniki na stół w kuchni oprócz tego Uno i teraz czekam aż wróci do domu mój myśliwy to zapytam go co to jest te uno i poproszę żeby pokazał kolejność wykonania i jaką ilość cukru brązowego i miodu .

Mięso trzeba tylko obsmażyć a potem dusić w sosie to wiem .Zioła też wszystkie wiem jakie dodawał bo nazwy są mi znane.

@salazar widać ,że rzadko bywasz na forum bo ja szerzej pisałam wczoraj ,że on mnie z kuchni pogonił .Chyba chciał mi obiadem zaimponować a wyszło tak jak wyszło mi zaimponował ale komuś innemu nie bardzo chyba .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

Matko bosko czynstochowsko ...zmuszona byłam udać się do kiosku w celu nabycia papierosów,bo niestety przez te nieprzespane noce :mur:... normalnie mnie brakło :papieros:.I idąc do celu ,ocierając pot z czoła , nie spotkałam żywej duszy , tylko z rzadka jadące samochody .Żar od ulic, betonów , nie do opisania .Piekło i szatany !!! Nie wspomnę o rozdzierającym mą duszę ,niemym krzyku ...w chwili płacenia za 3 paczki cygaretówO.o..18,40 ...za resztę z 20 czyli 1,60 kupiłam sobie na otarcie łez sznite ciasta z truskawkami ... nawet niezłe ... także jak nie musicie siedźcie na doopach , gdzie tam komu najchłodniej , takie spacery zagrażają życiu i zdrowiu...resztę dowiecie się od farmaceuty.:haha:

a co ja teraz robię ? :dyskusja: siedzę na tyłku, a temperatura, a jest godzina 16.26, wskazuje 35 stopni w cieniu. W domu klima, przy zamkniętych drzwiach i oknach. Około 20 dopiero pojadę do myjni samochód umyć

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

Zobaczymy jak wróci do domu to muszę się tego dowiedzieć wieczorem umieszczę go w poradniku więc możesz jutro zrobić na obiad słodziakowi te mięso z sosem tylko jelenia musi skombinować :haha:

:hura: nie!!! żadnych obiadków ,,zaraz idę na wyżerkę do sąsiadów i na :wino:,,, ale jeleni tutaj nie ma:smutek: same dziki,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, salazar napisał:

@INEZ, jeśli Twój myśliwy, że tak powiem ;), jest dostępny i Ci pomoże, to w ogóle nie widzę problemu. 

Rozpaczliwie poszukiwałaś tłumaczy, więc myślałam, że sytuacja wygląda inaczej.

 

Czekam cierpliwie :).

Chciałam to umieścić teraz bo mam czas  a ten przepis już obiecałam  wczoraj .On jest dostępny ale wpada jak po ogień między jedną wyprawą do lasu a drugą .Na kolacji na pewno będzie obiadu nawet dzisiaj nie jadł tylko wziął 2 jabłka do kieszeni strzelbę w garść i tyle go widziałam .Jemu tylko te polowania w głowie dla mnie czasu ma nie wiele ot taki maniak .:) Jeszcze zupa bliżej mi nie znana do tego była ale to póżniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i raz czytam wpisy kogoś,komu nie podoba się forum.A to za dużo napisane,a to forma czatu nie odpowiada :( .A może by tak wysilić się trochę i napisać jak wg jednej lub drugiej osoby miałoby być.Albo założyć nowy temat i tam pisać tak jak w duszy gra.Jak to mówi Blondi "nic na siłę".Jest tutaj cała masa wątków ,które mnie średnio albo wcale nie interesują.I co?Mam w każdym z nich napisać,że mi się nie podoba?Po prostu nie wchodzę tam i nie piszę.

Narzekanie niczego nie zmienia,poza atmosferą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...