Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tatuś, emerytowany, znany neurolog monachijski, ma bardzo zaawansowanego Parkinsona....mieszka w jakimś Heimie....i tyle ma z dzieckiem do czynienia...:tak2: Smutne? Tragiczne? Nie wiem, jak to określić....gdzie są granice rozsądku? 

Obawiam się,że w tym przypadku rozsądek zastąpiło konto bankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maras1 napisał:

dzisiaj gotowała inna pani,-:d140kg,i wesoło łypała oczkiem

Może głód miała no wiesz już tej konsumpcji jej się chciało .Mnie też czasami trochę ssie w żołądku jak jestem w trakcie gotowania ;)no i zmieniłam zdanie są jakieś + tego miejsca gdzie jesteś :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Może masz i rację.....Mnie uderzyło, że ci ludzie, wszechstronnie wykształceni, światli, podjęli taką, a nie inną decyzję, kierując się tylko i wyłącznie swoją potrzebą posiadania dziecka.....Ale do jasnej cholipki...jak masz tyle lat, co ci rodzice, to chyba należy dostrzec granice rozsądku i zagrożenia wynikające z późnego rodzicielstwa...nie dla siebie, ale dla dziecka...skazali je na bycie opiekunem osoby starszej od najwcześniejszych lat dziecięcych. Być może podświadomie, albo ze względu na skrupuły pozwala jej się na wszystko...PORAŻKA.....i tyle...

W jakim Ty świecie żyjesz przecież oni nie są w tym odosobnieni przed chwilą sama dałaś przykład innego leciwego tatusia .Każdy żyje tak jak chce :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, INEZ napisał:

:kopara: to w takim wieku się jeszcze może??:szok:

Może ,:hura:,nałykał się specjalnych specyfików i może wszystko,,mało kto tak potrafi,,a mówiłam ,że związki są różne i przeróżne,,mnie nic już nie zdziwi,,,jak komu pasuje niech tak sobie żyje,,ja 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

Może ,:hura:,nałykał się specjalnych specyfików i może wszystko,,mało kto tak potrafi,,a mówiłam ,że związki są różne i przeróżne,,mnie nic już nie zdziwi,,,jak komu pasuje niech tak sobie żyje,,ja 

:tak:wolność Tomku w swoim łóżku znaczy się domku :haha:

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

W jakim Ty świecie żyjesz przecież oni nie są w tym odosobnieni przed chwilą sama dałaś przykład innego leciwego tatusia .Każdy żyje tak jak chce :)

Dałam przykład, żeby pokazać, że bez względu na kraj i stan konta, bez względu na wykształcenie i świadomość, niektórym ludziom "coś" odbiera rozum...Faktem jest, że każdy żyje jak chce....ale co z tymi, którzy zostają, przedwcześnie osieroceni, zubożeni o dzieciństwo, o miłość rodzicielską...co z tymi dziećmi, którym przyszło nie doświadczyć miłości dziadków....Może to pytania retoryczne....ale KAŻDY powinien myśleć i to nie tylko o sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Być może....albo późna, wielka miłość...:haha: No i....niczym nastolatki mogli "się zapomnieć"...o zabezpieczeniu nie wspomnę....:szydera:

Mogło i tak być ,ale jakoś nie do końca jestem przekonana:szydera:.Ale co tam,nie mnie oceniać.Ale jednego jestem pewna,szkoda dzieciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Dałam przykład, żeby pokazać, że bez względu na kraj i stan konta, bez względu na wykształcenie i świadomość, niektórym ludziom "coś" odbiera rozum...Faktem jest, że każdy żyje jak chce....ale co z tymi, którzy zostają, przedwcześnie osieroceni, zubożeni o dzieciństwo, o miłość rodzicielską...co z tymi dziećmi, którym przyszło nie doświadczyć miłości dziadków....Może to pytania retoryczne....ale KAŻDY powinien myśleć i to nie tylko o sobie...

No ale tak samo dzieci ludzi w każdym wieku mogą zostać o to zubożeni więc nie jest to chyba problem tylko wieku rodziców ale podejścia do życia .Świata nie naprawisz :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Jest tutaj siedmiolatka...wnusia od najmłodszej Jaśniepanienki

Bym omijała tą wnusię,,nie reagowała na nic,nie mój dom i nie moje małpy,, ja potrafię wyłączyć się i zero reakcji,, ale czego nie lubię? jak dom jest pełen ludzi,pełen rodziny,,non stop ktoś,,babka nie ma poobiedniej drzemki ,spokoju itd, w domu szał pał,,głośno,,ale i jak mi się tak trafiało to ja baj baj do siebie na pauzę a Wy wszyscy róbta co chceta,,,bo inaczej to by mnie zajezdzili,,ale nie ze mną takie numery,,,koniec ,,PDP i jeszcze gratis dzieci,,dwoje dzieci,,,ale na szczęscie było tak może z 2 razy,,szło przeżyć,,:hura: 

Bezstresowe wychowanie to ma teraz co drugie dziecko:święty:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dałam przykład, żeby pokazać, że bez względu na kraj i stan konta, bez względu na wykształcenie i świadomość, niektórym ludziom "coś" odbiera rozum...Faktem jest, że każdy żyje jak chce....ale co z tymi, którzy zostają, przedwcześnie osieroceni, zubożeni o dzieciństwo, o miłość rodzicielską...co z tymi dziećmi, którym przyszło nie doświadczyć miłości dziadków....Może to pytania retoryczne....ale KAŻDY powinien myśleć i to nie tylko o sobie...

Dokładnie tak ,a tu wylazł wyłącznie egoizm w czystej postaci .:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, INEZ napisał:

Ja też wiem ,że szkoda Ci tego dzieciaka mnie by też pewnie było szkoda .Tylko czy uważasz ,że mając młodszych rodziców ta dziewczynka byłaby inna?

Ale my się nie rozwodzimy teraz, nad jej rozwydrzeniem...tylko na co została skazana przez niefrasobliwych rodziców ( takie moje zdanie ) .

 

Edytowane przez Afryka
Zdecydowanie bliżej mi do młodocianych rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...