Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minut temu, Afryka napisał:

Nie ma , nie ma wody na pustyni ,a wielbłądy  nie chcą dalej iść.Czołgać się już dłużej nie mam siły,o jak bardzo, bardzo chce się ....spać..

Witam Milusińskich :cześć2:

Zero deszczu, prawie zero spania ...jadę na oparach cierpliwości .:papieros:

Dobrego dnia .

Przybywaj @Afryka do mnie.....leje....parę wiader oddam gratis...:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejny letni, piękny poranek. Zaczynam już podejrzewać siebie , że ja jakaś inna ( wyjątkowa, to wiem ), bo lubię takie lato. Pracuję na dodatek w takim miejscu, że Afryka tuż , tuż . Dzisiaj też spojrzę w jej niewyspane ponoć oczęta . Miłego dnia życzę wam, nam i im. :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejny letni, piękny poranek. Zaczynam już podejrzewać siebie , że ja jakaś inna ( wyjątkowa, to wiem ), bo lubię takie lato. Pracuję na dodatek w takim miejscu, że Afryka tuż , tuż . Dzisiaj też spojrzę w jej niewyspane ponoć oczęta . Miłego dnia życzę wam, nam i im. :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Margaritka napisał:

Witam w kolejny letni, piękny poranek. Zaczynam już podejrzewać siebie , że ja jakaś inna ( wyjątkowa, to wiem ), bo lubię takie lato. Pracuję na dodatek w takim miejscu, że Afryka tuż , tuż . Dzisiaj też spojrzę w jej niewyspane ponoć oczęta . Miłego dnia życzę wam, nam i im. :cmok:

A g...guzik, w okularach będę ....okulary od Gucciego dla wszystkich :cool: :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak zmotywować dziadka aby wstał z łóżka. On ma depresję,  jestem chyba zła opiekunka bo na mnie tak reaguje. Rodzina powiadomiona, jedyna rada od nich to ma lezec tak dlugo jak chce, kiedys wstanie.Jeszcze troche i ja sie załamie Pozdrawiam 

Edytowane przez Martta
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Martta napisał:

Witam! Jak zmotywować dziadka aby wstał z łóżka. On ma depresję,  jestem chyba zła opiekunka bo na mnie tak reaguje. Rodzina powiadomiona, jedyna rada od nich to ma lezec tak dlugo jak chce, kiedys wstanie.Jeszcze troche i ja sie załamie Pozdrawiam 

U mnie nie a to tamto po siadaniu może trochę poleżeć ale tak max godzinkę potem musi wstać bo ja potrzebuje towarzystwa :szok: i zawsze wstaje widocznie ten argument do mojej podopiecznej przemawia ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, INEZ napisał:

U mnie nie a to tamto po siadaniu może trochę poleżeć ale tak max godzinkę potem musi wstać bo ja potrzebuje towarzystwa :szok: i zawsze wstaje widocznie ten argument do mojej podopiecznej przemawia ;)

U mnie to nie działa. Dzisiaj już reaguje agresja jak mnie widzi. Dzisiaj trzasnal drzwiami od sypialni i mam go zostawić w spokoju.

Edytowane przez Martta
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Martta napisał:

Witam! Jak zmotywować dziadka aby wstał z łóżka. On ma depresję,  jestem chyba zła opiekunka bo na mnie tak reaguje. Rodzina powiadomiona, jedyna rada od nich to ma lezec tak dlugo jak chce, kiedys wstanie.Jeszcze troche i ja sie załamie Pozdrawiam 

Jeżeli ma faktycznie zdiagnozowaną depresję ,a nie daj Boże ,nie leczoną,bo tak często gęsto się dzieje w Niemcowni,to wcale nie świadczy,że jesteś złą opiekunką , tylko znalazłaś się w złej sytuacji .Ta choroba charakteryzuje się różnymi stanami pacjentów ,od totalnej niemocy , do pewnych" zrywów" aktywności .I niestety potrzebuje profesjonalnego leczenia farmakologicznego i psychoterapii ,włącznie z pobytem w placówkach leczących tę chorobę . To choroba "duszy " i sama niewiele zdziałasz , choć możesz próbować . Wytrwałości życzę i pokładów cierpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afryka napisał:

Jeżeli ma faktycznie zdiagnozowaną depresję ,a nie daj Boże ,nie leczoną,bo tak często gęsto się dzieje w Niemcowni,to wcale nie świadczy,że jesteś złą opiekunką , tylko znalazłaś się w złej sytuacji .Ta choroba charakteryzuje się różnymi stanami pacjentów ,od totalnej niemocy , do pewnych" zrywów" aktywności .I niestety potrzebuje profesjonalnego leczenia farmakologicznego i psychoterapii ,włącznie z pobytem w placówkach leczących tę chorobę . To choroba "duszy " i sama niewiele zdziałasz , choć możesz próbować . Wytrwałości życzę i pokładów cierpliwości .

Nie można zostawiać pacjenta z depresją samemu sobie w myśl zasady róbta co chceta trzeba go motywować do jakiejkolwiek aktywności no i do wyjścia do ludzi to tak w przenośni tym ludziem może być nawet opiekun.Co do reszty to się właściwie zgadzam może pomóc ale wcale nie musi .Przy takim pacjencie nie tylko z depresją ale powiedzmy z wahaniami nastroju wskazany jest opiekun z co najmniej dobrą znajomością języka bo rozmowa może tu zdziałać cuda :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robię od 9 rano. Proponuję ulubione gry, wspólne spacery, ale nawet to dziś nie działa. Już się podałam. A jeszcze problemy z moją nogą i się wszystko nawarstwilo. Rozmawiałam ze zmienniczką to mi tylko poradziła że mam wytrzymać bo z nią takich problemów nie miał. Wczoraj dzwoniła firma ze dziadkowi nie daje śniadania i śpi cały dzień. Do dzisiaj do 11 był już na nogach. A dzisiaj jeszcze w łóżku. Śniadanie zjadł o 8. On miał mieć tylko początek  demencji 

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałaś usiąść i poczytać sobie ? Nie namawiać do wstania ale posiedzieć albo włączyć radio i posiedzieć w innym pokoju ale tak żeby słyszał. Skoro reaguje agresją na namowy to może sposobem ? 

Zresztą może ma lenia, pogoda ku temu nastraja....

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, INEZ napisał:

Nie można zostawiać pacjenta z depresją samemu sobie w myśl zasady róbta co chceta trzeba go motywować do jakiejkolwiek aktywności no i do wyjścia do ludzi to tak w przenośni tym ludziem może być nawet opiekun.Co do reszty to się właściwie zgadzam może pomóc ale wcale nie musi .Przy takim pacjencie nie tylko z depresją ale powiedzmy z wahaniami nastroju wskazany jest opiekun z co najmniej dobrą znajomością języka bo rozmowa może tu zdziałać cuda :)

Znam tę chorobę z" autopsji,"że się tak wyrażę ,motywować owszem trzeba ,ale z reguły potrzebny do tego specjalista wysokiej klasy .A tu jak pisze dalej Marta, dochodzi jeszcze demencja i kółko się zamyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Afryka napisał:

Znam tę chorobę z" autopsji,"że się tak wyrażę ,motywować owszem trzeba ,ale z reguły potrzebny do tego specjalista wysokiej klasy .A tu jak pisze dalej Marta, dochodzi jeszcze demencja i kółko się zamyka .

W połączeniu z demencją jeszcze nie miałam więc więcej się wypowiadać nie będę .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim w kolejny upalny dzień :cmok:

Wczoraj wieczorem pojechaliśmy szukać ochłody nad jeziorkiem a na miejscu okazało się , ze nawet pies nie miał siły pływać :haha:Wróciliśmy do domu i każdy tam gdzie klapnął na tyłek , tam zasnął :szydera: 

Trzymajcie się dzielnie :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, awe59 napisał:

Dzień dobry  :d

Najstarsi górale warszawscy nie pamiętają takich upałów.....uffff.....do końca tygodnia ma być taka patelnia....moi dziś jadą na Woodstock......powariowali  :d

Miłego dnia i troche chłodu.....:cmok:

 

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

A ja myślałam, że tylko moi są tacy porąbani z tym Woodstock'iem...:szydera: 

 

4 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Moje też. :szydera:

Mój synek siedzi już tam od poniedziałku O.o A ja wyszukuję ciągle jakiegoś pretekstu , żeby do niego zadzwonić w celu sprawdzenia , czy jeszcze nie padł na tym skwarze , ale żeby nie wyszło znowu , że panikuję :szydera:

Od tego roku mamy nową nazwę Poland Rock :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Martta napisał:

Tak robię od 9 rano. Proponuję ulubione gry, wspólne spacery, ale nawet to dziś nie działa. Już się podałam. A jeszcze problemy z moją nogą i się wszystko nawarstwilo. Rozmawiałam ze zmienniczką to mi tylko poradziła że mam wytrzymać bo z nią takich problemów nie miał. Wczoraj dzwoniła firma ze dziadkowi nie daje śniadania i śpi cały dzień. Do dzisiaj do 11 był już na nogach. A dzisiaj jeszcze w łóżku. Śniadanie zjadł o 8. On miał mieć tylko początek  demencji 

 

Czasami odwodnienie nasila objawy demencji . Brak elektrolitów  to ospałość , osłabienie i również zmiany nastrojów . Zastanów się czy dziadek wypija dostateczna ilość płynów .

Przyczyną może być zaostrzenie depresji ale stawiałabym również na płyny ,  miałam podobny przypadek do Twojego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...