Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Blondi napisał:

:hura:świeżożercy,,ale nie ma co się smiac,,mój mądrala jadł wątróbkę wieprzową surową -prosto ze sklepu,,kładł na desce i sobie kroił i jadł,,jak ja to zobaczylam to szok,,ale potem,,myślę,,to nie moje usta to połykają i nie moje zeby to gryzą,,jak to lubi to prosze bardzo --jedz!!!

tu gdzie jestem ,syn pdp ok.50 lat,nigdy nie jadł ogórków kiszonych,kupiłem za swoje ,teraz wpieprza razem ze mna:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, anna5826 napisał:

O piernik z tym to i ja mam problem !!!  Namocz to w mleku ... na noc do loodowki wiem ze to trzeba przekroic wyplukac .. obgotowac i kilka razy wode zmienic ... a pozniej cebulka majeranek , galka muszkatowa i dusic to ze 2 godz ..

 

Dziękuję chyba zaraz za gotowanie się wezmę :smutek:A niech to piorun strzeli .Zmienniczce chyba nie powiem bo na 100% nie przyjedzie a może właśnie powiem i bez opiekunki zostaną dobrze im tak będzie :przekleństwa:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LACH napisał:

Mam baja pomysł na farsz do krokietów

Znalazłam super przepis w internecie ale właśnie na naleśniki nadziewane farszem .Chciałam zrobić coś mniej pracochłonnego bo nie mam nawet czasu po prasować ale wrzuć ten przepis do ulubionych dań na obiad a ja idę do zamrażarki po grzybki .Dziękuję widzę,że Ty jeden potraktowałeś sprawę poważnie :cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, INEZ napisał:

Piszę nie w tym wątku co trzeba bo to na obiadowym powinno być ale tu więcej osób czyta .Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić podroby z sarny :smutek: na samą myśl o tym biednym zwierzątku płakać mi się chce .W domu nie robię żadnych płucek i nereczek tylko wątróbkę i to drobiową albo co najwyżej wieprzową .Może ktoś coś doradzić ?:d będę bardzo wdzięczna :d

Dobry wieczór :).

Inez, poszukaj w necie przepisów na Aufbruch, bo tak nazywa się to danie. Nota bene uważane za przysmak :).

 

Masz te podroby zamrożone? Normalnie muszą być mega świeże (niech Twoje serce nie krwawi ;)), często jeszcze ciepłe, przyrządzane natychmiast po polowaniu i wypatroszeniu zwierzyny (stąd też nazwa potrawy).

Te świeże robi się tak, że podroby kroi się dość drobno, obsmaża z cebulą na oleju, dodaje trochę przecieru, zalewa czerwonym winem i bulionem i dusi. Normalnie dosmacza solą i pieprzem, ja takie najbardziej lubiłam.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucyna.beata napisał:

a wiesz ze musze sie z toba zgodzic:dobrze:

tu ogarniam moje otoczenie...i to co mnie drazni....moglabym oczywsice bardziej wymiatac i szukac ale...no wlasnie...to nie moj swiat...nie bede lizac mieszkania tylko dlatego ze zmienniczka bedzie, dziadek lubi swoj porzadek i nie bede mu go burzyla ...sprzatam jak mam czas i chec...sprzatam nie raz w tygodnu ale dziele to...raz kurze potem odkurzanie potem wc obie potem zmiana poscieli...jezeli mam faktycznie wiecej luzu to np zrobie sobe cos w szafkach w kuchni ale...dziele tak, zeby praca byla na na biezaco...

ni zarastam brudem ale nie daje sie zwariowac..dla mnie wazny jest porzadek dnia przy babce 

wkur..lam sie na okno to je sobie umylam..w swoim pokoju a ze dziadek byl akurat przy tym...poprosil zaplacil umylam reszte..ale nie od razu...codziennie po jednym...moj czas tez jest cenny

 

Czyli mamy identyczne podejście do pracy :) Mogłybyśmy się zmieniać :cmok:Tylko,ze ja fruwajec jestem,nie wiem czy gdzieś będę chciała wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

a masz ze masz nie myc?

ja poprostu umylam sobie i dla siebie i u siebie tylko tyle...kurz zaslanial mi widok na havele

jak są brudne to trzeba zamówić mycie,mogę umyć za dodatkową zapłatą,raz kobitce naprawiałem markizy  elektryczne,biedziłem się kilka godzin dostałem 20e,przyszedł elektryk i wymienił jej 2 gniazdka na nowe dała mu 50e za 10 min pracy,nigdy więcej się nie wychylam i reobię tylko to co w umowie,nie chwaląc wszystko robie perfekcyjnie,każda rodzina chce żebym wrócił:d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, salazar napisał:

Dobry wieczór :).

Inez, poszukaj w necie przepisów na Aufbruch, bo tak nazywa się to danie. Nota bene uważane za przysmak :).

 

Masz te podroby zamrożone? Normalnie muszą być mega świeże (niech Twoje serce nie krwawi ;)), często jeszcze ciepłe, przyrządzane natychmiast po polowaniu i wypatroszeniu zwierzyny (stąd też nazwa potrawy).

Te świeże robi się tak, że podroby kroi się dość drobno, obsmaża z cebulą na oleju, dodaje trochę przecieru, zalewa czerwonym winem i bulionem i dusi. Normalnie dosmacza solą i pieprzem, ja takie najbardziej lubiłam.

Dziękuję oni myśliwi są więc chyba znają się na tym i wiedzą,że to jadalne głowa mnie z tego zaczęła boleć :( to jest zamrożone a raczej było bo już częściowo się odmroziło ,Tyle z nich zdołałam wyciągnąć,że w piekarniku to smażą i na noc chyba mlekiem nie trzeba zalewać bo by mi powiedzieli .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joy napisał:

Czyli mamy identyczne podejście do pracy :) Mogłybyśmy się zmieniać :cmok:Tylko,ze ja fruwajec jestem,nie wiem czy gdzieś będę chciała wracać.

co nie zmienia faktu ze byc moze kiedys chcialabys wpasc na krotki czas mnie zmienic ...3-4 tygodnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucyna.beata napisał:

co nie zmienia faktu ze byc moze kiedys chcialabys wpasc na krotki czas mnie zmienic ...3-4 tygodnie

Może mnie zechce ktoś zmienić ?:d najlepiej od jutra rana :d

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

jak są brudne to trzeba zamówić mycie,mogę umyć za dodatkową zapłatą,raz kobitce naprawiałem markizy  elektryczne,biedziłem się kilka godzin dostałem 20e,przyszedł elektryk i wymienił jej 2 gniazdka na nowe dała mu 50e za 10 min pracy,nigdy więcej się nie wychylam i reobię tylko to co w umowie,nie chwaląc wszystko robie perfekcyjnie,każda rodzina chce żebym wrócił:d

doczytaj co napisalam poprzednio...moje okno w moim pokoju a o reszte poprosil 

dostalam wiecej niz 20 euro :szydera: 

a czy perfekycjnie...nie mnie oceniac...poki co...nikt mnie nie odeslal a wrecz odwrotnie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucyna.beata napisał:

doczytaj co napisalam poprzednio...moje okno w moim pokoju a o reszte poprosil 

dostalam wiecej niz 20 euro :szydera: 

a czy perfekycjnie...nie mnie oceniac...poki co...nikt mnie nie odeslal a wrecz odwrotnie...

a mnie ktos odesłał?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, salazar napisał:

Dobry wieczór :).

Inez, poszukaj w necie przepisów na Aufbruch, bo tak nazywa się to danie. Nota bene uważane za przysmak :).

 

Masz te podroby zamrożone? Normalnie muszą być mega świeże (niech Twoje serce nie krwawi ;)), często jeszcze ciepłe, przyrządzane natychmiast po polowaniu i wypatroszeniu zwierzyny (stąd też nazwa potrawy).

Te świeże robi się tak, że podroby kroi się dość drobno, obsmaża z cebulą na oleju, dodaje trochę przecieru, zalewa czerwonym winem i bulionem i dusi. Normalnie dosmacza solą i pieprzem, ja takie najbardziej lubiłam.

:tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maras1 napisał:

tu gdzie jestem ,syn pdp ok.50 lat,nigdy nie jadł ogórków kiszonych,kupiłem za swoje ,teraz wpieprza razem ze mna:d

Na polce Polskiej sa Buraczki Cwikla z chrzanem ty wiesz jak dziadek wpierniczal ...l az mu sie uszy trzesly ....  a co mi tam niech poznaja i Polskie produkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

doczytaj co napisalam poprzednio...moje okno w moim pokoju a o reszte poprosil 

dostalam wiecej niz 20 euro :szydera: 

a czy perfekycjnie...nie mnie oceniac...poki co...nikt mnie nie odeslal a wrecz odwrotnie...

Bylam u SKAPCA nic nie dal ... przelkne ta pigulke....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anna5826 napisał:

Na polce Polskiej sa Buraczki Cwikla z chrzanem ty wiesz jak dziadek wpierniczal ...l az mu sie uszy trzesly ....  a co mi tam niech poznaja i Polskie produkty...

wiem ale ja kupiłem niemieckie kiszeniaki,i nawet sa niezłe:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...