Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę nie w tym wątku co trzeba bo to na obiadowym powinno być ale tu więcej osób czyta .Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić podroby z sarny :smutek: na samą myśl o tym biednym zwierzątku płakać mi się chce .W domu nie robię żadnych płucek i nereczek tylko wątróbkę i to drobiową albo co najwyżej wieprzową .Może ktoś coś doradzić ?:d będę bardzo wdzięczna :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Piszę nie w tym wątku co trzeba bo to na obiadowym powinno być ale tu więcej osób czyta .Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić podroby z sarny :smutek: na samą myśl o tym biednym zwierzątku płakać mi się chce .W domu nie robię żadnych płucek i nereczek tylko wątróbkę i to drobiową albo co najwyżej wieprzową .Może ktoś coś doradzić ?:d będę bardzo wdzięczna :d

pierwszy raz słyszę o podrobach z sarny, z dziczyzny z reguły je się prawdziwe mięso :o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

Piszę nie w tym wątku co trzeba bo to na obiadowym powinno być ale tu więcej osób czyta .Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić podroby z sarny :smutek: na samą myśl o tym biednym zwierzątku płakać mi się chce .W domu nie robię żadnych płucek i nereczek tylko wątróbkę i to drobiową albo co najwyżej wieprzową .Może ktoś coś doradzić ?:d będę bardzo wdzięczna :d

podroby i resztę dziwactw dostają psy ,po polowaniu :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

Piszę nie w tym wątku co trzeba bo to na obiadowym powinno być ale tu więcej osób czyta .Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić podroby z sarny :smutek: na samą myśl o tym biednym zwierzątku płakać mi się chce .W domu nie robię żadnych płucek i nereczek tylko wątróbkę i to drobiową albo co najwyżej wieprzową .Może ktoś coś doradzić ?:d będę bardzo wdzięczna :d

Szukaj w internecie ,,płucka i nereczki to nawet wieprzowych nie robiłam,,a co mowić z sarny,,,:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Z tego co zrozumiałam to są podroby czyli płucka ,nereczki nawet ręcznie mi pokazywali  :$

To powiedz ,że takich rzeczy u nas nie jedzą i niech sami dadzą przepis,,,niemcy co niektórzy to by nawet kosci przerobili na pożarcie:hura:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Szukaj w internecie ,,płucka i nereczki to nawet wieprzowych nie robiłam,,a co mowić z sarny,,,:rozpacz:

Jedynie przepis na farsz do naleśników znalazłam ale tam różne przyprawy trzeba i jeszcze grzyby ,przez maszynkę trzeba to przemielić i naleśniki usmażyć .Ja tu chyba świra dostane z tą dziczyzną:smutek:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Blondi napisał:

Właśnie czytam jakie są tam gorączki,,przeraża mnie trochę,,ale biorę full stroi kąpielowych ,,krotkie spodenki ,,i jeszcze coś tam lekkiego ,,japonki i japonki,,:oklaski:

Spoko klimat Morski ...wilgotny wiec temp nie odczuwasz bylam gdy bylo prawie 50 .... W Polsce czy Niemczech byloby zabojstwem ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maras1 napisał:

byłem na polowaniach i nikt tego czegoś nie brał:d

  1. To co mam powiedzieć,że nie wiem z czym to się je to by była plama na honorze polskiej opiekunki,która wszystko potrafi nawet zrobić na obiad coś czego się nie jada :haha:Byłam w kuchni to obejrzeć wygląda zdecydowanie na podroby O.o
Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

Jedynie przepis na farsz do naleśników znalazłam ale tam różne przyprawy trzeba i jeszcze grzyby ,przez maszynkę trzeba to przemielić i naleśniki usmażyć .Ja tu chyba świra dostane z tą dziczyzną:smutek:

Grzyby scierasz na tarce ..cebulke drobno siekasz i na margarynie podsmazasz ..dodajac troche wegety ,, majeranku ,, i pieprzu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Afryka napisał:

Jeżu malusieńki !? Spałam bite trzy godziny , nie mogłam się wybudzić z tej " drzemki" ... czuję się jakby mnie walec przejechał ...ja pierdziu ,O.o...jakiś sen miałam,że @Helena2311 przyjechała mnie zmieniać ,a ja przez cały ten sen próbowałam jej obiad odgrzać i co rusz ,mi się coś na kuchni paliło ...normalny koszmar .Suma sumarum Helen nie posiadała ,a ja spaliłam patelnię i dwie ścierki kuchenne :szydera:...i tak na marginesie,co ja będę w nocy robić !? 

:szydera::szydera:Afryko koffana na sam wpierw spróbuj doczyścić tą spaloną patelnię,trochę nocy Ci to zajmie a później ew pomyślimy co jeszcze :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...