Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, INEZ napisał:

Ona nic nie ma jeżeli pojechała z tej firmy >:( jak to Twoja znajoma to dlaczego ją nie ostrzegłaś przecież to agencja najgorsza z najgorszych na forum same negatywy :(

Nie miałam pojęcia z kim ona obecnie współpracuje , dowiedziałam się dopiero dzisiaj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, INEZ napisał:

@Mirelka1965 jeszcze rano mi obiecywałaś,że przestaniesz mnie dręczyć a teraz znów zaczynasz się brzydko bawić czerwonymi ryjkami >:( ja rozumie ,że jesteś na urlopie i robisz  to w celu odreagowania ale bez przesady :smutek::haha:

Ja się nie bawię...ja mam czerwony ryjek od słońca...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, violka napisał:

Nie miałam pojęcia z kim ona obecnie współpracuje , dowiedziałam się dopiero dzisiaj :(

:( teraz to już po ptokach ale w czym problem podobno w Polsce wszyscy są niejako ubezpieczeni .Może niech ją ktoś z rodziny zgłosi do ubezpieczenia nie wiem co radzić ale staram się i niestety wcale się nie dziwię ,że po zleceniu z tej firmy ona do szpitala trafiła mam nadzieję,że szybko wróci do zdrowia czego z całego serca jej życzę .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Niech ktoś sprawdzi jaką ma umowę i na jaki czas. 

 

Właśnie o tym pomyślałam , że chyba sie do niej wybiorę i poczytam co ona tam ma wyskrobane na tej umowie O.o Ona trafiła do szpitala z poziomem cukru 800 ( nie miała wcześniej cukrzycy ) :o jest teraz lekko  splątana i nie potrafi logicznie myśleć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

wiem , ale ona już jest w szpitalu , więc to może trochę skomplikować 

Wysoki poziom cukru można szybko uregulować byleby nie doszło już do jakiś powikłań .Niech syn szybko to załatwi bo mogą być potrzebne jakieś drogie badania albo leki a bez ubezpieczenia szpital może wystąpić z jakimiś roszczeniami chociaż uważam ,że nie ma co panikować .Trzeba spokojnie podejść do sprawy bo najważniejsze jest teraz jej zdrowie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Chyba można coś mi się przypomniał ale nie chce mi się o tym rozpisywać po za ty w czym problem ona i syn są na miejscu w Polsce to niech się syn dowie .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mnie interesuje czy umowa była tylko na czas zlecenia czy na rok...

Edit.

Syn niech ją zgłosi bo na pewno nie ma jej w systemie Ewuś.

Teraz , to już całkiem zgłupiałam O.o Firma się w końcu odezwała i podała jej nr ubezpieczenia . Teraz znajoma mówi mi , ze pracuje na umowę zlecenie i składki ma opłacane w Polsce . Firma twierdzi , że ubezpieczenie jest ważne jeszcze miesiąc po zakończeniu zlecenia ,więc po co jeszcze ta karta DAK ? Nic mi tu nie pasuje O.o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na DAK ale w Polsce ubezpieczenie jest ważne do 30 dni od ustania stosunku pracy. To znaczy że jeszcze miesiąc nawet nie mając już ważnego ubezpieczenia może korzystać bezpłatnie z opieki medycznej. Jak umowa się skończyła to już nie jest ubezpieczona i można ją podpiąć pod syna. Tak bezpieczniej....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Teraz , to już całkiem zgłupiałam O.o Firma się w końcu odezwała i podała jej nr ubezpieczenia . Teraz znajoma mówi mi , ze pracuje na umowę zlecenie i składki ma opłacane w Polsce . Firma twierdzi , że ubezpieczenie jest ważne jeszcze miesiąc po zakończeniu zlecenia ,więc po co jeszcze ta karta DAK ? Nic mi tu nie pasuje O.o 

To nie prawda ta firma nie odprowadza ,żadnych składek w Polsce miałam od nich rozliczenie składki odprowadza tylko w de .Przepraszam ale po tym co napisałaś to chyba znajoma nie przez tą firmę pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nie znam się na DAK ale w Polsce ubezpieczenie jest ważne do 30 dni od ustania stosunku pracy. To znaczy że jeszcze miesiąc nawet nie mając już ważnego ubezpieczenia może korzystać bezpłatnie z opieki medycznej. Jak umowa się skończyła to już nie jest ubezpieczona i można ją podpiąć pod syna. Tak bezpieczniej....

Jak na warunkach polski firma zgłosi Cię do zusu to dokładnie tak jest ale jak napisałaś na niemieckich warunkach sorry,że to napiszę i proszę tego nie brać do siebie wiec jak pracujemy na niemieckich warunkach to zus nic nie wie,że gdzieś się pracuje jest to wygodne dla osób,które chcą uniknąć zajęć komorniczych bo komornikowi też jest ciężko się dowiedzieć o dochodach w ten sposób uzyskiwanych praktycznie jest to prawie nie możliwe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mnie interesuje czy umowa była tylko na czas zlecenia czy na rok...

Edit.

Syn niech ją zgłosi bo na pewno nie ma jej w systemie Ewuś.

ja mam umowę od nich i nie pisze na jaki czas jest umowa nawet nie ma adresu tylko "miejsce wskazane przez zleceniodawce" napewno nie jest ubezpieczona w Polsce to mi mówili 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, INEZ napisał:

To nie prawda ta firma nie odprowadza ,żadnych składek w Polsce miałam od nich rozliczenie składki odprowadza tylko w de .Przepraszam ale po tym co napisałaś to chyba znajoma nie przez tą firmę pracuje .

Dają do wyboru olskie albo niemieckie warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...