Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, maras1 napisał:

lekka parodia ,2x single malt,i po emeryturze

W Niemczech skladka na Gewerbe jest tak mala, ze emerytury nie wystarczy Ci na cugaski.

A jeszcze prognozuja znaczne obnizenie swiadczen.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

W Niemczech skladka na Gewerbe jest tak mala, ze emerytury nie wystarczy Ci na cugaski.

A jeszcze prognozuja znaczne obnizenie swiadczen.

ja mam SWOJĄ emeryturę nie  muszę nikogo prosić,jadę do pracy jak mam większe potrzeby,3 lata temu kupiłem 2/3 domu,teraz mam całość i mogę wszystko zrobić,ale nie ruszę kasy na emeryturę więc jadę do niemiec i zarabiam:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hawana napisał:

W Niemczech skladka na Gewerbe jest tak mala, ze emerytury nie wystarczy Ci na cugaski.

A jeszcze prognozuja znaczne obnizenie swiadczen.

jadę tutaj bo ,po prostu na wszystko mi nie starcza,gdybym nie miał dodatkowych wydatków ,to siedziałbym w basenie ,chlał i zastanawiał się gdzie teraz na wakacje:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maras1 napisał:

ja mam SWOJĄ emeryturę nie  muszę nikogo prosić,jadę do pracy jak mam większe potrzeby,3 lata temu kupiłem 2/3 domu,teraz mam całość i mogę wszystko zrobić,ale nie ruszę kasy na emeryturę więc jadę do niemiec i zarabiam:d

Nie pytalam Cie o pobudki, bo to Twoje prywatne sprawy, a ja wscibska staram sie nie byc.

Interesuje mnie w jaki sposob ludzie rozwiazuja kwestie ubezpieczen i czy to by mi sie oplacalo.

Nic wiecej. Niestety mojej ciekawosci nie zaspokoiles.

Chodzi tez o to, zeby po jakims czasie nie placic niemieckim urzedom skladek, o ktore sie upomna.

Polskie prawo podatkowe znam, ale czy to juz nie jest prawo rzymskie tego nie wiem:szydera:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Nie pytalam Cie o pobudki, bo to Twoje prywatne sprawy, a ja wscibska staram sie nie byc.

Interesuje mnie w jaki sposob ludzie rozwiazuja kwestie ubezpieczen i czy to by mi sie oplacalo.

Nic wiecej. Niestety mojej ciekawosci nie zaspokoiles.

hawana ,jesteś wścibska al;e to dobrze,bardziej będzie się opłacało jak zrobisz prywatne ubezpieczenie i olerjesz zus

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hawana napisał:

Nie pytalam Cie o pobudki, bo to Twoje prywatne sprawy, a ja wscibska staram sie nie byc.

Interesuje mnie w jaki sposob ludzie rozwiazuja kwestie ubezpieczen i czy to by mi sie oplacalo.

Nic wiecej. Niestety mojej ciekawosci nie zaspokoiles.

ja mam w polsce ubezpiczenie w pzu i aviva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maras1 napisał:

hawana ,jesteś wścibska al;e to dobrze,bardziej będzie się opłacało jak zrobisz prywatne ubezpieczenie i olerjesz zus

Prywatne ubezpieczenie by mi sie oplacilo, gdybym je oplacala przynajmniej z 10 lat, teraz juz za pozno, bo wysokosc swiadczenia tez zalezy od zgromadzonego kapitalu.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maras1 napisał:

ja mam w polsce ubezpiczenie w pzu i aviva

byles zapobiegliwy i super..

oby sie udalo faktycznie zebrac na godna starosc no i mam nadzieje ze to oszczedzanie stonowane, spokojne a nie agresywna zabawa na giedldzie...na takim modelu duzo ludzi stracilo 

a odnosnie ubezpieczenia w pzu....pytalam mojego agenta ale nie znalazl mi takiej opcji z dlugodystansoowym oszczedzaniem na np  lozko pielegnacyjne ..maja inne opcje...polisa na zycie, wojazer itd ale takiej polisy prywtanej na dluuuugie lata platnej co miesiac jak to w umowach o prace bywalo i nadal chyba jest...nie ma  ponoc...jezli dysposnujesz nazwa tego produktu bylabym zobowiazania za nazwe...byc moze agent jest nieuswiadomiony

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...