Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

 poopowiada im o pobycie w szpitalu ...guzie w piersi , którego ja jej odkryłam ,że o bardziej branżowych tematach przed obiadem nie wspomnę   ..

Twoja Jadzia podobna do mojego pdp.

Fakt, w 100% zdrowy nie jest, no ale jakby się go posłuchało, to jakby już na łozu śmierci leżał.

O tym, że do telefonu dobiega szybciej niż ja, nie wspomnę...

Siedzimy kiedyś przy stole, uchachany coś opowiada..dzwoni telefon- dawno niewidziany znajomy.

Momentalnie zmienia głos, intonację i jakby ostatkiem sił opowiada, jak to źle z nim, jaki chory itp..itd...

Sama się wystraszyłam, że coś mu się stało :haha:

O operacjach sprzed kilku lat (znajomy słyszał to już set razy), o wszystkim, o mnie też (ja mu mało o sobie mówię, więc co nieco "musi" dopowiedzieć)....

Tak jest za każdym razem, przy każdym telefonie, nawet jak zadzwoni sąsiadka, z którą gada raz na tydzień.

 

Ostatnio był z synem na cmentarzu, potem opowiada córce, co i jak, że spotkał znajomą, schorowana, no słuchać jej się nie dało, to ją boli, to przeszkadza, czym prędzej musiał zakończyć rozmowę, dobrze, że ktoś ją zawołał i poszła.

Na co córka- A jak ty wszystkim się żalisz, to jest ok, muszą cię słuchać.

Przymknął się, ale nie na długo, do kolejnego telefonu....

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Nad ranem obudziły mnie krople deszczu walące o szyby ....na szczęście przestało padać . Dziś po śniadaniu mam wolne do wieczora i szkoda by było cały dzień w chałupie siedzieć ....mam plan a co z tego wyjdzie będzie zależeć tylko od pogody . Na miasto tak , czy tak wybieram się , ale lubię sobie raz w tygodniu na nie z buta iść ....oczywiście powrót busem , bo pod górkę :haha:Teraz wypiję szatana ...sztachnę się dymkiem ...a co później to jeszcze obadamy ...najwyżej plany poprzekręcam :d

Miłej , spokojnej soboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspałam się :oklaski: Nareszcie :oklaski: Ale już o 21-ej byłam w koju :haha:Ta jesienna aura mnie rozwala na maksa :tak2: Dzisiaj żadnych planów, poza ściemnianiem pracy, nie mam:haha: Czas więc zacząć kolejny dzień świstaka :szydera:image.png.c2a87c165f101cb965b6b4a0428b99b6.png  i aby do przodu :oklaski: I niech ten dzionek będzie tak miły, jak to tylko możliwe, czego wam i sobie życzę z całego serca :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim  wypisz wymaluj ten Twój to sobowtór  mojej Jadzi ...tylko w męskim wykonaniu :szydera: Ja nawet nie potrafię się na nią dąsać , wk...denerwować , bo zawsze po jakiejś marudnej akcyjce wyłapię coś , co mnie rozbawi . Narzekać potrafi godzinami , ale z wysłuchaniem kogoś po drugiej stronie słuchawki to już ma problem ....aleee...ma też powód , żeby do następnej znajomej dryndnąć i streścić rozmowę , poużalać się nad losem pani X. o którą córka nie dba jak należy ...o to idzie jej świetnie....a ja biedny żuczek ze względu na niedalekie stanowisko pracy ( LAPTOP ! ) jestem świadkiem tych utyskiwań , skarg ...jak zwał tak zwał . Jeśli biega o stan zdrowia ...eee...no to choroby znajomych przy Jadzinych chorobach to malutkie pikusie  :szydera:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, awe59 napisał:

Dzień dobry,

Mikołaj był hojny i sprawa urzędowa załatwiona pozytywnie. Poza tym żadnego prezentu nie otrzymałam. 

Dziś chyba okna przetrę...:szydera:

Miłego dnia.

Pewnie , że tak ! Weź se szmatkę , przetrzyj , pochuchaj i znów kawałek przetrzyj ....jak będziesz mogła sąsiadów podejrzeć to już będzie git . Ciebie niech nie podglądają ....przez zamglone okna gorzej podejrzeć :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Pewnie , że tak ! Weź se szmatkę , przetrzyj , pochuchaj i znów kawałek przetrzyj ....jak będziesz mogła sąsiadów podejrzeć to już będzie git . Ciebie niech nie podglądają ....przez zamglone okna gorzej podejrzeć :szydera:

Trochę przykurzone są a mój wzrok już nie tak wyostrzony jak dawniej....sąsiadów słabo widzę....:szydera: i coś może mi umknąć...biorę sie za robotę :szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, awe59 napisał:

Trochę przykurzone są a mój wzrok już nie tak wyostrzony jak dawniej....sąsiadów słabo widzę....:szydera: i coś może mi umknąć...biorę sie za robotę :szydera:

Przetrzyj tylko to okno, gdzie będziesz miała podgląd na czającego się...Mikołaja...resztę olej :haha: Do wiosny zdążą się znowu zabrudzić...a wtedy przetrzesz tylko to, gdzie będziesz miała podgląd...na Zajączka  :haha: Według mnie mycie okien jest przereklamowane :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Przetrzyj tylko to okno, gdzie będziesz miała podgląd na czającego się...Mikołaja...resztę olej :haha: Do wiosny zdążą się znowu zabrudzić...a wtedy przetrzesz tylko to, gdzie będziesz miała podgląd...na Zajączka  :haha: Według mnie mycie okien jest przereklamowane :haha:

A może niech @awe59 spróbuje okularki se przetrzeć ....i wystarczy . Zawsze to mniejsza powierzchnia do roboty ....takie okularki :szydera: ....Wczoraj też myślałam , że ślepnę ....okularki - czytadełka przepucowałam i wzrok natychmiast poprawił mi się ....normalnie sokoli wzrok ! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A może niech @awe59 spróbuje okularki se przetrzeć ....i wystarczy . Zawsze to mniejsza powierzchnia do roboty ....takie okularki :szydera: ....Wczoraj też myślałam , że ślepnę ....okularki - czytadełka przepucowałam i wzrok natychmiast poprawił mi się ....normalnie sokoli wzrok ! :szydera:

To kiepska metoda, bo może się okazać, że te okna są jednak brudne :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Niby grudzień, niby jakiś stary dziad bo domach wczoraj łaził, niby święta za pasem, a u mnie w duszy ciągle połowa listopada... tylko zimniej na dworzu. :haha:. Buro, szaro i ponuro. Kuwa nać, a może buro bez te okna, o których tak smędzi @awe59, przetrę kawałeczek w kuchni i zobaczę czy się świetlny tunel zrobi. :szydera:

Miluśkiej grudniowej soboty Mordecki. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Afryka napisał:

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Niby grudzień, niby jakiś stary dziad bo domach wczoraj łaził, niby święta za pasem, a u mnie w duszy ciągle połowa listopada... tylko zimniej na dworzu. :haha:. Buro, szaro i ponuro. Kuwa nać, a może buro bez te okna, o których tak smędzi @awe59, przetrę kawałeczek w kuchni i zobaczę czy się świetlny tunel zrobi. :szydera:

Miluśkiej grudniowej soboty Mordecki. :d

 

@Afrykanie rob tego!

Jak ci sie swietlny tunel zrobi, to mozesz wyladowac w innym swiecie!!;))

Niekoniecznie lepszym!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ludu pracujacy,

to ja mroweczka:))

Juz obskoczylam targ, poprzyjaznilam sie z panem od surowek z kapusty (robi pyszne!)

Dzis wizyta u siostry, bedzie pyszne jedzonko, wodeczka, pies do przytulania.

Wyglupy.

 

Umowilam sie z naszym schroniskiem, oddaje kilka kojcow, reczniki, materacyki,miski,

Przyjmuja kazda ilosc, maja ponad 600 zwierzat :((((

 

 

Stoi to wszystko i zagraca, a biedulom przyda sie.

Zasponsoruje tez  ,,mikolaja,, tym czworonoznym sierotom.

Nie maja nikogo .

dobrej soboty !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczne dzień dobry Opiekunkowo :)!

Wczoraj jedna koleżanka pojechała, a druga pojawiła się w Monachium. Wielka szkoda, że nie udało się zorganizować spotkania na szczycie ;), ale i tak jest ok, czego i Wam życzę!

Mikołaj przyniósł mi prezent, za który sama zapłaciłam i dobrze, bo nie ma to jak suwerenność i samostanowienie :D. Pochwalę się nim najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, bo na razie trzeba czekać na dostawę. Ach, doczekać się nie mogę!

Jeśli chodzi o mycie okien, to na pewno robię to dużo częściej niż statystyczna opiekunka, ale jak wiadomo, wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne :D. Zawsze można zrobić tak:

 

 

FB_IMG_1568757812944.jpg

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, salazar napisał:

Słoneczne dzień dobry Opiekunkowo :)!

Wczoraj jedna koleżanka pojechała, a druga pojawiła się w Monachium. Wielka szkoda, że nie udało się zorganizować spotkania na szczycie ;), ale i tak jest ok, czego i Wam życzę!

Mikołaj przyniósł mi prezent, za który sama zapłaciłam i dobrze, bo nie ma to jak suwerenność i samostanowienie :D. Pochwalę się nim najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, bo na razie trzeba czekać na dostawę. Ach, doczekać się nie mogę!

Jeśli chodzi o mycie okien, to na pewno robię to dużo częściej niż statystyczna opiekunka, ale jak wiadomo, wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne :D. Zawsze można zrobić tak:

 

 

FB_IMG_1568757812944.jpg

Ja jestem zwolennikiem tej metody :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...