Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minut temu, MisiekFfm napisał:

@Mirelka1965 i inne "grzybowariaty" :d. Biorę już tylko te szlachetne. Innych, zwłaszcza podgrzybków jest tyle, że można taczką wywozić

IMG_20191022_141522-1280x960.jpg

IMG_20191022_134217-960x1280.jpg

Obserwuję sprzedających na bazarku ...prawdziwki , czerwone koźlarze , rydze i od zatrzęsienia podgrzybków . Niestety , kilka dni muszę tylko na bazarku je oglądać ....na nogach do lasu za daleko :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@Baśka powtarzająca się ja kiedyś nawet pociągiem na grzyby jeździłam :haha:

Te lasy , które znam są " daleko od szosy " czyt. przystanku autobusowego . Kiedyś , dawniej , łaziłam po nich sama , bo bliziutko mieliśmy działkę , ale też nie oddalałam się zbytnio . Najlepiej czuję się wtedy , kiedy wiem , że niedaleko mnie ktoś krąży . Cholewcia ...ostatnio dwie kobitki zaginęły w tych okolicach :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@Baśka powtarzająca się ja kiedyś nawet pociągiem na grzyby jeździłam :haha:

U nas w zakładzie pracy (jak byłam piękna i młoda) wzięliśmy sypialny wagon, który odczepiono na bocznicy jakiegoś grzyborodnego terenu xd Za bilet służyła półlitrówka, ale okazało się, że tylko ja i moja kumpela poszłyśmy po taniości i z jedną flaszką (po jednej) się pokazałyśmy :haha:Rekordzista miał flaszek kilkanaście, co nie zagwarantowało dostatku. Działo się i to pamiętam :szydera: Główna księgowa przez szczekaczkę wagonową o trzeciej w nocy szukała tych, którym jakieś procenty jeszcze zostały... dobrze, że to już było na powrocie :haha:Acha, jakimś cudem z tego grzybobrania wróciliśmy wszyscy :szydera:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MisiekFfm napisał:

@Mirelka1965 i inne "grzybowariaty" :d. Biorę już tylko te szlachetne. Innych, zwłaszcza podgrzybków jest tyle, że można taczką wywozić

IMG_20191022_141522-1280x960.jpg

IMG_20191022_134217-960x1280.jpg

Grzybek piekny, ale to cos brazowe, walcowate przypomina mi...Nie!

Nic mi nie przypomina. Na pewno ladnie pachnie:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Grzybek piekny, ale to cos brazowe, walcowate przypomina mi...Nie!

Nic mi nie przypomina. Na pewno ladnie pachnie:haha:

To brązowe, walcowate nie jest ani żywe, ani nawet na baterie. 

Napij się zimnej wody, to ci te fantazje miną :d:p

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomas1965 napisał:

@NNNdanuta

W jednej z firm, w których pracowałem padł rekord nie do pobicia. 37 facetów pojechało autokarem na ryby. Na weekend.

Nikt nie rozwinął wędek.

Nagrody z planowanych zawodów zostały przekazane miejscowemu domowi dziecka.

:szydera: To było dawno temu, piłam niewiele a jeszcze zapobiegawczo pożarłam ze 30 witamin B (ponoć dobre na mocną głowę) i nie mogę przypomnieć sobie czy my w ogóle poszliśmy na te grzyby, czy tylko w tej sypialce spędziliśmy dzień i dwie noce :haha:Tak tego grzybobrania nie pamiętam jakby go w ogóle nie było :szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam powiem to wam powiem... Fachowca trzeba szanować :d Z uśmiechem przywitać gdy zjawia się w pracy dobrze po 9-tej, cierpliwie odczekać wszystkie rozmowy telefoniczne, o 12-tej podać kawkę pitą z namaszczenie. Obiad był na 14-tą minut 30, po obiedzie herbatka poobiednia z omówieniem prac jutrzejszych, a o 15,30 było - no to do jutra !:oxd Dobrze, że jestem opiekunką i nic co ludzkie nie jest mi obce bo chyba normalnie powinnam go zamordować :d 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Te lasy , które znam są " daleko od szosy " czyt. przystanku autobusowego . Kiedyś , dawniej , łaziłam po nich sama , bo bliziutko mieliśmy działkę , ale też nie oddalałam się zbytnio . Najlepiej czuję się wtedy , kiedy wiem , że niedaleko mnie ktoś krąży . Cholewcia ...ostatnio dwie kobitki zaginęły w tych okolicach :tak2:

Rowerem jedź ... 

... I weź za sobą kłębek włóczki. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Pomyślę nad tym :szydera:

Ja tam bym się nawet z 10 kłębkami włóczki do lasu nie wybrała :haha:Doszłam do tego, że nie gubię się na prostej drodze :oklaski:, ale las do prostych dróg nie należy xd

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomas1965 napisał:

@NNNdanuta

W jednej z firm, w których pracowałem padł rekord nie do pobicia. 37 facetów pojechało autokarem na ryby. Na weekend.

Nikt nie rozwinął wędek.

Nagrody z planowanych zawodów zostały przekazane miejscowemu domowi dziecka.

@Tomas1965moj syn byl na wyjezdzie integracyjnym.Zamowili kuter,12 chlopa mialo lowic dorsza.

Po upojnej nocy tylko 3 (w tym moje dziecko) lowilo, reszta oddawala Posejdonowi czesc.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...