Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam popołudniowo. Liznęłam wielkiego świata, byłyśmy z podopieczną na kawie. Pół kawiarni co piątek zajmuje armia młodzieży plus minus 90. Panie po fryzjerze, panowie nie zawsze po prysznicu . Francja elegancja. I wiecie co? Byłam zazdrosna. Idę czasem na kawę z koleżankami i to jest minimum dwie dyszki. Co tydzień, plus fryzjer, paznokcie i inne szykany. Ilu emerytów u nas stać na takie życie? 

Milczeniem pominę, że gdyby nie moja prywatna nawigacja w telefonie to jeszcze do teraz jeździlybyśmy po Niemczech. Lekcja druga i ostatnia.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

ale mają super domek na imprezy przy domu,w ogrodzie,po jakiego czorta boiska, całe drużyny chyba że zaprosili:szydera:

może chciała mecz rozegrać przy okazji:419_soccer:, albo pobiegać po wielgachnym torcie:tort: kalorie spalić:490_bike:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Ludki :cmok:

Wczoraj obejrzałam film o oszukanej przez polską agencje opiekunce . Niby nic nowego ale wypowiadał się tam Pan Adam Rogalewski , który pomaga ludziom z naszej branży . Pierwszy raz usłyszałam to nazwisko , więc troszkę pogrzebałam w necie i znalazłam taką informację ...https://www.pb.pl/opzz-uruchamia-punkt-konsultacyjny-dla-opiekunek-osob-starszych-w-niemczech-958709 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

 

Ps. Zakupiłam nową suszarkę do grzybów....na poczet kolejnych, owocnych zbiorów :szydera:

Chyba pójdę Twoim śladem i też zakupię suszarkę , bo na chwilę obecną zajeżdżam piekarnik , a reszta leży porozkładana na wszystkich stołach :d

441806775_WhatsAppImage2019-09-27at17_10.42(1).thumb.jpeg.7ab5c21b9194ec52a3a669af8b099eaa.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Heidi napisał:

Uwaga: Macocha  na forum :d.

Wróciłam w DE progi i znowu Wam sprawdzę , czy ręce umyte przed kawy piciem :haha:

Strasznie dużo tu nabazgroliliście i :dyskusja:, ale pod niebo podskakuję z radości, że są tu osoby na których obecność zawsze na forum można liczyć :oklaski:. Teraz ja na krótko dołączam się do :dyskusja:

Kiedy ja nadrobię te zaległości ? Życia nie starczy :haha:

:przekleństwa:

Wróciłaś :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Chyba pójdę Twoim śladem i też zakupię suszarkę , bo na chwilę obecną zajeżdżam piekarnik , a reszta leży porozkładana na wszystkich stołach :d

441806775_WhatsAppImage2019-09-27at17_10.42(1).thumb.jpeg.7ab5c21b9194ec52a3a669af8b099eaa.jpeg

Czas najwyższy :haha: Ja sobie sprawiłam takąhttps://allegro.pl/oferta/suszarka-do-grzybow-owocow-warzyw-timer-500w-5-sit-7588025347?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_wyposazenie&ev_adgr=Przybory+kuchenne+-+Maszynki+i+roboty+kuchenne&gclid=Cj0KCQjw5rbsBRCFARIsAGEYRwdPUptPAK73B01obPXICXMHcvpb2DEp4j4KPzIQWo2LwBLCQjA0QQ0aAgkZEALw_wcB

W poniedziałek dojedzie, w środę do lasu i musi skubaniutka od razu popracować :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorem.Myslałam, ze poszłam już do archiwum naszego forum przez moją niebecność /nawet dzisiaj nie w tym temacie się zameldowałam/ i Danusia NN pyta co u mnie. Od maja jesteśmy z siostra u tych samych Pdp z pobytami 4 tyg i zjazdami.Pdp -czny jest bardzo słaby ale nie daję się i ciągniemy .Już 6 - steczka z przodu i chyba mały dół cyfrowy .Z siostra pracuję mi się nawet dobrze. uczy się języka. Mam małego zadziora z Panią. która tu przyjeżdża - 3 -rok.Wymieniłysmy się w maju i umowa była na 4 tyg. zadzwoniła ze nie może wrócić i firma dała inną parę na 3 tyg. Po tej przerwie my przyjechałyśmy /bo tez nie mogła/ 07. 09. i z firmą ustaliłyśmy że na 7 tyg. Wczoraj ta Pani dzwoni do Pdp - że będzie 04.10.a później do mnie z tym samym terminem. No niestety powiedziałam ale ja chyba tez mam coś do powiedzenia.Zadzwoniłam do firmy i Pani z biura mówi / niemiecka firma/ że właśnie dzwoniła w/w i prosiła o zmianę terminu.Powiedziałam niech rodzina decyduje. Córka została przy naszym terminie , bo ma jak powiedziała dość rządzenia tej Pani . która nie może przeżyć ze ktoś się do niej nie dostosował.Ja czuje się  z tym choć nie po drodzę mi z tą Panią. która dobiera sobie dziewczyny /4 już/ którymi może rządzić.Życzę wszystkim spokojnego wieczoru i dobrej nocki,/My jeszcze nie zakończyłyśmy dnia.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Witam wieczorem.Myslałam, ze poszłam już do archiwum naszego forum przez moją niebecność /nawet dzisiaj nie w tym temacie się zameldowałam/ i Danusia NN pyta co u mnie. Od maja jesteśmy z siostra u tych samych Pdp z pobytami 4 tyg i zjazdami.Pdp -czny jest bardzo słaby ale nie daję się i ciągniemy .Już 6 - steczka z przodu i chyba mały dół cyfrowy .Z siostra pracuję mi się nawet dobrze. uczy się języka. Mam małego zadziora z Panią. która tu przyjeżdża - 3 -rok.Wymieniłysmy się w maju i umowa była na 4 tyg. zadzwoniła ze nie może wrócić i firma dała inną parę na 3 tyg. Po tej przerwie my przyjechałyśmy /bo tez nie mogła/ 07. 09. i z firmą ustaliłyśmy że na 7 tyg. Wczoraj ta Pani dzwoni do Pdp - że będzie 04.10.a później do mnie z tym samym terminem. No niestety powiedziałam ale ja chyba tez mam coś do powiedzenia.Zadzwoniłam do firmy i Pani z biura mówi / niemiecka firma/ że właśnie dzwoniła w/w i prosiła o zmianę terminu.Powiedziałam niech rodzina decyduje. Córka została przy naszym terminie , bo ma jak powiedziała dość rządzenia tej Pani . która nie może przeżyć ze ktoś się do niej nie dostosował.Ja czuje się  z tym choć nie po drodzę mi z tą Panią. która dobiera sobie dziewczyny /4 już/ którymi może rządzić.Życzę wszystkim spokojnego wieczoru i dobrej nocki,/My jeszcze nie zakończyłyśmy dnia.

Nie dajcie się królowej szteli :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mirelka1965 napisał:

o matusiuO.o tyle kasy , nie lepiej było zainwestowac w cerówkę, a nawet w cztery i sznurek ? 

Podobno nowego hobby szukasz:cmok:. Cerówą mogłabyś dodatkowo po sezonie skarpety cerować naszym opiekunkom :d. Ja to już cebulą dziury zatykam. Jak się wprawisz, to moje pozwole pocerowac Tobie na końcu:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

o matusiuO.o tyle kasy , nie lepiej było zainwestowac w cerówkę, a nawet w cztery i sznurek ? 

Podobno nowego hobby szukasz:cmok:. Cerówą mogłabyś dodatkowo po sezonie skarpety cerować naszym opiekunkom :d. Ja to już cebulą dziury zatykam. Jak się wprawisz, to moje pozwole pocerowac Tobie na końcu:szydera:

Dziecięciem będąc bawiłam się igłą i nitką :haha:A teraz oczęta nie takie sprawne, a patrzałki mogą nie sprostać twoim wymaganiom....podziękuję więc za twoją wielkoduszną propozycję i skupię się na moim nowym nabytku :szydera:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michasia 1959 to ty chyba mi zwnęłaś siekierkę i w siłę delikatny charaker zaminiełaś. Bójta się ludzie!!!!

 Tak trzymajcie dziewczyny, Brawo. Teraz "królowa szteli" w żabę sie zamieni:oklaski: i będzie skakać po łąkach, dolinach . Po pianie na ustach ją poznamy:d

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Dziecięciem będąc bawiłam się igłą i nitką :haha:A teraz oczęta nie takie sprawne, a patrzałki mogą nie sprostać twoim wymaganiom....podziękuję więc za twoją wielkoduszną propozycję i skupię się na moim nowym nabytku :szydera:

O.o a co z moimi cebulami w skarpetach? Ja też już niedowidzę . Trzeba nam ofiarę jakąś do cerowania znaleźć.:d.

@Mirelka1965 tylko Tobie pozazdrościć przyszło. Nie dość, że masz grzyby, to jeszcze zamówioną suszarkę . Ja mam tylko taka do włosów, ale ta się chyba nie nada :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

O.o a co z moimi cebulami w skarpetach? Ja też już niedowidzę . Trzeba nam ofiarę jakąś do cerowania znaleźć.:d.

@Mirelka1965 tylko Tobie pozazdrościć przyszło. Nie dość, że masz grzyby, to jeszcze zamówioną suszarkę . Ja mam tylko taka do włosów, ale ta się chyba nie nada :szydera:

Do cerowania skarpet się nie nadaje :szydera: Ale spróbuj....może opatentujesz jakiś nowy wynalazek? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...