Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, aniao napisał:

To że wszystko obiecali nie znaczy, że tak zrobią :haha:. Swoje już ugrałam, m.in. te zaległe recepty, szykowanie leków i pełna gotowość "plackowa" poszły na aut. Bez reszty przeżyję. Nie wiem czy wrócę, bo tu jest sporo jeżdżenia, a teren górzysty. 

Gdzie jesteś Aniu? Tam , gdzie jadę jutro tez podobno jeżdzi się na hamulcu, tak twierdzi kobietka, ktora teraz tam jest. Stella spokojna i w ogole super, ale jakos nikt tam nie wraca, ja tez nie wrócę, jak dotrwam do konca ma się rozumiec, bo to za daleko dla mnie. Jednak 1000 km nie w kij dmuchał i moja Izunia może nie dzwignąc :d 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hawana napisał:

To prawnie jest uregulowany termin wypowiedzenia. Można to pominąć za porozumieniem stron.

 

Możesz poleżeć na starej umowie i na nowej też. Dowolnie.

Jednak nie opłaca się lezakować bez żadnej umowy, bo pozwolenie na pracę dostaniesz, gdy będziesz miał ciągłość ubezpieczenia zdrowotnego.

Hanuś, jakie pozwolenie na pracę? Wszak jestesmy w Unii i pozwolenia na pracę mieć nie musimy. Musimy mieć natomiast dokument, poswiadczający , gdzie podlegamy pod ubezpieczenie zdrowotne i takim dokumentem jest druk A1 .Rację masz, że aby otrzymac ten druk, trzeba podlegać w Pl co najmniej miesiąc wczesniej, pod ubezpieczenie zdrowotne. W innym przypadku powinniśmy opłacać składki zdrowotne w De, ale wiadomo, że prawie nikt tego nie robi, a jesli robi, to moim zdaniem robi duży bląd, bo po kontrakcie wraca do PL i co wtedy? Tylko Urząd Pracy zostaje.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dodzisława napisał:

Hanuś, jakie pozwolenie na pracę? Wszak jestesmy w Unii i pozwolenia na pracę mieć nie musimy. Musimy mieć natomiast dokument, poswiadczający , gdzie podlegamy pod ubezpieczenie zdrowotne i takim dokumentem jest druk A1 .Rację masz, że aby otrzymac ten druk, trzeba podlegać w Pl co najmniej miesiąc wczesniej, pod ubezpieczenie zdrowotne. W innym przypadku powinniśmy opłacać składki zdrowotne w De, ale wiadomo, że prawie nikt tego nie robi, a jesli robi, to moim zdaniem robi duży bląd, bo po kontrakcie wraca do PL i co wtedy? Tylko Urząd Pracy zostaje.

Masz rację, to nie pozwolenie o pracę, źle  się wyraziłam. Chodzi o to by było ubezpieczenie.

Agencją nie może wtedy delektować.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hawana napisał:

Masz rację, to nie pozwolenie o pracę, złem się wyraziłam. Chodzi o to by było ubezpieczenie.

No własnie :d . Bądź zatem precyzyjna, bo Kris jest ,,paragrafowy" :d :d :d . Krótko mówiąc w calej tej Geschichte chodzi o to, aby było oficjalne potwierdzenie, gdzie jest nasze centrum zyciowe i gdzie płacimy składki zdrowotne, a to zaświadcza druk A1. Jesli tego nie mamy, to powinniśmy być zgłoszeni do niemieckiej KAsy Chorych, a jesli nic nie mamy, to pracujemy jakby nielegalnie, ale w sumie tylko jakby :d :d , z pominięciem pracy na czarno.Nie spotkałam się dotychczas z informacją, że ktoś byl kontrolowany i miał z powodu braku potwierdzenia rezydencji podatkowej problemy  z jakąs karą, no ale moze o czyms po prostu nie wiem.

Edytowane przez Dodzisława
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kris napisał:

Co sprawdzała i jak sprawdzała, jeżeli praca była przez agencję? Kiedy można być legalnym, a kiedy nielegalnym?

Jak nie ma składek w ZUS ,więc moim zdaniem praca jest nielegalna. To nie powiedzial prawnik tylko ja:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dodzisława napisał:

No własnie :d . Bądź zatem precyzyjna, bo Kris jest ,,paragrafowy" :d :d :d . Krótko mówiąc w calej tej Geschichte chodzi o to, aby było oficjalne potwierdzenie, gdzie jest nasze centrum zyciowe i gdzie płacimy składki zdrowotne, a to zaświadcza druk A1. Jesli tego nie mamy, to powinniśmy być zgłoszeni do niemieckiej KAsy Chorych, a jesli nic nie mamy, to pracujemy jakby nielegalnie, ale w sumie tylko jakby :d :d , z pominięciem pracy na czarno.Nie spotkałam się dotychczas z informacją, że ktoś byl kontrolowany i miał z powodu braku potwierdzenia rezydencji podatkowej problemy  z jakąs karą, no ale moze o czyms po prostu nie wiem.

Kontrolowane były agencje w których pracowałam . Nawet ostatnio też. Rodzina niemiecka chciała dokumenty.

A ja zmieniam agencje za każdym wyjazdem i to agencje doradzamy mi jak rozwiązywać i podpisywać umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Kontrolowane były agencje w których pracowałam . Nawet ostatnio też. Rodzina niemiecka chciała dokumenty.

A ja zmieniam agencje za każdym wyjazdem i to agencje doradzamy mi jak rozwiązywać i podpisywać umowy.

:d :d i wierzysz Agencjom? Wielka jest zatem Twoja wiara, albo......wielka Twa niefrasobliwość :d :d :d . Ja jak wiesz, po 8 latach dopiero przygodę z Agencjami zaczynam i na wstepie miałam juz dwa falstarty. W sumie to nie wiem czy ja czy Agencja :d :d:d ten falstart zaliczyła :d :d:d  Co do rodzin niemieckich , to jak dostaną papier to wierzą jak w świety obraz :d , a wiadomo, że Polak potrafi, a co dopiero Agencja :d .

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

:d :d i wierzysz Agencjom? Wielka jest zatem Twoja wiara, albo......wielka Twa niefrasobliwość :d :d :d . Ja jak wiesz, po 8 latach dopiero przygodę z Agencjami zaczynam i na wstepie miałam juz dwa falstarty. W sumie to nie wiem czy ja czy Agencja :d :d:d ten falstart zaliczyła :d :d:d  Co do rodzin niemieckich , to jak dostaną papier to wierzą jak w świety obraz :d , a wiadomo, że Polak potrafi, a co dopiero Agencja :d .

 

Nie wierzę zadnej agencji, bo naocznie się przekonałam, że składek mi nie opłaciła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hawana napisał:

Jak nie ma składek w ZUS ,więc moim zdaniem praca jest nielegalna. To nie powiedzial prawnik tylko ja:haha:

No wiesz, jak są w ZUS składki od 300 zł, to niby legalne  jest, ale mocno  niekorzystne dla zleceniobiorcy :d . Poza tym jak to w PL, w internetach piszą, że składki przy delegowaniu do kraju unijnego powinny byc od sredniej krajowej, żeby dostać A1, a pani w ZUS powiedziała mi, że nie muszą i nie jest ustalona kwota. Stawiam na to, że pani w ZUS jest jednak niedouczona. :d 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1125197499_dziedobrykawa.jpg.9e661ff8fdd436ad8f5ed76b1ea5c004.jpgjako i ja wstałam....i dopijam tę dużą menge z hoboczka :szydera: Ale mi się wstać nie chciało :haha: I pracować też mi się nie chce :haha: Chyba uderzę dzisiaj w punkt tutejszej kolektury celem zabezpieczenia rentierskiego :haha: Nic to, bo póki co rozpoczynamy nowy tydzień....i niech będzie miły i krótki...czego życzę wam od serca....jako i sobie :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Dziewczęta z Nowolipek i Chłopaki do wzięcia. :cześć2:

Na wschód od Edenu, a w zasadzie Na zachodzie bez zmian. Bezsenność w Seatlle trwa. Nie pomaga Kołysanka, pewnikiem pomógłby Egzorcysta, ale Co ludzie powiedzą!? Chichot losu człowieka tu przygnał, to trzeba jeszcze parę dni tego Deja vu przeżyć, no Codzienna 2 m 3. :haha:Daleko od szosy i Byle do przodu. 

Na Pożegnanie z Afryką w tym tygodniu się nie zanosi, no sorry taki mamy klimat albo takie nasze Zezowate szczęście. 

Szczęśliwego Nowego Jorku (poniedziałku), Ajlawju :całus:

PS. Pół żartem,pół serio, Baby są jakieś inne. Ewa chce spać. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dodzisława napisał:

No ale tatara robi się z polędwicy wołowej, a nie z wieprzowiny. To jednak zupełnie zmienia postac rzecpos

Ponoć z koniny.Tak drzewiej Tatarzy polędwicę końską pod siodłem ugniatali i potem siekali.Ale czy to prawda, gdzieś czytałam.

 

Dzień dobry państwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Wczorajszy , paskudny dzień zakończył się prawie horrorem ...dla mnie niekoniecznie , ale dla pewnie dużej grupy pań to byłby horror . Po udaniu się na górę zamykałam swoje , dachowe okno , bo marnie się czułam a zewsząd dobiegały głosy , fajerwerki i te inne . Poczułam , że coś łaskocze mnie po szyi ...zdjęłam z niej dość dużego , czarnego , tłustego pająka ...musi dobrze odżywiony był . Chciałam dać mu wolność , chwyciłam już zrzuconego na podłogę przez listek papieru , ale niestety ...ja to chyba jestem jak ta Luśka co miała imadło w paluszkach . Nie było co ratować to go spuściłam z wodą w kibelku i płyń , płyń po falach ...Przyznam się , że miłe to łaskotanie nie było , ale w panikę nie wpadłam , bo przecież pająk to nie szczur , czy jakaś kuzynka @fioletowa.mysz , żebym drgawek dostawała i darła japę na całą okolicę ....Dziś czuję się już dość dobrze , ale na wszelki wypadek tabsa  nifuroksazydu połknęłam , bo to nigdy nie wiadomo , czy jelitówka , czy inna klątwa Adolfa H. nie powróci ...:haha:

Miłego dnia i tygodnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :d

Witam Was pięknie i pozdrawiam z Nałęczowa :d Relaksuję się przed wyjazdem na roboty. Pogoda piękna, ludzi dużo, w parku zdrojowym ruch jak na Marszałkowskiej, ceny europejskie  :d

Jutro już wracam do domu. Wypilingowana, wymasowana....qźwa i z pustymi kieszeniami....:szydera:

Za tydzień kierunek Demenclandia. I dobrze.

Buziaki    :d

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :cześć2:Cała jestem w skowronkach bo mam pewność, że to ostatni mój poniedziałek na tym adresie :hura:Za chwilę wybywam z pdp na zakupy, obiadek ten sam od soboty z drobnymi zmianami w postaci sałatek, ale też już ostatni taki wyczyn :haha:tydzień świra uważam za rozpoczęty, wszystkim miłego dzionka i buziaki :cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...