Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sayonara 52 napisał:

Dzien dobry!

Niedzieli bez niespodziewanek zycze.

Dzis moje dorosle dziecko ma urodzinki,wiec spiesze z zyczeniami .:dobrze:

Ja też muszę pośpieszyć z życzeniami. Dziś ma urodziny jeden z moich braci, 22-go miał urodziny chrześniak (syn drugiego brata), a 31-go będą urodziny mojej córuś, która urodziła się w urodziny mojego ojca :d Sierpień w moim domu bardzo bogaty w imprezy xd

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię piergolę... Upał po zbóju, Italiańce za płotem trzaskają talerzami i napierdzielają w mowie ojczystej, tak nabożnie spożywają niedzielny obiad, Tuptuś leżakuje w zaciemnionej sypialni, ostatnią książkę wczoraj skończyłam, jeszcze tylko parę krzyżówek mam do rozwiązania... A mnie z nudów aż poddziera :d. To się do poskarżyjek nadaje, ale, że kawę sączę to tu też może być. :haha:. O w mordę cara Mikołaja, jaka ta nierdziela długa. :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Może to moje nowe miejsce nie będzie takie złe? Dziś przyjechała decyzyjna córka z urlopu i po kolei odhaczyłam wszystko co mi się nie podoba. W związku z tym rodzina bierze na siebie recepty, więc nie będę musiała bujać się po kilku lekarzach, zamówione są już rękawiczki w wystarczającej ilości, wyznaczona osoba do rozkładania leków. Nie muszę być przygotowana na ewentualnych gości, którzy przyjdą albo nie przyjdą, będą jedli ciasto albo nie. Postawiłam sprawę jasno, że jeżeli przy niezapowiedzianej wizycie chcą raczyć się ciastem, to powinni je ze sobą przynieść. Będzie zamówiony Pflegedienst do kąpania pdp, a do czasu załatwienia formalności pomagać będzie mi córka albo zięć. Sama nie będę tego robić, bo łazienka nieprzystosowana, a pdp bynajmniej nie chucherko. Córka z ADHD wyjechała, a podopieczna z marszu wyspokojniała. Może mnie karnie relegują, ale to co chciałam to uzyskałam.

Jeżeli okaże się, że to były tylko czcze obietnice to zacznę szukać pracy. Ja nie mam nic do stracenia.

 

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Afryka napisał:

Ja Cię piergolę... Upał po zbóju, Italiańce za płotem trzaskają talerzami i napierdzielają w mowie ojczystej, tak nabożnie spożywają niedzielny obiad, Tuptuś leżakuje w zaciemnionej sypialni, ostatnią książkę wczoraj skończyłam, jeszcze tylko parę krzyżówek mam do rozwiązania... A mnie z nudów aż poddziera :d. To się do poskarżyjek nadaje, ale, że kawę sączę to tu też może być. :haha:. O w mordę cara Mikołaja, jaka ta nierdziela długa. :mur:

Seriale oglądam też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Może to moje nowe miejsce nie będzie takie złe? Dziś przyjechała decyzyjna córka z urlopu i po kolei odhaczyłam wszystko co mi się nie podoba. W związku z tym rodzina bierze na siebie recepty, więc nie będę musiała bujać się po kilku lekarzach, zamówione są już rękawiczki w wystarczającej ilości, wyznaczona osoba do rozkładania leków. Nie muszę być przygotowana na ewentualnych gości, którzy przyjdą albo nie przyjdą, będą jedli ciasto albo nie. Postawiłam sprawę jasno, że jeżeli przy niezapowiedzianej wizycie chcą raczyć się ciastem, to powinni je ze sobą przynieść. Będzie zamówiony Pflegedienst do kąpania pdp, a do czasu załatwienia formalności pomagać będzie mi córka albo zięć. Sama nie będę tego robić, bo łazienka nieprzystosowana, a pdp bynajmniej nie chucherko. Córka z ADHD wyjechała, a podopieczna z marszu wyspokojniała. Może mnie karnie relegują, ale to co chciałam to uzyskałam.

Jeżeli okaże się, że to były tylko czcze obietnice to zacznę szukać pracy. Ja nie mam nic do stracenia.

 

To co powtórki planujesz?Ja ostatnio trafiam na beton.Nie do przeforsowania.Więc z koniem kopać się nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zapowiada się na lepsze. Jutro się dowiem kiedy to extra bett dotrze. No i zmądrzeli, pfleżki mają przychodzić rano i wieczorem podać tabletki i o higienę zadbać.:hura:

Teraz tylko czekam na realizację, obym się nie przeliczyła, :dobrze:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosze.., goście nawiedzili ten dom, szt.3, ale na szczęście przyszli z własnym ciastem, które skonsumowałam popijając kawką i po pół godzinie słuchania bawarskiego wymknęłam się po angielsku życząc wsiem wszystkiego dobrego na dalszą część dnia xd Teraz mam wolne do kolacji :dobrze:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Bosze.., goście nawiedzili ten dom, szt.3, ale na szczęście przyszli z własnym ciastem, które skonsumowałam popijając kawką i po pół godzinie słuchania bawarskiego wymknęłam się po angielsku życząc wsiem wszystkiego dobrego na dalszą część dnia xd Teraz mam wolne do kolacji :dobrze:

No jakoś nikt nie przepada za goścmi:szydera: a jeszcze słuchając dialektu to mękka pańska,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

No jakoś nikt nie przepada za goścmi:szydera: a jeszcze słuchając dialektu to mękka pańska,,

Dialekt pół biedy, ale nie miałam sił na temat działkowy, upraw bio.., zagrożeń ślimakami itp. oraz ewentualnych przetworów :haha:Grzecznie siedziałam i nie wtrącałam się bo i tak rozumiałam piąte przez dziesiąte xd

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Może to moje nowe miejsce nie będzie takie złe? Dziś przyjechała decyzyjna córka z urlopu i po kolei odhaczyłam wszystko co mi się nie podoba. W związku z tym rodzina bierze na siebie recepty, więc nie będę musiała bujać się po kilku lekarzach, zamówione są już rękawiczki w wystarczającej ilości, wyznaczona osoba do rozkładania leków. Nie muszę być przygotowana na ewentualnych gości, którzy przyjdą albo nie przyjdą, będą jedli ciasto albo nie. Postawiłam sprawę jasno, że jeżeli przy niezapowiedzianej wizycie chcą raczyć się ciastem, to powinni je ze sobą przynieść. Będzie zamówiony Pflegedienst do kąpania pdp, a do czasu załatwienia formalności pomagać będzie mi córka albo zięć. Sama nie będę tego robić, bo łazienka nieprzystosowana, a pdp bynajmniej nie chucherko. Córka z ADHD wyjechała, a podopieczna z marszu wyspokojniała. Może mnie karnie relegują, ale to co chciałam to uzyskałam.

Jeżeli okaże się, że to były tylko czcze obietnice to zacznę szukać pracy. Ja nie mam nic do stracenia.

 

:zwyciezca::dobrze::zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Dialekt pół biedy, ale nie miałam sił na temat działkowy, upraw bio.., zagrożeń ślimakami itp. oraz ewentualnych przetworów :haha:Grzecznie siedziałam i nie wtrącałam się bo i tak rozumiałam piąte przez dziesiąte xd

Mnie też dużo nie interesuje jak gadają po swojemu, nie mam krzywdy ,że ich nie rozumię :szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy niedzielne popołudnie :oklaski: Cieszę się niewymownie, że kolejny dzionek zbliża się ku końcowi :oklaski: Miast spacery uprawiać, oszczędzałam energię...czyli zalegałam w koju z serialem do towarzystwa :haha: Teraz siorbię późną kawunię i czas brać sie z przygotowania do kolacji :haha: Niemniej jednak 192503117_miegopopoudniamizsercami.jpg.75420a58c9c1a4446fcda283cb2586e1.jpg życzę wszystkim :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maras1 napisał:

cześć dziewczyny,mam pytanie co to jest Mett Hackepeter?

Metka. 

Taka nazwa funkcjonuje jeszcze śladowo na Śląsku. 

Np. :

Zutaten

1 kg Hackepeter.

2 Zwiebeln.

2 Knoblauchzehen.

Salz.

Pfeffer.

edelsüßer Paprika.

2 - 3 Eigelb.

eine Prise Kümmel.

 

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...