Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Marta B napisał:

A te dziury w spodniach jej nie przeszkadzają?

Bo ja przy jednej takie włożyłam to mi chciała dać Euro na nowe...;)

Dziękujemy za pozdrowienia z Mazur 

Darek w kuchni,czekam na obiad 

No i, miłego dnia wszystkim

Wytłumaczyłam , że teraz taka moda i szybko zrozumiała , bo to taki typ człowieka  , co całe życie za modą podążał :d 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

Nie...czaje , Jeśli PDP nie utrzyma się  sama bez jakiejkolwiek pomocy na nogach ,...zostaje łóżku ja mojej siły nie udostępniam ani za euro ani za funty:szydera:

 

Już teraz bez jaj ....Jadzia to duża kobieta ...wzrostem i wagowo ...ja , zmienniczka to przy niej krasnalki jesteśmy . Kiedy Jadzia ma wstać na chwilę z łóżka , żeby poprawić coś , czy coś zrobić to ja nie szarpię jej za ręce ( ale na ugiętych kolanach ! :szydera:) tylko podstawiam rollator , ja łapię z tyłu za spodnie , czy pieluchę i ona ma wrażenie , że jej pomagam i sama wysili się , żeby wstać  ...i gitarra :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniao napisał:

@MeryKy ja nie jestem ani w pierwszym ani w dziesiątym kręgu, więc obgadywanie z mojej strony Ci nie grozi.

Ja przekazuje miejscówkę pisemnie, tzn. piszę rozkład dnia, ważne terminy i inne pierdolety, ale już druga zmienniczka podeszła bardzo krytycznie do moich poczynań. Zaprzestaję więc tych praktyk definitywnie. Przekażę na zasadzie "tu jest pdp, tu kuchnia tu WC i wszyscy będą zadowoleni. 

Ja postanowiłam, że będę korzystała z forum "na moich warunkach", to znaczy coś tam napiszę, ale głównie będę czytaczem. Jak ktoś poprosi o radę odpowiem, ale wychylać się nie będę. 

Co do zmienniczki, Ty też mogłabyś zapewne poskarżyć się, nie? Miłego dnia.

Na tym adresie dostałam od stałej pracownicy rozpiskę. Bardzo dokładną i jestem OGROMNIE WDZIĘCZNA za nią. Ułatwiła mi ona pracę a pdp. ograniczyła stres. Oczywiście nie wykonałam żadnego telefonu do koleżanki po fachu. Ma urlop. Koniec, kropka. Ona zapytała jak leci i tyle. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marta B  mnie jedna stara  Niemka, dlaczego mam tyle dziur w spodniach, a ja jej na to, że  jak jechałam do De , to mnie psy goniły i teraz muszę zapracować w DE na nowe. :) 

Moja Renate nie chciała ze mną chodzić na spacery przez te dziury w portkach  , misiałam się przebierać :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

@Marta B  mnie jedna stara  Niemka, dlaczego mam tyle dziur w spodniach, a ja jej na to, że  jak jechałam do De , to mnie psy goniły i teraz muszę zapracować w DE na nowe. :) 

Moja Renate nie chciała ze mną chodzić na spacery przez te dziury w portkach  , misiałam się przebierać :szydera:

Ty jesteś w DE czy w Polsce?:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeryKy napisał:

Ja siedzialam ze zmienniczka 3 dni zeby jej wszystko przekazac a ona nie fatygowala sie za prace wziazc a miala placone.

Mogla powiedziec ze za ciezko. Ja bym zostala i przyjechalaby inna z firmy.

Jużuuuu jeżastyyyyy :kopara: z własnej woli zostałaś 3 dni aby przekazać Stelę ? Starałam się Ciebie zrozumieć , ale widzę , że tego pojąć się nie da . Powiem tylko , że za cholerkę , nie zgodziłabym się , aby zmienniczka siedziała ze mną 3 dni . Sorry , ale teraz mam pewność , że nie zmieniłabym Ciebie , nawet gdyby mi 3000 euro proponowano za miesiąc . 

Na zakończenie , bo nie chce mi się już ciągnąć tego tematu ........ jeżeli ktoś szuka dla siebie zmienniczki , bo agencja daje za to profity , to należy mieć pretensje tylko do siebie . I zastanawia mnie jeszcze fakt , czy rodzina podopiecznej równie mocno była niezadowolona z Twojej zmienniczki jak Ty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam po długim czasie Wasze posty, i mam wrażenie, ze jakoś dziwnie się tu zrbiło.

Zaczęliście dowalać sobie wzajemnie ?

A może mi się wydaje ?  Hm...... 

A może teraz mi się dostanie ? Hm.... 

Nieważne

Życzę wszystkim pięknej niedzieli i miłych wrażeń na resztę nadchodzącego tygodnia . 

Całusy. Biegnę do Krokodyla nacieszyć się jego towarzystwem . Grubas z niego, więc czasu trzeba  sporo więcej , żeby objąć co kocham. 

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MeryKy napisał:

 

A chwalila ci sie ze nietrudno jej sie wstaje do pdp w nocy i pomaga. Tylko sie bala ze dostanie opieprz od "krolowej szteli"

Kuźwa ...ktoooo ? Naprawdę nie mam pojęcia . Ja pisałam o czasach dawnych ...nie obecnych :szydera: Odpowiedziałam ci tylko " mmmmm " , że coś tam pamiętam z pisania o skoczkach . O to mi Meryjko biegało . Nie mam kontaktów z forumowymi ...tylko na forum mam . Jedynie z tymi o których jawnie piszę , że mam kontakt . Garsteczka to jest i pierdacymy sobie o głupotach ...życiu ...naszym życiu .  :szydera: Tak mi/nam jest dobrze :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Jużuuuu jeżastyyyyy :kopara: z własnej woli zostałaś 3 dni aby przekazać Stelę ? Starałam się Ciebie zrozumieć , ale widzę , że tego pojąć się nie da . Powiem tylko , że za cholerkę , nie zgodziłabym się , aby zmienniczka siedziała ze mną 3 dni . Sorry , ale teraz mam pewność , że nie zmieniłabym Ciebie , nawet gdyby mi 3000 euro proponowano za miesiąc . 

Na zakończenie , bo nie chce mi się już ciągnąć tego tematu ........ jeżeli ktoś szuka dla siebie zmienniczki , bo agencja daje za to profity , to należy mieć pretensje tylko do siebie . I zastanawia mnie jeszcze fakt , czy rodzina podopiecznej równie mocno była niezadowolona z Twojej zmienniczki jak Ty .

Nie dostalam zadnego profitu. Moja agencja placi za 2 miesiace pracy opiekunki. A ta byla miesiac.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do sprawy liftu i dźwigania.

Jestem szczupła i mało ważę a co za tym idzie nie dam rady dźwigać podopiecznych bez uszczerbku na zdrowiu. Bo to JA jestem najważniejsza.

Tutaj wystarczająco męczące jest pomaganie rano wstać podopiecznej. Niby nic, rękę podaję i pomagam usiąść, dalej radzi sobie sama. Kładzenie do łóżka to już trochę trudniej bo siada, a ja jej pomagam położyć się i położyć nogi. Ciężko. Nie wyobrażam sobie żebym miała więcej jej pomagać, czy dźwigać bo po prostu nie dam rady fizycznie. Waży jakieś 20-30 kg więcej niż ja a ciężarowcem nie jestem.

Poza tym chodzi przy rolatorku albo tylko pod rękę ze mną. Wózek od kilku tygodni służy jedynie do siedzenia przy stole. Czasem sama idzie ale ja się boję bo ma chore nogi i podobno kilka razy już się przewróciła, więc asekuruję. Jak się terminy zgrają to bym tu wróciła dlatego dbam bardzo o kondycję mojej podopiecznej żeby było lepiej zamiast gorzej. A rodzina się cieszy że z mamą lepiej bo coraz sprawniej chodzi. A to tylko moje lenistwo i niechęć do dźwigania. Gdybym musiała naprawdę dźwignąć ją choćby po to by posadzić albo postawić na nogi to już by mnie tutaj nie było.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maria Jolanta napisał:

No, nie zdzierżę. Ktoś komuś coś na uszko powiedział i to JEST powód by pisać takie rzeczy i wywlekać swoje żale publicznie ? Bo piszesz o kimś z forum, prawda ?

Co innego poskarżyć się na coś, nawet na kogoś. Raz i wystarczy ale ciągnięcie tematu i to na temat osoby z forum to nic innego jak obrabianie komuś zadka. A to jest po prostu poniżej krytyki.

Nie wnikam czy masz rację czy nie. Nie wiem, po prostu tego nie wiem. Ale przestań czepiać się kogoś na publicznym forum. Upuść jadu gdzieś indziej albo zamilknij w tym temacie.

Nawet nie wiem czy jesteś z desantu czy przyszłaś normalnie ale to chyba jakaś "hiltonowska choroba".

Pyskówki i niesnaski proszę wylewać na PW z zainteresowaną osobą.

I jedno wiem. Nie chcę nigdy być zmienniczką kogoś z forum. Taka moja konkluzja...

 

Jak ty sie skarzysz czy violka to jest ok.

Tak piszecie jakby forum bylo wasza wlasnoscia. Nie czytaj mozesz mnie zablokowac proste.

Mam nadzieje ze wam sie tez tak trafi

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry:d

Rozwieje wszystkie domysly i przyznam sie, ze to ja jestem ta paskudna zmienniczka, ktora poinformowala agencje, ze na tej Stelli potrzebny jest lift, bo pdp nie wpolpracuje, nie dzwignie sie sama, poza tym ma spazmy parkinsonowe, ktore utrudniaja transfer.

Jesli chory nie dzwiga sie sam na rekach to jest "rwanie" przynajmniej 50 kilogramow. Taka prawda.

Agencja naciskala rodzine, w czasie mojego pobytu byl przedstawiciel handlowy z oferta, ale czy lift jest zamowiony tego nie wiem.

@MeryKy dzwigala, wiec ja tez, jednak powiedzialam rodzinie, ze dopuszczalne jest 8 razy, nie wiecej. I tego sie trzymalam, z malymi wyjatkami.

Moje zdrowie jest dla mnie najwazniejsze, co inni robia mnie nie obchodzi. 

Jak ktos chce 3 dni ze mna siedziec i do domu mu niespieszno, to jego sprawa:haha:

Nigdy nie ukrywalam, ze moja znajomosc niemieckiego nie jest dobra, bo mam lenia:haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Dzien dobry:d

Rozwieje wszystkie domysly i przyznam sie, ze to ja jestem ta paskudna zmienniczka, ktora poinformowala agencje, ze na tej Stelli potrzebny jest lift, bo pdp nie wpolpracuje, nie dzwignie sie sama, poza tym ma spazmy parkinsonowe, ktore utrudniaja transfer.

Jesli chory nie dzwiga sie sam na rekach to jest "rwanie" przynajmniej 50 kilogramow. Taka prawda.

Agencja naciskala rodzine, w czasie mojego pobytu byl przedstawiciel handlowy z oferta, ale czy lift jest zamowiony tego nie wiem.

@MeryKy dzwigala, wiec ja tez, jednak powiedzialam rodzinie, ze dopuszczalne jest 8 razy, nie wiecej. I tego sie trzymalam, z malymi wyjatkami.

Moje zdrowie jest dla mnie najwazniejsze, co inni robia mnie nie obchodzi. 

Jak ktos chce 3 dni ze mna siedziec i do domu mu niespieszno, to jego sprawa:haha:

Nigdy nie ukrywalam, ze moja znajomosc niemieckiego nie jest dobra, bo mam lenia:haha:

 

I dlaczego klamiesz ja ci pokazywalam jak bez dzwigania robi. A dlaczego miala spazmy a nie ma to juz nie dokoncze iuchowaj mnie Boze jabym na starosc miala taka opieke.

A Orim tez cie ustawial bo psulas sztele... prawda?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...