Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, beatrix+ napisał:

Czy pfleżki mają medyczne wykształcenie,  czy tylko godzinny kurs jak wymienić pieluchę?

Bo onegdaj przyszła jedna z praktykant i ta praktikant to siłą oderwana od blatu w barze..

Ja się przyglądam i stoję z boku naszykowana,  żeby służyć pomocą w razie czego. 

A kiedyś przyszła Niemka chińskiego pochodzenia,  i mówi do MNIE KOCHAM CZĘ! Ma zięcia Polaka;) Ta z kolei dziadka oporządza zupełnie odwrotnie.I już wiem skąd jest powiedzenie,  ROBIĆ COŚ PO CHIŃSKU;) Wzięła się O ZGROZI! za jego pazury u rąk..zacięła 2x.krew się lała,  dziadek się darł..

Potem myła,  goliła,  a nawet nosdrza...jak mu palec wsadziła że szmatą do kindola,  to chyba zatoki wyczyściła. Ale się pieron darł!! Nie żałuję go za wojnę,  ale gdyby się ktoś tak opiekował moim ojcem,  to by leciała i leciała! Wprost do kitajców..

A dziś była znów ta,  co nie używa rękawiczek...tak go wymizia,  wygłaszcze , aż MNIE na mdłości bierze. 

Pomidorowa na obiad. I lecę na kijki,  bo piękny dzionek!

Beatrix, w Bawarii jest przepis (piszę o Bawarii, bo nie wiem, jak jest w innych landach), że część personelu Pflegedienstu musi mieć wykształcenie medyczne, niestety, w tej chwili nie mogę Ci powiedzieć, jaki to procent. Jeśli Pflegedienst nie spełnia tego wymogu, to w każdej chwili może niejako "z urzędu" zostać zamknięty.

Tyle faktów, o praktyce nie piszę ;).

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MeryKy napisał:

To samo z opiekunkami są tak samo profesjonalne, (nie wszystkie zaznaczam) większość nawet kursów nie ma. :haha:

Toteż ja np.jestem tylko.pomocą domową i dobrze mi z tym 

No żadnych, absolutnie żadnych ambicji nie mam, żeby opiekunką zostać

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Dodzisława napisał:

No cóż, kiczowata telenowela widać się widzom znudziła i została zdjęta z anteny :d :d :d 

Mnie się nie znudziła, trzymała w napięciu.Bedzie ślub czy też nie, kochają się czy udają,czy ten jest kim za kogo się podaje czy też zupełnie kim innym jest...normalnie pazury obgryzałam :)

Ale cóż,scenarzysta sam pogubił się w swoich wątkach, więc reżyser nie wytrzymał i dał mu wilczy bilet....

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marta B napisał:

Toteż ja np.jestem tylko.pomocą domową i dobrze mi z tym 

No żadnych, absolutnie żadnych ambicji nie mam, żeby opiekunką zostać

Ale pomoc domowa tez musi cos umiec. A jak ktos sie godzi do leżaczka jechac to wypafaloby tez chociaz umiec lyzka do buzi jedzenie podac a nie glodzic czy uaktywniac ciezko chorego i czekac az sie naje.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja nie mam i czy jestem przez to gorszą opiekunką? :szok: Niektóre po kursach są bardziej nie teges, niż te bez :tak2:

Mirelka nie zrozumialas mnie. Mialam zmienniczki bez kursow super. A mialam i takie do doopy jak te pflegedinstki z opisu Beatrix:trele:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LACH napisał:

O nieobecnych albo się mówi d       ,
ups, przepraszam,
...nie mówi się nic.

Nie mają szansy na kontrripostę.

Nie bój się,riposta będzie.

To jest tak jak w tej piosence,pamiętasz?

Pojawiam się i znikam,i znikam,i znikam

Mam na twym punkcie bzika,mam bzika,mam bzika...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marta B napisał:

Nie bój się,riposta będzie.

To jest tak jak w tej piosence,pamiętasz?

Pojawiam się i znikam,i znikam,i znikam

Mam na twym punkcie bzika,mam bzika,mam bzika...

O widzisz! Szybciutko dostałem powiadomienie,że Marta odpowiedziała...:dobrze:

Ja się nie bojam. :szydera:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...