Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zapodaj mi w " kopertkę " , gdzie mam szukać ...ok.? Masz rację ..tutaj wszystkie chłopy zajęte i silnie zakochane w swoich połówkach . 

Mój ostatni to był zakochany w głównie w połówkach a i 0,7 nie wzgardził .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Barbara48 napisał:

Może mi ktoś powiedziec co to jest sztillmus, piszę fonetycznie .

Szefin teraz była i powiedziała że nam jutro obiad przyniesie.

Jak to smakuje? 

Sztillmus ,jak sama nazwa mówi ,fonetycznie podchodzi od Sztille Nacht czyli Cicha noc co w połączeniu z "mus"nomen omen musi oznaczać, że musowo to zjeść co przyniosą i to w dodatku po cichu . Cokolwiek to będzie i jakikolwiek to pachnie lub nie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Barbara48 napisał:

Rzepę robiłam wiele razy jako surówkę, białą rzepę, ale to jest zielone i gtowane razem z ziemniakami, albo osobno i mieszane. 

Ok, dowiem sie jutro. 

Stielmus czyli sztillmus, no inaczej mnie się nie kojarzy, ale dojdziesz za Niemcem. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nugatka napisał:

Janeczka madrzejszym :haha:

Srejszym , nie mądrzejszym :d Co was tutaj ostatnio pogięło , czy jaki grzyb , że na tych chłopów narzekać a to za głupi , a to za wysoki , a to za mało pracowity i takie tam . Był kiedyś taki jeden opiekun na bardzo dobry  , który na temat kobiet lekceważąco się wyrażał ....jednocześnie miłej pani szukał i szukał ...i pewnie do usranej będzie szukał i nie znajdzie  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Barbara48 napisał:

Rzepę robiłam wiele razy jako surówkę, białą rzepę, ale to jest zielone i gtowane razem z ziemniakami, albo osobno i mieszane. 

Ok, dowiem sie jutro. 

https://www.freitag-ziegler.de/blog-salat/ruebstiel-oder-stielmus-ist-ein-altes-fruehlingsgemuese-das-es-in-sich-hat/

http://www.velberter-platt.de/Stielmus-oder-Ruebstiel---leckeres-Rezept-aus-Omas-Kochbuch_134.aspx

Edytowane przez salazar
:)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Srejszym , nie mądrzejszym :d Co was tutaj ostatnio pogięło , czy jaki grzyb , że na tych chłopów narzekać a to za głupi , a to za wysoki , a to za mało pracowity i takie tam . Był kiedyś taki jeden opiekun na bardzo dobry  , który na temat kobiet lekceważąco się wyrażał ....jednocześnie miłej pani szukał i szukał ...i pewnie do usranej będzie szukał i nie znajdzie  :szydera:

Tak. Cechowała go prostata wypowiedzi i brak 5-tej - tej od parkietu.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Srejszym , nie mądrzejszym :d Co was tutaj ostatnio pogięło , czy jaki grzyb , że na tych chłopów narzekać a to za głupi , a to za wysoki , a to za mało pracowity i takie tam . Był kiedyś taki jeden opiekun na bardzo dobry  , który na temat kobiet lekceważąco się wyrażał ....jednocześnie miłej pani szukał i szukał ...i pewnie do usranej będzie szukał i nie znajdzie  :szydera:

Masz rację, lepszy wróbel w garści...:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Srejszym , nie mądrzejszym :d Co was tutaj ostatnio pogięło , czy jaki grzyb , że na tych chłopów narzekać a to za głupi , a to za wysoki , a to za mało pracowity i takie tam . Był kiedyś taki jeden opiekun na bardzo dobry  , który na temat kobiet lekceważąco się wyrażał ....jednocześnie miłej pani szukał i szukał ...i pewnie do usranej będzie szukał i nie znajdzie  :szydera:

A która tu narzeka ? Ja nie widzę....:d wszystkie ciepło się o mencziznach wyrażamy....przecież to nasze skarby największe....:szydera: trzeba o te nasze truskaweczki dbać bo kto bedzie za tobą walizki nosił albo z psem wyjdzie jak leje deszcz ? No przecież nie Ty.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...