Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I to mi się podoba a nie pierdacenie " tego nie rób ...ja nigdy w życiu  " itd ...Doskonale wiemy o tym , że niejedna opiekunka/opiekun w zależności sytuacji na  adresie na którym pracuje niejednokrotnie wychodzi poza swoje kompetencje . Nie widzę nic w tym złego , są rzeczy zabronione i tego się trzymam , ale jakieś drobne ustępstwa nie uważam za " ojejciuuuu ...nawet tego nie dotknę , bo mi za to nie płacą ! " ....No patrzta ino , jakie u nas te opiekunki i opiekunowie asertywne , zaparte i same tylko cacane ....bebe żadnej nie ma :haha:

Baśka sorki,wiem że masz dzisiaj trudny dzień i jestem z Tobą :cmok:.Ale powiedzieć swoje  muszę,muszę bo się uduszę:tak2: Wyraźnie napisałam,że gdybym miała ochotę na coś to to zrobię.Ale jestem z natury asertywna i nigdy przenigdy nie schylam głowy na wysokość cudzego tyłka.Bez względu na to ile mogę zyskać czy stracić. Czym innym jest zrobić coś "od serca" a czym innym godzenie się na nie swoje obowiązki.I tak podam Ci przykład ,na początku mojego zlecenia pdp wybudzała mnie po 2-3 razy w ciągu nocy.Na moje monity mąż odpowiedział "Tak mi przykro ale co ja mogę zrobić.L..e nie chce żadnego lekarza"  Moja odpowiedź była_no to ma pan problem.Następnego dnia po zarwanej nocy ubrałam pdp dostała śniadanie po czym poinformowałam jej męża _proszę przejąć opiekę nad żoną ponieważ ja idę odespać zarwaną noc a później mam pauzę,więc zejdę o godz 18.Możesz mi wierzyć albo nie ale następnego dnia była lekarka domowa i znalazł się melperon .A ja mam spokojne nocki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aniao napisał:

dzieci są niewychowane, bo studiowały dziennie za nasze pieniądze, mąż też niemoderny, bo teraz to powinno się mieć partnera ( a co ja biedna z mężem zrobię) i tak dalej w ten deseń, gorzej bo za dwa miesiące z hakiem powtórka :haha:. I teraz mam dylemat powinnam być zadowolona czy niezadowolona?

Ale się uśmiałam , gdzie Ty jestes do jasnej ciasnej, kogo to ,,,,,interesuje,,:szydera: Bądz przeszczęsliwa :serce:  durnota nie zna granic,:przekleństwa: nic innego jak olać,,:trele:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęłam zasłużoną pauzę :oklaski: W związku z powyższym udaję się na sofkę i będę pielęgnować moją urodę naturalnymi metodami :haha:Bawcie się dobrze, tylko nie klepcie za wiele, żeby moje starania na skutek stresu po wybudzeniu nie poszły się teges :szydera: Bywajcie do potem :cześć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aniao napisał:

to jest pomysł, ale jak mu się spodoba i zwieje?

Nie ryzykuj Ania , bo ci jeszcze powie , że tyle lat na to czekał a nie miał odwagi powiedzieć . Trochę szkoda by było w taki durny sposób go stracić . Wcale nie tak łatwo drugiego , dobrego znaleźć :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joy napisał:

Baśka sorki,wiem że masz dzisiaj trudny dzień i jestem z Tobą :cmok:.Ale powiedzieć swoje  muszę,muszę bo się uduszę:tak2: Wyraźnie napisałam,że gdybym miała ochotę na coś to to zrobię.Ale jestem z natury asertywna i nigdy przenigdy nie schylam głowy na wysokość cudzego tyłka.Bez względu na to ile mogę zyskać czy stracić. Czym innym jest zrobić coś "od serca" a czym innym godzenie się na nie swoje obowiązki.I tak podam Ci przykład ,na początku mojego zlecenia pdp wybudzała mnie po 2-3 razy w ciągu nocy.Na moje monity mąż odpowiedział "Tak mi przykro ale co ja mogę zrobić.L..e nie chce żadnego lekarza"  Moja odpowiedź była_no to ma pan problem.Następnego dnia po zarwanej nocy ubrałam pdp dostała śniadanie po czym poinformowałam jej męża _proszę przejąć opiekę nad żoną ponieważ ja idę odespać zarwaną noc a później mam pauzę,więc zejdę o godz 18.Możesz mi wierzyć albo nie ale następnego dnia była lekarka domowa i znalazł się melperon .A ja mam spokojne nocki :) 

Dokładnie tak, ja w takiej sytuacji jaka opisałam wczoraj znalazłam się pierwszy raz. Nigdy nie spotkałam się z czymś takim a doświadczenie mam bardzo duże i nie tylko w Niemczech ale jak wiesz na Wyspach też ,a tam za takie coś to kryminał i nie ma że chciałam pomóc. Trzeba wiedzieć jak pomóc bo zamiast tego zwykle robi się komuś wielką krzywdę i trochę wyobraźni dołożyć ,pomyśleć co może się stać.Dlatego to nie tak że ja nie zrobię bo nie ,tylko ja nie zrobię bo ...NIE.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...