Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Afryka napisał:

Ja tam zawsze jeżdżę do porządnych niemieckich rodzin i Tobie też radzę. :szydera:

Chyba też zacznę regularnie spożywać Bier , bo na podstawie pewnych obserwacji , dochodzę do wniosku , że to lek na długowieczność i przystojność do setki :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, violka napisał:

Nie po to Ten na górze , przemienił kiedyś wodę w wino , żebyś się teraz stresowała :d Ludzie po alkoholu gadają z głębi serca , więc Twoja pokuta będzie tym bardziej szczera i natchniona :haha: Pij dziewczyno , nie żałuj sobie :cmok:

:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, violka napisał:

Chyba też zacznę regularnie spożywać Bier , bo na podstawie pewnych obserwacji , dochodzę do wniosku , że to lek na długowieczność i pr:dzystojność do setki :d

" Apropopo " leku . Katieńka jeszcze w domu . Niedługo po nią przyjadą i ....zaczęło się sprzątanie , pierwsze na tapetę poszły tony pieluch , które okazało się zawalały jedną z szaf ...nie zaglądam ludziom w każdy kąt . Zmienniczka , poprzednia też nie miała widać zwyczaju szperania po szafach :haha:Przechodzę do sedna : część . ponapoczynanych leków pójdzie na recykling , wiele jest calusieńkich i o te zapytają po cichu jakiś Dom Opieki , czy nie wezmą . Oprócz wypłacenia mi z góry za następny tydzień ( takie mają umowy , że po śmierci tydzień do przodu ) i podarowaniu na mój własny użytek wczorajszych " służbowo - zakupowych " córka Katieńki chciała mnie obdarowywać lekami ...calcium - kilkanaście opakowań calutkich...kilka z grzeczności wzięłam , ale teraz przebój dnia :  miałam propozycję przyjęcia dwóch , pełnych opakowań z morfiną i strzykaweczki. Niestety , ponieważ jutro jadę do domciu musiałam darowizny odmówić . Nie mam pewności , czy kontrolowana nie będę ...jak ostatnio w tą stronę byłam . Biedna Klaudia nie rozumiała , dlaczego nie chcę brać ....dopiero jej mąż wytłumaczył , dlaczego  :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim jutro . Ponieważ nie mogłam dodzwonić się do agencji to napisałam powiadamiającego sms-a , że zjeżdżam , bo muszę psychicznie odpocząć . Już jestem sama , Katia pojechała , córka z zięciem wpadną pożegnać się ze mną pod wieczór . Wstawię do zdezelowanej pralki pranie , które miałam wczoraj zrobić , ale ze względu na stan Katii nie zrobiłam . Klaudia powiedziała , że nie muszę , chyba , że chcę . No to zrobię , nie będę małpą do końca . Pójdę kupić coś sobie na podróż i jak wrócę spakuję walizkę . Na powrotach szybciej pakuję , bo nie wybrzydzam , tylko pakuję jak leci ...no i cugasów mniej , dużo mniej do pakowania .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się miałaś propozycję ufff morfina,,,:szok: naprawdę przebój dnia,:( oddac dla innych co będa potrzebowac a takich jest dużo ,przecież,  A teraz nic innego jak zjeżdzac, szybko, bo dzisiaj będziesz miała trudne chwile, Jeszcze Ciebie trzyma ten wstrząs,odrętwienie ,szok itd, :cmok: każdy z nas inaczej przeżywa takie chwile,nawet łezka poleci,:smutek:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

@sayonara 52 Powiedz, że nie odpokutowałaś, ale teraz jesteś na urlopie i czasu masz w ciul, to hurtowo to załatwisz :szydera:... A swoją drogą, 30 razy!? :szok:... Szacun, Ty to masz grzechy... Pochwal się. :szydera:

@Afrykatrafilam na  ...

nie wyraze sie jakiego ksiadza Kapucyna czy Bernardyna(nie mylic z rasa psow;)) )

Wrzeszczal, jak powiedzialam,ze nie chodze w De na msze....

ale sie wydarl:kopara:

 

No i za kare dostalam modlitwe czy tam koronke Sw Faustyny

30 razy

:grzmotnąć:

Nawet zaczelam, ale 30 nie odmowilam, bo dlugie.

wiec musze zaczac od poczatku:mur:

Moze ksiadz w moim kosciele, nie bedzie wredny.

wiecej grzechow nie pamietam

 

Polecam!!!!:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I to mi się podoba a nie pierdacenie " tego nie rób ...ja nigdy w życiu  " itd ...Doskonale wiemy o tym , że niejedna opiekunka/opiekun w zależności sytuacji na  adresie na którym pracuje niejednokrotnie wychodzi poza swoje kompetencje . Nie widzę nic w tym złego , są rzeczy zabronione i tego się trzymam , ale jakieś drobne ustępstwa nie uważam za " ojejciuuuu ...nawet tego nie dotknę , bo mi za to nie płacą ! " ....No patrzta ino , jakie u nas te opiekunki i opiekunowie asertywne , zaparte i same tylko cacane ....bebe żadnej nie ma :haha:

Po pierwsze :cmok:, a po drugie :oklaski:. Tylko raz w mojej "karierze" przychodziła kosmetyczka do obcinania paznokci u rąk (sprzątaczka prała i prasowała, ogrodnik pielęgnował ogród wielkości chusteczki do nosa, a fryzjerka myła i farbowała włosy), gdzie indziej podopieczne same to robią albo siła fachowa czyli ja. Nie tykam się nóg, ran, rozkładania leków ( na początku to robiłam, bo nie wiedziałam) mierzenia cukru i zastrzyków. Co do reszty jestem elastyczna jak guma w majtkach. 

Trzymaj się....jakoś. Ja tylko raz miałam do czynienia z taką sytuacją, ale mam nieodparte wrażenie, że moja Ula czuwa nade mną. 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

" Apropopo " leku . Katieńka jeszcze w domu . Niedługo po nią przyjadą i ....zaczęło się sprzątanie , pierwsze na tapetę poszły tony pieluch , które okazało się zawalały jedną z szaf ...nie zaglądam ludziom w każdy kąt . Zmienniczka , poprzednia też nie miała widać zwyczaju szperania po szafach :haha:Przechodzę do sedna : część . ponapoczynanych leków pójdzie na recykling , wiele jest calusieńkich i o te zapytają po cichu jakiś Dom Opieki , czy nie wezmą . Oprócz wypłacenia mi z góry za następny tydzień ( takie mają umowy , że po śmierci tydzień do przodu ) i podarowaniu na mój własny użytek wczorajszych " służbowo - zakupowych " córka Katieńki chciała mnie obdarowywać lekami ...calcium - kilkanaście opakowań calutkich...kilka z grzeczności wzięłam , ale teraz przebój dnia :  miałam propozycję przyjęcia dwóch , pełnych opakowań z morfiną i strzykaweczki. Niestety , ponieważ jutro jadę do domciu musiałam darowizny odmówić . Nie mam pewności , czy kontrolowana nie będę ...jak ostatnio w tą stronę byłam . Biedna Klaudia nie rozumiała , dlaczego nie chcę brać ....dopiero jej mąż wytłumaczył , dlaczego  :d

@Baśka powtarzająca sięQrcze moglas dorobic sobie do renty!!!;)))

Nie wiem po ile chodzi morfina, no ale zawsze to na plus....

Przemysl  jeszcze.drugi raz ci sie nie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aniao napisał:

Dzień dobry.

Dojechałam, odespałam i popracowałam solidnie, bo to dzień kąpania. Wczoraj czekało na mnie świeże łóżko, kwiaty na toaletce i wysprzątana chałupka. Obiad się opóźniał, więc zjadłam owoc przeznaczony na drogę dla mojej zmienniczki:szydera:. Było naprawdę miło do czasu "zmieniłam organizację w kuchni, bo było nieergonomicznie" i coś co uwielbiam "WYLECZYŁAM ranę na nodze" stara ,niegojąca się rana po sparaliżowanej stronie sprawa, po prostu przyszedł jej czas, a dodatkowo ja ani ran nie robię ani ich nie leczę :szydera:. Potem już z górki, bo dowiedziałam się, że moje dzieci są niewychowane, bo studiowały dziennie za nasze pieniądze, mąż też niemoderny, bo teraz to powinno się mieć partnera ( a co ja biedna z mężem zrobię) i tak dalej w ten deseń, gorzej bo za dwa miesiące z hakiem powtórka :haha:. I teraz mam dylemat powinnam być zadowolona czy niezadowolona? Bo z jednej strony czyściutko, wyprane, wyprasowane, a z drugiej nie mogę nic znaleźć, bo wszystko inaczej, nie licząc już niemodnego męża :haha:, a tu w lipcu 30- lecie szkoda trochę chłopa wyganiać. Idę podopieczną karmić, bo nie rozkminię tego na szybko.

Miłego dnia.

Rozwiedź się i zacznij na kocią łapę...będzie modernie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...