Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Teresadd napisał:

Miałam ,czyli do łapy muszę umowy wziąć i pójść do Urzędu.Dzięki.Coś też tak wiedziałam ,ale nie byłam pewna.

W miesiącach w których siedzisz w domu nie ma odprowadzanych składek tylko zdrowotne.

Na zasiłek chyba nie masz co liczyć?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry  :d

No gdzie ta wiosna....? Pytam sie gdzie...? Chyba jeszcze za wczesnie bo to luty dopiero...a luty to obuj buty  :d

Niech ta niedziela zleci szybko i nastepny tydzien....już mnie wszystko wnerwia....ja chce do domu  :szydera:

Milej niedzieli  :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Jestem i ja...po pobudce niezamierzonej...przeze mnie  >:( Aż mi się nie chce cieszyć nowym dniem :haha:Spróbuję poskakać, to może dobry nastrój mi wróci :szydera: Weny na pisanie elaboratów nie mam, nie sprawdziłam jaka aura panuje na dworze, to co będę wam zawracać "cztery litery"? :haha: Powiem tylko, że prawdą jest, że...niedziela.jpg.9f51d63e460773fec784cff7567db562.jpg To ja zaczynam siorbanie i może pomoże na niedostatek dopaminy :haha: Zatem uruchamiam kubki smakowe :oklaski: Miłego dnia życzę wam i sobie :oklaski:

dzisiaj zapowiada sie ladny dzien chooo..ubierzemy swoje chodaki i polazimy po lesie dawaj..dobrze zrobi na samopoczucie tobie i mi a moze jeszcze sie ktos przylaczy..nie damy sie podlemu natrojowi...powimu mu stanowcze NIE!!!!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry .....

Nie cofam się z czytaniem zaległości , nie to , żebym wolno czytała , czy zapomniała może literków , aleee......kuźwa ktoś mnie urzekł chyba ...jakiś urok na mnie rzucił ...albo co ! ...Jeszcze na zleceniu coś mnie czasem " skubało " w oko , ale porobiłam okłady , przemywałam rumiankami i im  na podób ...przechodziło . I tak sobie przechodziło , przechodziło , że przeszło ....ale kuźwa na drugie oko ! Wczoraj wywalił mi na oku ( powiece dolnej ) regularny jęczmień :(...Wieczorem podejrzałam , że robi się biały czubek i w nocy już mi częściowo zaczął pękać . Oka nie mogłam otworzyć . Teraz już troszkę lepiej , bo jestem po przemyciu go rumiankiem ....już tak się nie lepi , ale ten qrewski ropny czop jeszcze jest ...jeszcze będzie dalej pękał ....Sama sobie bidy narobiłam , bo musiałam pewnie kiedyś nie uważać i potrzeć oko ....no nie wiem ....mam fobię w temacie mycia rąk , ale mogłam gdzieś na zakupach , kiedy pieniądze jakieś do portfela wkładałam ...no sosna wie co , gdzie , kiedy ?! Tak miałam ohohoooooo...przed laty jak pracowałam w UP na kasie ....jęczmienie budowały mi się średnio raz na dwa, trzy miesiące ......Kończę bazgroły ...nie ma bata ...żadne brudne ręce wirusa mi przekazały ...Urok i nic więcej ....urzekła mnie jakaś gadzina ! :szydera:

Miłej , spokojnej niedzieli :cmok: 

Bardzo rzadko miewałam tę przypadłość i pocierałam zlota obrączką i przechodziło.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry .....

Nie cofam się z czytaniem zaległości , nie to , żebym wolno czytała , czy zapomniała może literków , aleee......kuźwa ktoś mnie urzekł chyba ...jakiś urok na mnie rzucił ...albo co ! ...Jeszcze na zleceniu coś mnie czasem " skubało " w oko , ale porobiłam okłady , przemywałam rumiankami i im  na podób ...przechodziło . I tak sobie przechodziło , przechodziło , że przeszło ....ale kuźwa na drugie oko ! Wczoraj wywalił mi na oku ( powiece dolnej ) regularny jęczmień :(...Wieczorem podejrzałam , że robi się biały czubek i w nocy już mi częściowo zaczął pękać . Oka nie mogłam otworzyć . Teraz już troszkę lepiej , bo jestem po przemyciu go rumiankiem ....już tak się nie lepi , ale ten qrewski ropny czop jeszcze jest ...jeszcze będzie dalej pękał ....Sama sobie bidy narobiłam , bo musiałam pewnie kiedyś nie uważać i potrzeć oko ....no nie wiem ....mam fobię w temacie mycia rąk , ale mogłam gdzieś na zakupach , kiedy pieniądze jakieś do portfela wkładałam ...no sosna wie co , gdzie , kiedy ?! Tak miałam ohohoooooo...przed laty jak pracowałam w UP na kasie ....jęczmienie budowały mi się średnio raz na dwa, trzy miesiące ......Kończę bazgroły ...nie ma bata ...żadne brudne ręce wirusa mi przekazały ...Urok i nic więcej ....urzekła mnie jakaś gadzina ! :szydera:

Miłej , spokojnej niedzieli :cmok: 

basiu...czystek polecam..wygoni zaraze w organizmu tylko to troche potrwa 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MeryKy napisał:

Miłego dnia :)

Dzisiaj troche dlużej sobie pospalam bo się zasiedziałam wczoraj trochę za długo.

A mialam silne postanowienie wcześniej wstać i zrobić rundkę po okolicy.

Ostatecznie na dobrych chęciach sie skończyło i zawijamy te sreberka dalej....

52605697_2274435505939866_40129984281150

skad ty takie cudnie kwiatki masz??

ja tez chce taki bukiecik do siebie do pokoju

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao -też uważam,że 2 mies.pobytu ciurkiem na zleceniu to jest max.Dla mnie zmiany co 6 tygodni byłyby optymalne.Mam świadomość,że niekiedy są sytuacje zmuszające do dłuższego siedzenia na adresie. Ciekawi mnie ile dałabym radę wytrzymać za jednym zamachem...:książka:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lucyna.beata napisał:

basiu...czystek polecam..wygoni zaraze w organizmu tylko to troche potrwa 

Zaraz sobie zaparzę . Kiedyś piłam regularnie , codziennie . Jakoś zaniechałam . Muszę wziąć się w garść i na nowo zacząć , bo masz rację , jak piłam codziennie żadna się cholera do mnie nie przyczepiała ...Uroki same się odganiały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BabaJagusia napisał:

@aniao -też uważam,że 2 mies.pobytu ciurkiem na zleceniu to jest max.Dla mnie zmiany co 6 tygodni byłyby optymalne.Mam świadomość,że niekiedy są sytuacje zmuszające do dłuższego siedzenia na adresie. Ciekawi mnie ile dałabym radę wytrzymać za jednym zamachem...:książka:

wiesz..nie tyle ile dalabys rade ale jak potem bys funkcjonowala w kraju po tak dlugim pobycie...osobiscie obawiam sie swoistego wyobcowania.....zmiany jakie tam zachodza przywodza na mysl predkosc swiatal...zwlaszcza te nocne polakow rozmowy :ostrzegam:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zaraz sobie zaparzę . Kiedyś piłam regularnie , codziennie . Jakoś zaniechałam . Muszę wziąć się w garść i na nowo zacząć , bo masz rację , jak piłam codziennie żadna się cholera do mnie nie przyczepiała ...Uroki same się odganiały ;)

mozesz zakupic kapsulki organiczne porcja na dwa miechy to koszt 40-50 zlociszy moge zrobic zdjecie i ci na prov podeslac jezeli bylaby zainteresowana poza tym basiu...woda imbir cytryna i ...kurkuma...codziennie szklanka albo dwie

z czystekiem tylko pamietaj zeby dodatkowo magnez i wapn uzupelniac 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MeryKy napisał:

Chyba wit, D jest lekarstwem na całe zło?

kochana ona ma taki przydzial witamin ze niejedna z nas chcialaby takowy w pakiecie posiadac....fakt ze ma zywienie zglebnikiem wiec nie dostanie ani maselka ani kawusi ani niczego innego bo wszystko w worku...taki live...nul samodzielnosci ot taka pflanca sobie lezy od ponad 7 lat..od jakiegos czasu zaczela sie luszczyc ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, awe59 napisał:

Bardzo rzadko miewałam tę przypadłość i pocierałam zlota obrączką i przechodziło.

Kiedyś dawniej tak , też to stosowałam , ale koleżanka z " poczty " pocierała sobie zawsze złotem i przechodziło ...aż kiedyś zamiast wybudować jej się jęczmień do końca ...do białego czubeczka ...po prostu został w takim stanie . Na zawsze taki " dzyndzołek " na powiece . Od tamtej pory nie cudowałam ze złotem ....wolałam przemywanie ziołami . Na poczcie byłyśmy narażone na takie , wszelkiego kalibru wirusy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Kiedyś dawniej tak , też to stosowałam , ale koleżanka z " poczty " pocierała sobie zawsze złotem i przechodziło ...aż kiedyś zamiast wybudować jej się jęczmień do końca ...do białego czubeczka ...po prostu został w takim stanie . Na zawsze taki " dzyndzołek " na powiece . Od tamtej pory nie cudowałam ze złotem ....wolałam przemywanie ziołami . Na poczcie byłyśmy narażone na takie , wszelkiego kalibru wirusy .

mowi sie ze takie dziwoloagi to sygnal ze stan zapalny w organizmie jest dlatego polecam sie  wzmocnic i przegnac zaraze 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, salazar napisał:

Magdzie, dziadek się wyliże, nie martw się.

Aż boję się to powiedzieć, ale może jedzenie mu zaszkodziło?

Nie, to nie jedzenie, podejrzewają kamienie na nerkach, dziś będę wiedziała więcej. 

Dzień dobry, już mówiłam, ale nie zaszkodzi drugi raz. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Kiedyś dawniej tak , też to stosowałam , ale koleżanka z " poczty " pocierała sobie zawsze złotem i przechodziło ...aż kiedyś zamiast wybudować jej się jęczmień do końca ...do białego czubeczka ...po prostu został w takim stanie . Na zawsze taki " dzyndzołek " na powiece . Od tamtej pory nie cudowałam ze złotem ....wolałam przemywanie ziołami . Na poczcie byłyśmy narażone na takie , wszelkiego kalibru wirusy .

Rumianek bardzo często powoduje reakcje alergiczne i pogarsza sprawę. Lepiej przemywać czarną herbatą.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MeryKy napisał:

Skóra pergaminowa dlatego jest bo nie ma ekspozycji na słońce. To jest przyczyna ale jak uważasz, że to śmieszne to trudno :mur:

ja wiem ze kapiele sloneczne bylby dla niej super tylko powiedz jak babce bedacej w totalnym polwachu zafundowac taki relaks?? jest niesamodzielna niczym tzw worek z woda...

a witaminka dla mnie zebym myslec zaczela ..nie zlosc sie..nie uwazam ze to smieszne :cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...