Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Heidi napisał:

Spokojnie , ja z włosa zupę ugotuję :d. Coś się wymyśli. Kreatywności mi Bozia nie poskąpiła:oklaski:

Robimy konkurs na rezepturę. Nagrodą jest karton po telewizorze 52 cale :oklaski:

Zacna nagroda, to ja z piasku bicz ukręcę.:szydera:

Ale traf wreszcie w dychę! Ile można pod oloblami się poniewierać. :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
29.01.2019r. wtorek Polska
O godz. 9.15: -0.5°C, 1005hPa i rośnie, pięknie, słonecznie, bezwietrznie, śniegu z 5 cm, w nocy padał deszcz ze śniegiem, rano szklanka.
ON 4.21, € 4.27
kiełbasa wiejska 25,-, kaszanka gryczana 12,- :hura:(ciepła)
salceson wiejski 23,- , kiszona 4,-
ziemniaki: biały, sypki 1.80, żółty fest 1.40
Jaja: wiejskie L 0.80, market L 0.34
Mleko wiejskie 4.5 °|° 2.50, market 3.4°|° 2.40
Węgiel od 780 zł/tonę do 950,-
Bazie pukają. Ptaki przed wschodem oszalały w śpiewaniu. Jak wieść rodzinna niesie: gdy w styczniu śpiewają, to im w maju dzioby zamarzają.
Doczekamy w zdrowiu, to się przekonamy.
Pozdrawiam cieplutko.

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pracusiow i urlopowiczow :-)

Pogoda jak na zime piekna,atmosfera  w pracy super,w domu ok______az chce sie zyc :-)

Jestem tu 8 dzien,a nowa pdp-na spytala sie mnie dzisiaj,czy chcialabym do niej wrocic po urlopie,bo jest zadowolona na 100% . (tak to okreslila").

Podoba mi sie tutaj,ale zobacze co bedzie dalej,czy tak sielankowo jak do tej pory. 

Myslalam,ze oni tylko na chwile opiekunki tu chca. Widocznie zmienili zdanie. Ona tez coraz starsza ,a i maza  trzeba od obowiazkow odciazyc.

Jak na ta chwile jest dobrze,lepiej nie przechwalic.

Zycze Wam superasnego dzionka :-)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (a raczej wczoraj) zafundowałam sobie noc z atrakcjami i to nie za darmo tylko za 9,99 euro (:szydera::haha::szydera:) A mianowicie kupiłam sobie lampkę ledową do kontaktu (LED-Orientierungs-leuchte) oczywiście z myślą o mojej polskiej sypialni, ale tu postanowiłam ją sprawdzić i też wykorzystać bo można to używać jako latarkę. Latarka wiadomo potrzebna jest jak się przed świtem zasuwa (z najdalszego zakątka) do kuchni robić kawkę i "przy okazji" coś zapalić xd I było tak: co mi noga z pod kołdry to od razu jasność xd tak na 30 sekund :d Jak z przewracaniem się z boku na bok mieściłam się w prostokącie kołdry to nic, ale jak mi się nóżka wychyliła niechcący to od razu pełna jasność :szydera: Bardzo mi się to urządzenie podoba, ale na dzisiejszą noc przeniosę ja w inny kąt (może tam taka czujna nie będzie), a mądre to takie bo w dzień nie świeci :d

Edytowane przez NNNdanuta
  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, NNNdanuta napisał:

Dzisiaj (a raczej wczoraj) zafundowałam sobie noc z atrakcjami i to nie za darmo tylko za 9,99 euro (:szydera::haha::szydera:) A mianowicie kupiłam sobie lampkę ledową do kontaktu (LED-Orientierungs-leuchte) oczywiście z myślą o mojej polskiej sypialni, ale tu postanowiłam ją sprawdzić i też wykorzystać bo można to używać jako latarkę. Latarka wiadomo potrzebna jest jak się przed świtem zasuwa (z najdalszego zakątka) do kuchni robić kawkę i "przy okazji" coś zapalić xd I było tak: co mi noga z pod kołdry to od razu jasność xd tak na 30 sekund :d Jak z przewracaniem się z boku na bok mieściłam się w prostokącie kołdry to nic, ale jak mi się nóżka wychyliła niechcący to od razu pełna jasność :szydera: Bardzo mi się to urządzenie podoba, ale na dzisiejszą noc przeniosę ja w inny kąt (może tam taka czujna nie będzie), a mądre to takie bo w dzień nie świeci :d

A gdzie to ustrojstwo kupilas ? W Aldi? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, anna5826 napisał:

Ha ha ha ale jaja jak BERETY !!!   Prezydenta nie bylo ...bo dzien wczesniej gosciowal sie z Gornikami w Zabrzu przy piwie ... Organizator czyli Dyr Muzeum zaprosil tylko 1dna Polke a pozostale Rodziny zwrocily sie do PATRIOTOW o Wsparcie bo po Ubieglym roku i przezyciach z tym zwiazanymi byli Bezsilni ... Oczywiscie przyjechali Patrioci z roznych stron POLSKI ... Rodziny z Calej Polski ... Mielismy Kwiaty , Flagi POLSKI i znicze ... Ochrona na takiej prowizorycznej BRAMCE przeprowadzala kontrole ...lacznie z zawartoscia torebek i urzadzeniem do wykrywania niebezpiecznych przedmiotow ... Najwieksze zagrozenie stanowily drzewce flag ...ba nawet plastikowe ... Skonfiskowano wiec je a Flagi pozwolono wniesc ...po drodze zbieralismy galazki ktore lezaly pod nogami i rozwiesilismy je tak prowizorycznie ... Stalismy w sektorze odgrodzonym Metalowym plotem i metalowymi zasiekami ...Pilnowani przez Ochrone i Policje z Psami ... Rodziny starsze osoby stojac w blocie plakaly z wzgledu na ponizenie jakiego doznaly przez takie traktowanie .. Gdy zakonczyly sie Oficjalne Uroczystosci samochody odjechaly ...laskawie otworzono to ogrodzenie i pozwolono nam zlozyc kwiaty i zapalic znicze ... A w SWIAT poszlo info PROPAGANDOWE jak zwykle ... Jesli ktos chce ew wyjasnien to odpisze ...A ilu zabitych lub pobitych pokazaly zagraniczne Media ??? ;;;))))  Pozdrawiam Serdecznie ... Odspiewalismy Hymn POLSKI ...

 

Nie wiem o jakich mediach myslisz, ja czytalam to:

https://www.wprost.pl/kraj/10186613/dzis-rocznica-wyzwolenia-auschwitz-birkenau-najbardziej-poruszajace-i-najstraszniejsze-co-sfilmowalem.html

https://www.wprost.pl/kraj/10186693/rocznica-wyzwolenia-obozu-auschwitz-tej-zaglady-nie-zrobili-zadni-nazisci-tylko-zrobily-ja-niemcy-hitlerowskie.html

I nie sadze, zeby pozostanie publicznosci za plotkiem  bylo zlym traktowaniem.

Tu chodzi o bezpieczenstwo.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hawana napisał:

Tu chodzi o bezpieczenstwo

Czyje??????Byłych więźniów obozu?Czy Rybaka ,który spokojnie przedefilował pod bramą obozu na oczach tych ,którzy go przeżyli,wrzeszcząc "precz z żydostwem"????A moze o bezpieczeństwo Morawieckiego,który przekonywał ,że to nie naziści zrobili tylko Niemcy hitlerowskie?To co naziści byli ci dobrzy ,czy może innej narodowości?

Komentarz koleżanki pt."ale jaja"to nawet nie wiem jak określić:(

To nie są żadne jaja ,to wstyd na cały świat,wstyd i zgroza,jak krótką pamięć ma Polska:( Jeszcze parę lat ,umra ostatni więźniowie i bedzie po obchodach.Tereny wykupi jakiś deweloper ,postawi wieżowce......Krótka pamięć:(

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...