Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Heidi napisał:

Spokojnie , ja z włosa zupę ugotuję :d. Coś się wymyśli. Kreatywności mi Bozia nie poskąpiła:oklaski:

Robimy konkurs na rezepturę. Nagrodą jest karton po telewizorze 52 cale :oklaski:

tylko nie karton,,wezmę cenę z niego:szydera: jak jeszcze jest ,,jak już nie zjedzona,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@Heidi jedna babcia taką brukiew gotowała z innymi warzywami, jak seler,  kartoflami, a potem odlała wodę i zrobiła purre,,pyszne było,,pierwszy raz jadłam takie cudo,,:szok:

Zrobię może na podobę Kolrabi, na maśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi następne danie,,ja kupuję tutaj warzywa na zupę jest tam razem z marchweką i pietruszką i selerem, porą -rzodkiew biała i ta brukiew,,tą brukiew też gotuję i dodają startą do zupy, rzidkiew też , warzywna lekka zupka,,doprawiam śmietanką,,,

Jeszcze co wypróbowalam? też jak robię salatkę warzywną to tą brukiew też gotuję i potem w kosteczkę kroję i dodaję ,,tak prawdę powiedziawszy to i placki by się z niej zrobiło, trochę wyobrazni, jajeczko dodać , zetrzec brukiew jak ziemniaki, mąki troszkę , brukiew zetrzec i może posolić i odlac nadmiar wody,,cebulki dodać ,może serek jakiś , i na palelachę i smazyć,,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

@Heidi czy ja dobrze widzę??:cool: Ty wylądowalaś w Norwegi?? co Ciebie tam poniosło? jak nie jakieś Canari to teraz Norwegia:haha: . 

Bo ja jestem jak widać żywy ptak. Trochę tu, trochę tam. Każda gałąź dobra na przystanek. Jedna prawda, że gałąź musi być odpowiedniej wytrzymałości :d. Odradziłaś mi Hiszpanię to jestem tu gdzie jestem :haha: . 

Następny przystanek to Holndia . Taki mam chytry plan. Nasza robota ma tę zaletę, że można zobaczyć miejsca, do których nigdy byśmy nie trafili bez ważnego powodu. I to kocham. Ruch, ruch, ruch i nowy Luft, wiatr w żagle i przed siebie. Co nas nie zabije , to tylko wzmocni. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

@MeryKy, kiedyś dziewczyny pisały o jakichś tabletkach na wypadające włosy.

Wydaje mi się, że Ty też, dlatego Cię wywołałam.

Mogłabyś mi je przypomnieć? Koleżanka ma spory z tym problem, miejscami ma łyse placki.

Basiu, przede wszystkim niech koleżanka zrobi badania: poziom witamin, żelazo, selen, magnez, cynk, a potem, jeśli wyjdą niedobory, niech kupi  leki lub dobre suplementy.

Tarczycę też niech sprawdzi, ft3 i ft4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, salazar napisał:

Tarczycę też niech sprawdzi, ft3 i ft4.

Wiem, że z tarczycą ma problem, leczy się.

Alarm podniosła, bo w krótkim czasie zrobił jej się ten problem z włosami, ale miała teraz bardzo duży stres, pewnie to też wzmogło objawy.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@MeryKy, dzięki za zdjęcie tabletek. Wiedziałam, że to coś takiego, ale szukałam konkretu, bo dużo dziewczyn je zachwalało.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

 

 Jelito cienkie  ma długość 4-6 metrów,grube 1,5m.to co Ty chcesz,żeby w 4 godziny zlazło na sam dół?:):):):)Ha ha ha 

To grube mam skrocone o wyrostek robaczkowy, to moze sie jakos przepchnie:szydera:

Na razie specjalisty kanalizacyjnego nie wolam:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, foczka63 napisał:

Kiedyś na pewno się wybiorę, bo jeszcze nie byłam.A uważam ,ze taka wizyta to obowiązek każdego Polaka ,zwłąszcza dziś....

O tegorocznych obchodach,przemówieniu prezydenta, marszu nazistów po obozową bramą i oburzeniu byłych ,żyjących jeszcze więźniów pisze prasa na całym świecie.....Wstyd mi tak,że aż boli:(

Pojadę któregoś roku.

Ha ha ha ale jaja jak BERETY !!!   Prezydenta nie bylo ...bo dzien wczesniej gosciowal sie z Gornikami w Zabrzu przy piwie ... Organizator czyli Dyr Muzeum zaprosil tylko 1dna Polke a pozostale Rodziny zwrocily sie do PATRIOTOW o Wsparcie bo po Ubieglym roku i przezyciach z tym zwiazanymi byli Bezsilni ... Oczywiscie przyjechali Patrioci z roznych stron POLSKI ... Rodziny z Calej Polski ... Mielismy Kwiaty , Flagi POLSKI i znicze ... Ochrona na takiej prowizorycznej BRAMCE przeprowadzala kontrole ...lacznie z zawartoscia torebek i urzadzeniem do wykrywania niebezpiecznych przedmiotow ... Najwieksze zagrozenie stanowily drzewce flag ...ba nawet plastikowe ... Skonfiskowano wiec je a Flagi pozwolono wniesc ...po drodze zbieralismy galazki ktore lezaly pod nogami i rozwiesilismy je tak prowizorycznie ... Stalismy w sektorze odgrodzonym Metalowym plotem i metalowymi zasiekami ...Pilnowani przez Ochrone i Policje z Psami ... Rodziny starsze osoby stojac w blocie plakaly z wzgledu na ponizenie jakiego doznaly przez takie traktowanie .. Gdy zakonczyly sie Oficjalne Uroczystosci samochody odjechaly ...laskawie otworzono to ogrodzenie i pozwolono nam zlozyc kwiaty i zapalic znicze ... A w SWIAT poszlo info PROPAGANDOWE jak zwykle ... Jesli ktos chce ew wyjasnien to odpisze ...A ilu zabitych lub pobitych pokazaly zagraniczne Media ??? ;;;))))  Pozdrawiam Serdecznie ... Odspiewalismy Hymn POLSKI ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

Wiem, że z tarczycą ma problem, leczy się.

Alarm podniosła, bo w krótkim czasie zrobił jej się ten problem z włosami, ale miała teraz bardzo duży stres, pewnie to też wzmogło objawy.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@MeryKy, dzięki za zdjęcie tabletek. Wiedziałam, że to coś takiego, ale szukałam konkretu, bo dużo dziewczyn je zachwalało.

Jedne tabletki sa dobre dla jednych a na innych nie dzialaja ...to zalezy od wielu czynnikow i osobistego metabolizmu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  :d

Od 5.00 nie śpię. Już zrobiłam sobie stopy, peeling na twarz i dekolt,  wypacykowalam się kremami, teraz pora na kawę i czytelnię....:d jakiś św Mikołaj odsniezyl wszystko bo w nocy napadało....po obiedzie do miasta jadę po drobne zakupy....no i wtorek zleci czego i Wam z całego serca życzę....:oklaski:

Miłego dnia  :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy... Co jest do chorery!? Wstawać!" Projekt " się sam nie obrobi, a ja pucu, pucu, chlastu, chlastu, nie mam rączek jedenastu :szydera:

U mnie pogoda w zasadzie bez większych zmian, tylko zamiast deszczu pada jakieś mokre, białe gówno, ale dzisiaj, choćby nie wiem co,  polezę do centrum handlowego. 

Dobrego dzionka Mordecki. :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michasia 1959 napisał:

Dobrej nocy wszystkim życzę.Busa mamy i jutro wyjazd a co będzie to w rękach mojego patrona,Do trzech razy sztuka, czwartej juz nie będzie.Nawet nie wiem czy tam jest internet.trzymajcie sie wszyscy i mam nadzieję do napisaniaguggy.gif

Michaśku...szczęśliwej drogi. Wszystko się uda. Bądź dobrej myśli  :cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospać nie można, bo tak się wydzieracie :szydera: Nic to...dzień będzie dłuższy :haha: Tak sobie negatywy obracam w pozytywy :szydera: Chciałam jakąś płomienną gadkę wstawić o poranku, ale doszłam do wniosku, że trzeba się oszczędzać, bo nie wiadomo, co ten wydłużony dzień przyniesie i może będę potrzebować energii na później :haha:To teraz tak skromniutko i cichutko 865443299_dziedobrywtorekruchomymisiek.gif.b574968efa124625b245a891ff2aa99f.gif I niech ten dzionek będzie fajniutki, milutki i cieplutki dla wszystkich :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry ....

Krzyczą od samego rańca , że nawet woda z prysznica nie zagłuszy tego darcia się ...bladym świtem . Nic to ...muss to muss...trzeba lapka było odpalić

Dzień dobry , miłego dnia :cmok:

No patrz....głuche nie jesteśmy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,kurna żeby człowiek musiał dzień zaczynać od odśnieżania?!Skandal nad skandale.!Żeby się dostać do fajkowego kącika musiałąm sobie dróżkę utorować ,prawie na śpiocha:)Umęczyłam się jak nie wiem co:(

Dzień dobry się z Wami:)

Dobrze ,że dziś przedszkole,zrobię sobie święto lenia:)

Spokojnego dnia:)

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...