Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MeryKy napisał:

Kusisz...oj kusisz... zaopatrzę się w nie jutro i zacznę produkcję :trele:

Nie pożałujesz :oklaski: Aż ci zazdroszczę, ale tydzień temu miałam taki na tapecie i musi wystarczyć na jakiś czas :haha: Daj zawsze o pół łyżeczki żelatyny mnej, to będzie bardziej aksamitny...nie taki zbity. To samo do owocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MeryKy napisał:

Z tą żelatynką na zimno machnęłaś?

Meryjko ...kup galaretki , ale nie te kisielowate , tylko normalne . Z tym , że ichnie trzeba słodzić , bo są bez cukru . Przygotowujesz jak galaretkę ...studzisz i mieszasz z serkiem . Wiadomo , że serek też posłodzić trzeba . Możesz kupić " smakowy " ...wtedy obejdzie się bez dosładzania . A ...galaretka np. na 0.5 l wody to ja zawsze zmniejszałam ilość wody o połowę ...mniej więcej wagowo ile waży serek ....Reszta to już Twoja fantazja ...możesz kolorowe warstwy ...przekładane samą galaretką ...albo jedna duża warstwa ...jak kto woli .

Z jogurtów gęstych też fajne wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Meryjko ...kup galaretki , ale nie te kisielowate , tylko normalne . Z tym , że ichnie trzeba słodzić , bo są bez cukru . Przygotowujesz jak galaretkę ...studzisz i mieszasz z serkiem . Wiadomo , że serek też posłodzić trzeba . Możesz kupić " smakowy " ...wtedy obejdzie się bez dosładzania . A ...galaretka np. na 0.5 l wody to ja zawsze zmniejszałam ilość wody o połowę ...mniej więcej wagowo ile waży serek ....Reszta to już Twoja fantazja ...możesz kolorowe warstwy ...przekładane samą galaretką ...albo jedna duża warstwa ...jak kto woli .

Z jogurtów gęstych też fajne wychodzi .

Chyba ślepa jestem bo nie widziałam u nich takich galaretek jak u nas? Te kisielowate wszędzie leżą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeryKy napisał:

Chyba ślepa jestem bo nie widziałam u nich takich galaretek jak u nas? Te kisielowate wszędzie leżą.

Są ...na " obrazku " mają galaretkę w kostkę pokrojoną i nie w torebkach , tylko w takich pudełeczkach są zapakowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeryKy napisał:

Chyba ślepa jestem bo nie widziałam u nich takich galaretek jak u nas? Te kisielowate wszędzie leżą.

Spróbuj żelatynki...w każdym markecie dostaniesz po 3 sztuki w folii. Są super. Jestem zagorzałaym przeciwnikiem barwników i konserwantów zawartych w tych ichnich galaretkach...w naszych zresztą też :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na Amazonie chciałam kartą zapłacić wstawiłam numer nazwisko. A tu mi jakieś adresy wyskakują do wypełnienia. Chyba się zastrzelę. W polskich sklepach internetowych płacę Blikiem a tu nie wiem jak to ugryźć :grzmotnąć: 

Edytowane przez MeryKy
x
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Są ...na " obrazku " mają galaretkę w kostkę pokrojoną i nie w torebkach , tylko w takich pudełeczkach są zapakowane .

Te co mają na obrazku kostkę są w dwóch rodzajach :haha: Trzeba skład przeczytać...te z "tierischegelatine" to są te właściwe, a te z "kartoffelstarke" to takie kisielowate są...po zmieszaniu tych dwóch rodzajów fajne "coś" mi wyszło :haha:Ale zjadliwe było i konsystencję miało niczego sobie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, 1bozka napisał:

Bobrze jak ja się znów obrzarłam na kolację.Tu jest jakieś celebration:szydera: .I ciągle mi powtarzają...." Du musst essen":szydera: Co oni myślą że ja tu na roboty przyjechałam ojjjj ..nie zrozumie ich mentalności:szydera::szok:

A może Ty jakaś wychudzona jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...