Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Heidi napisał:

Może @salazar znajdzie trochę wolnego czasu i parę przypadków tu dorzuci ?

"Kto mnie wołał

czego chciał ?

zebrałem się,

w com ta miał:

jestem, jestem" ;) 

 

Dobry wieczór Opiekunkowo :)!

Heidi, nie pracuję w Heimie, nic na ten temat powiedzieć nie mogę. 

 

@hawana, "niewolnicza praca za zupę"? Naprawdę tak myślisz porównując opiekunkowanie i pracę od do? Z normalną umową, socjalem i całą resztą? Interesujące podejście.

Szkoda, że Zosi nie ma, bo bardzo sobie chwaliła. Znalazła pracę stosunkowo niedaleko domu i korzystała ze wszystkiego, co przysługuje normalnie pracującemu człowiekowi. Nie wiem, ile zarabiała, nie pytałam, również prywatnie, bo do niczego ta wiedza nie była mi potrzebna, ale była zadowolona z pracy, warunków i sposobu zatrudnienia.

Czytałam, co @aniao pisała o szukaniu nowego miejsca pracy, oferowanych zarobkach i składkach. Chyba szału nie było, ale może się mylę?

Praca w domu opieki czy Pflegedienście wiąże się z przemeblowaniem życia. Raczej nie da się tak pracować będąc dwa miesiące tu i dwa tam. Mieszkanie i wyżywienie, które opiekunki mają w "pakiecie" nie jest dane za darmo. Wiem, że się należy jak psu buda, ale za to jest się 24 godziny do dyspozycji i dobrze o tym pamiętać snując wizje o legalnym, etatowym zatrudnieniu w De. 

 

Pozdrawiam z zasypanej śniegiem zimowej Bawarii i życzę spokojnego wieczoru :).

 

zima płotek.jpg

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Skorpionka napisał:

:d Czemu czarne...?

No ...bo my jej pomocy nie udzieliły ...na hiltonowskie dywany nie chcemy wchodzić ...Hawa może , ale nie chce a ja wymeldowana jestem . @Heidiszuka kontaktów z kimś , kto w Hełmie pracuje/pracował ...I zwyzywala nas za nieudzielenie pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.....Salazarko, dzięki. Doskonale ujęłaś temat  - przemeblowanie życia ! Ja wykonałam skok w otchłań, rozzłościla mnie praca z firmą (w heimach - zarobki były dobre, ale nigdy nie wiadomo ile w danym miejscu popracujesz, firma decyduje), a poza tym trafiłam do fajnego miejsca,  poznałam zajefajnych ludzi.....no to próbuję pracy bez pośrednictwa firmy. Tyle w skrócie :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No ...bo my jej pomocy nie udzieliły ...na hiltonowskie dywany nie chcemy wchodzić ...Hawa może , ale nie chce a ja wymeldowana jestem . @Heidiszuka kontaktów z kimś , kto w Hełmie pracuje/pracował ...I zwyzywala nas za nieudzielenie pomocy :(

Było kilka dziewczyn kiedyś, ale pracowały już ładnych kilka lat, a ja dopiero zaczynam karierę :p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Barbara48 napisał:

Skoro rozmowa przy kawie, to jemy pyszny serniczek z niemieckiej receptury, częstujcie się. Jeszcze cieplutki.

Mnie już szlag trafia od tego siedzenia w domu, dlatego ten sernik. 

received_2266299477028396.jpeg

W smakowitą stronę Cię trafia :hura::szydera::hura:palunie lizać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Skorpionka napisał:

Ufff.....Salazarko, dzięki. Doskonale ujęłaś temat  - przemeblowanie życia ! Ja wykonałam skok w otchłań, rozzłościla mnie praca z firmą (w heimach - zarobki były dobre, ale nigdy nie wiadomo ile w danym miejscu popracujesz, firma decyduje), a poza tym trafiłam do fajnego miejsca,  poznałam zajefajnych ludzi.....no to próbuję pracy bez pośrednictwa firmy. Tyle w skrócie :)

Dziękuję Wam @Skorpionka i @salazar za błyskawiczną reakcję. Dobrze wiedzieć, że niby Was nie ma , a jesteście:oklaski:.  Właśnie przemeblowania życia  powodują, że się rozwijamy, poznajemy nowych ludzi, nowe możliwości. Szukanie i zmiany nie są przecież grzechem. A mądrych ludzi warto posłuchać, żeby błędów nie robić :cmok:. Róbmy to co nas uskrzydla.

Ciężka d...pa też się przyda, żeby jej nie ruszyło w złą drogę . Głowa i rozum od niej dość daleko, dlatego, ciągle pracują :haha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara48, Basiu, jeszcze jesteś w Polsce? Sorry, ale nie jestem w temacie.

Kiedyś pytałaś o reha mojej koleżanki. Śpieszę donieść, że Jola od 28 grudnia rehabilituje się w Bad Griesbach i bardzo sobie chwali. Możliwe, że przedłużą jej pobyt o 3 tygodnie (w sumie 6), bo lekarz prowadzący twierdzi, że po takim skomplikowanym złamaniu powinna pozostać dłużej.

 

Mam pytanie do braci opiekunkowej, zna może ktoś busiarnię, która jeździ ze Szczecina i okolic (Gryfice konkretnie mam na myśli) do Passau lub Deggendorfu lub gdzieś tam? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

@Barbara48, Basiu, jeszcze jesteś w Polsce? Sorry, ale nie jestem w temacie.

Kiedyś pytałaś o reha mojej koleżanki. Śpieszę donieść, że Jola od 28 grudnia rehabilituje się w Bad Griesbach i bardzo sobie chwali. Możliwe, że przedłużą jej pobyt o 3 tygodnie (w sumie 6), bo lekarz prowadzący twierdzi, że po takim skomplikowanym złamaniu powinna pozostać dłużej.

 

Mam pytanie do braci opiekunkowej, zna może ktoś busiarnię, która jeździ ze Szczecina i okolic (Gryfice konkretnie mam na myśli) do Passau lub Deggendorfu lub gdzieś tam? 

Zapytaj w Eko-bus. Jeżdżą z Trójmiasta na Szczecin i dalej, na południe DE. Jechałam z nimi na Wuerzburg, a była jeszcze kobieta, którą do Szwajcarii odstawiali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...