Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, 1bozka napisał:

Ja musiałam dopłacić q....wa za nadbagaż 10 euro w drugim Singbadzie z Opola.I też się zastanawiam czy nie kupić lżejszej walizki. :haha:Bo przecież moje rzeczy tyle nie ważą, a patrząc po bagażach innych myślałam tak jak Ty

Płaci się na początku podróży (tak ja płaciłam w Ulm), w Opolu nigdy nie brali kasy, ale może coś się zmieniło? Ja mam kartę stałego klienta i mogę mieć 10 kilo więcej, ale czasami kierowcy interpretują wagę po swojemu i nie ma że boli, trzeba dopłacać. Teraz wiem, że dałam się w konia zrobić, bo bez ważenia pan uznał, że za dużo, ale ta lekcja kosztowała mnie 10 euro, więcej się nie dam. 

Ja myślałam, że Ty w Anglii pracujesz, a Ty do Niemiec jechałaś?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aniao napisał:

Nie, ale sytuację widziałam. Ja miałam siedzenie numer 43. Byłam dwa fotele dalej. Ale dyskusja odbyła się w autobusie z Opola. Dosiadła się pani w Oławie :d, bardzo sympatyczna z resztą.

Uff..to dobrze że to nie Ty...Hmmm.. ....dziwni są ludzie ,czy ona myślała że będę opiekować się jej kurtka??Nie speszyła się dopiero po drugim zwróceniu uwagi zabrała bardzo niechętnie obrzuciwszy mnie karcącym wzrokiem:haha:mialysmy szansę się poznać.. ale trudno  haha

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniao napisał:

Płaci się na początku podróży (tak ja płaciłam w Ulm), w Opolu nigdy nie brali kasy, ale może coś się zmieniło? Ja mam kartę stałego klienta i mogę mieć 10 kilo więcej, ale czasami kierowcy interpretują wagę po swojemu i nie ma że boli, trzeba dopłacać. Teraz wiem, że dałam się w konia zrobić, bo bez ważenia pan uznał, że za dużo, ale ta lekcja kosztowała mnie 10 euro, więcej się nie dam. 

Ja myślałam, że Ty w Anglii pracujesz, a Ty do Niemiec jechałaś?

Tak pracuje w Anglii ale czasem w drugą stronę mnie poniesie.Ja nie mam takiej karty bo rzadko jeżdżę no ale kazali to musiałam dopłacić

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Afryka napisał:

@1bozka To nie była Ania, bo ona jechała w Sindbadzie, a Ty w Singbadzie, ot i zagadka wyjaśniona :haha:

Oj nie czepiaj się literówki bo telefon sam wybiera słowa a jeśli się nie zauważy to tak wychodzi.No ale masz racje trzeba czytać co się pisze

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao poważna odpowiedź będzie ....Kiedy pracowałam w S. u mojej Pusi raz zmieniła mnie przesympatyczna dziewczyna , wysportowana ,która dobiegała 48 lat a wyglądała na 10 lat młodziej ....serio  Bardzo zadbana . Z jednej z walizek wyciągnęła dwa 1,5 kg hantle . Zapytałam ją " a to po ....sosna ?" ....Ano będzie ćwiczyć . Podpowiedziałam jej , że przecież może nalać wody do dwóch butelek po mineralnej i bez dźwigania się obejdzie .....Przy mnie otworzyła jedną z walizek a tam pięknie ...miseczka w miseczkę poukładane ....biustonosze w jednej z części . Zapytałam znów " e ...ty chyba ze 20 ich tam masz ?" na co I. odpowiedziała " nieee....trzydzieści , bo ja na 3-4 miesiące jeżdżę i przejeżdżam ze szteli na sztelę ! " ....Wcześniej , jak tylko ją ujrzałam i musiałam bardzo głowę zadzierać , żeby w oczy popatrzeć ....zapytałam " I.....czy ty ...aby na pewno do pracy ...na opiekę..przyjechałaś ?! "....I. znała się na żartach i pośmiałyśmy się ....Miała dwie duże walizki i jak na kuferek z kosmetykami następny ...ogromniasty ....Długo miałyśmy ze sobą kontakt , bo to była niesamowicie miła babeczka ....ino se kuźwa przy jakimś grzebaniu w lapku skype zlikwidowałam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się z bielizną to był żart. U niektórych pań CAŁY BAGAŻ to była taka sportowa torba niezbyt wypchana, a ja walizkę kolanem upycham. Oprócz spodni i bluz wierzchnich typu polar nie jestem w stanie ubrać czegoś dwa razy, a i bluzy często piorę, bo moja pdp jak dziecko. Uświni siebie i mnie dodatkowo bardzo często. Ja szukam takiego patentu na przyszłość. Każdy jest inny, inaczej jest na wsi, inaczej w mieście, ale ja mam chyba za dużo. Ledwo to przetachałam z autobusu do autobusu. Niby były wózki do tego, ale na wózek też trzeba podnieść, a wszystko swoje waży. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, aniao napisał:

@Baśka powtarzająca się z bielizną to był żart. U niektórych pań CAŁY BAGAŻ to była taka sportowa torba niezbyt wypchana, a ja walizkę kolanem upycham. Oprócz spodni i bluz wierzchnich typu polar nie jestem w stanie ubrać czegoś dwa razy, a i bluzy często piorę, bo moja pdp jak dziecko. Uświni siebie i mnie dodatkowo bardzo często. Ja szukam takiego patentu na przyszłość. Każdy jest inny, inaczej jest na wsi, inaczej w mieście, ale ja mam chyba za dużo. Ledwo to przetachałam z autobusu do autobusu. Niby były wózki do tego, ale na wózek też trzeba podnieść, a wszystko swoje waży. 

Anka ...nie musisz mi tego mówić , bo taka sama jestem . Właśnie jestem w trakcie pakowania . Niby spakowana walizka , ale coś tam jeszcze dojrzę co będzie mi koniecznie potrzebne ....i ...ani razu pewnie nie założę na siebie ...Ale lepiej nosić jak się prosić . A tam też pod ręką centrum ...i te H&M ...i C&A ...i domy mody KiK ...i wiele jeszcze innych , kuszących diabłów ....Mimo obietnic , że już nigdy  nic nie kupię ...coś , jakieś licho podkusi zawsze ...i apiać od nowa :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Anka ...nie musisz mi tego mówić , bo taka sama jestem . Właśnie jestem w trakcie pakowania . Niby spakowana walizka , ale coś tam jeszcze dojrzę co będzie mi koniecznie potrzebne ....i ...ani razu pewnie nie założę na siebie ...Ale lepiej nosić jak się prosić . A tam też pod ręką centrum ...i te H&M ...i C&A ...i domy mody KiK ...i wiele jeszcze innych , kuszących diabłów ....Mimo obietnic , że już nigdy  nic nie kupię ...coś , jakieś licho podkusi zawsze ...i apiać od nowa :szydera:

Za dużo zarabiasz:szydera: więc wydajesz:haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awe59 napisał:

Odnośnie walizek to zawsze mam jedną dużą 23 kg i jedna podręczną ok 10 kg i reklamowkę z poduszką i suszarką do wlosow. To jest kierunek DE.

A do Pl mam oprócz tego siedem paczek i plecaczek.I szmacianke Ale to juź ostatni raz. :szydera:

Ostatni raz...tia...na tym zleceniu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ostatni raz...tia...na tym zleceniu :szydera:

Nie moja Mirabelko....teraz postanowilam zarabiac a nie psu w d.....ę pakowac w pocie czola zarobione ojraski....:d koniec z prezentami, ozdobami i innymi durnostojkami.....:szydera:.....i sosna  :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...