Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Heidi napisał:

Sylwester tuż za węgłem, a ja jeszcze nie mam chrustów zrobionych:szok:. O matusiu. Kto robi je dobrze? Zgłosić proszę się z przepisem

Pół szklanki żółtek, pół szklanki piwa, mąki ile zabierze.

Pychotka 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Barbara48 napisał:

Pół szklanki żółtek, pół szklanki piwa, mąki ile zabierze.

Pychotka 

Właśnie wyszukałam przepis na chrusty bez smażenia,a tylko pieczenie w piekarniku. Dietetyczny:d i tylko 30 ok. sztuk. Niebędzie kusić ich nadmiar:haha:.

Ten , o którym tu piszesz robi moja koleżaneczka, ale w naszym domu mamy brak piwa, brak alkoholu, brak śmietany, więc ten przepis który zaraz wrzucę w przepisy u mnie jak znalazł produkty :oklaski:

Dziękuję @Barbara48:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://skutecznie.tv/2014/02/faworki-z-piekarnika-proste-pyszne-i-beztluszczowe/

Faworki z piekarnika -proste, pyszne i beztłuszczowe

czas przygotowania: ok. 30 minut
/proporcje na ok. 30 faworków (ilość zależy od wielkości pasków, na jakie pokroimy ciasto/

1 żółtko

1-2 łyżki cukru (ja daję 1, bo potem mocno słodzę cukrem pudrem)

2-3 łyżki jogurtu naturalnego (można podmienić na bardziej tradycyjną, gęstą kwaśną śmietanę)

1/4 łyżeczki soli

solidny „chlust” ekstraktu waniliowego (jeśli nie macie, można pominąć, ja daję, bo fajnie podkręca smak ciasta)

100 g mąki pszennej 400, 450 lub 500 (ja: tortowa 450)

cukier puder do posypania już upieczonych

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, dwa, trzy...druga :oklaski: Wstałam, zajarałam i skontentowałam, że dzisiaj się pożegnamy...ze Starym Rokiem :haha:I nie pisnę słowa o pogodzie, o tym jak źle spałam, o tym że mam nadal lenia :szydera: Dzisiaj tylko radość i oczekiwanie na nowe:oklaski: Witajcie o poranku kochani :oklaski:  986767297_miegodniami.jpg.c67aebed99b9c4c8226a155af9886adb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ......

Nie będę odliczać , która z kolei się witam , bo zanim napiszę kolejność może się zmienić . Kawę siorbię , cugas wyjarany ....znaczy , że dzień rozpoczęty . Do popołudnia będę uwijała się jak w ukropie , trochę roboty na ten czas mam a później tylko oczekiwanie na pierwszych , przyjezdnych gości . Latoś sylwestrowa prywatka u mnie ! ....Mam trochę wk...nerwów , ale o tym na razie pisać nie będę , poczekam jak się to wszystko wyklaruje to wtedy dam sobie upust ....dyspensę na ulanie żółci , która to zalega we mnie od długiego czasu i nawet moje , zawsze książkowe /120/80 / ciśnienie podniosła do prawie 160/100 ! ...Ostatnie trzy dni już jest w miarę w porządku , bo sobie telefonicznie ulżyłam ( czyt. zbluzgałam jak szewc , czy furman ) i jest ok ....Ale co tam ...nie będę Wam już w tym roku doopy truła ...potruję w przyszłym roku ...Teraz szykujmy się z humorem do zabawy a kłopoty ....kłopoty niech się bujają ...odpimpają (:-) ) ...walą i ogólnie odpierdziuśkają od NAS !

Miłego , fajnego dnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...