Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja PDP doprowadzi mnie do zawalu.

Rano kapiel.

Nalalam wody, wsadzilam na winde i heja,

Starsza pani moczyla sie, zagladam pytam,chce jeszcze odmoczyc sie.

Za chwile wlaczam winde czy jak mu tam,podnosi sie do gory, ale w pozycji prawie lezacejO.o

Usiasc juz sama nie dala rady, ja nie potrafie jej posadzic, bo d.@#$pa juz jest za liftem, a baba ciezka.

Kopnelam sie po pomoc (corka) i z wielkim trudem jakos wyciagnelysmy ja.

Glupia baba, zamiast powiedziec, zeby opuscic troche oparcie ,sama sie zsunela no i ,,curuck,, juz nie dalo rady.

Dostala porzadny op@#$# ol od corki.

Ja malo nie zeszlam na zawal, jak zobaczylam ja tak wiszaca bezwladnie.

To juz nie pierwszy wyczyn PDP w wannie,

Kiedys zlazla(wlasciwie zsunela sie)

,uklekla w wannie i zaklin0wala sie,miedzy siedzisko liftu i wanne.

Nie wiem jakim cudem ja wyciagnelam, za to potem kulalam przez kilka dni.

Jeszcze raz cos wywinie w wannie, wolam pomoc na czerwony guzik.

Jak zjawia sie, niech  sie wstydzi golizny!:przekleństwa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

@BabaJagusia no tak, jedni są powolni a inni szybciutko wyszukają ofertę,,,toż prawda,,

Wiesz to nie jest kwestia szybkości tylko rozwagi/tak mi się wydaje/.No bo jeśli słyszę,że podop.jest "bez transferu"ale chodzi z chodzikiem to co?Sam sobie do niego wstaje?A z wózka inwalidzkiego.też?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sayonara 52 napisał:

@BabaJagusia Moja tak ma.

Sama wstaje.

Obawiam się,że Twoja podopieczna jest jednym z niewielu wyjątków.Dlatego mam "koncert życzeń":Nie wiem czy mnie w przyszłości/niedalekiej/ będzie stać na opiekunkę.Jak mój kręgosłup rozsypie się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sayonara 52 napisał:

Moja PDP doprowadzi mnie do zawalu.

Rano kapiel.

Nalalam wody, wsadzilam na winde i heja,

Starsza pani moczyla sie, zagladam pytam,chce jeszcze odmoczyc sie.

Za chwile wlaczam winde czy jak mu tam,podnosi sie do gory, ale w pozycji prawie lezacejO.o

Usiasc juz sama nie dala rady, ja nie potrafie jej posadzic, bo d.@#$pa juz jest za liftem, a baba ciezka.

Kopnelam sie po pomoc (corka) i z wielkim trudem jakos wyciagnelysmy ja.

Glupia baba, zamiast powiedziec, zeby opuscic troche oparcie ,sama sie zsunela no i ,,curuck,, juz nie dalo rady.

Dostala porzadny op@#$# ol od corki.

Ja malo nie zeszlam na zawal, jak zobaczylam ja tak wiszaca bezwladnie.

To juz nie pierwszy wyczyn PDP w wannie,

Kiedys zlazla(wlasciwie zsunela sie)

,uklekla w wannie i zaklin0wala sie,miedzy siedzisko liftu i wanne.

Nie wiem jakim cudem ja wyciagnelam, za to potem kulalam przez kilka dni.

Jeszcze raz cos wywinie w wannie, wolam pomoc na czerwony guzik.

Jak zjawia sie, niech  sie wstydzi golizny!:przekleństwa:

 

:dobrze:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia To normalne jak porusza się przy rollatorze to do niego sama wstaje, a na spacery wózek ... Na poprzedniej stelli miałam tak; i rollator i wózek. Ogólnie z tych wszystkich pdp (kilkunastu) to wszystkich miałam z rollatorem , a tylko pierwszy był z laską, ale on dalej niż na ogród nie wychodził, no i jedną pdp (z AL) poruszającą się jeszcze samodzielnie. Acha, mój pan doktor (Parkinson + demencja) też obywał się bez tego typu wsparcia.)))) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, BabaJagusia napisał:

Wiesz to nie jest kwestia szybkości tylko rozwagi/tak mi się wydaje/.No bo jeśli słyszę,że podop.jest "bez transferu"ale chodzi z chodzikiem to co?Sam sobie do niego wstaje?A z wózka inwalidzkiego.też?

Moja babcia 130 kg sama wstawała  i na wózek siadała i do rolatora,,wszystko zależy od chęci PDP,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie sie przywitam wieczorkiem w zasadzie i powiem grzecznie dobranoc

dzionek na boku tydzien w sumie tez , stelomierz odmierza i to sie liczy

zakutalabym sie w koc ale musze jeszcze poczekac...

zatem do milego moi drodzy 

sjesta.jpg.d011ffef730cb085770ae9feb0cfc3ae.jpg sjesta wprawdzie juz minela ale odrobina wsponien dobrze robi

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

Dana i Blondi-ale to byli prawie 90-cio latkowie.Opiekowalam się moim Tatą i wiem jak ok.89 roku życia był słabiutki!Samodzielnie nie usiadł na "krześle"-musiałam go "targać".I tego się boję,bo zdrowie mam tylko jedno.

U nas rollatorki niemodne, ale tu pomykają z tym czymś czasami z taką prędkością, że myślę babcia (dziadek) szpanuje xd rollatorkiem. Moja najstarsza pdp 90l. latała z rollatorkiem po domu jak rakieta. Na spacerach dość szybko się męczyła, ale w domu... xd Ta obecna, z którą jestem, jest największa (86l.) i najwolniej przy tym rollatorze się porusza. Żadnemu z moich pdp nie pomagałam stawać do rollatora.))))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...