Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Baśka powtarzająca się  oj Ty!!! czekasz chyba na tego Słodziaka,, :szydera: może niedługo oddam,,:przekleństwa: 

ale mi nigdy się przedszkole nie trafiło i dlatego trochę zazdroszczę:hura: bo dziewczyny sobie odpoczną, mają wolne i nie muszą zabawiać,,że trochę wypadłam z obiegu to nie znaczy ,że się nie interesuję,,:szok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 stopni u mnie,,:320_sun_with_face:  nie wiem ,czy się rozbierać do rosołu czy nie:) narazie wszystko pootwierałam,,

@violka wyobraz sobie że chcą tutaj fortunę za tapicerowanie kanapy,,nową po renowacji bym kupiła za tą kasę,,,więc wydzwaniam do PL, jak co zabiorę z sobą i w Pl zrobię,,czołgac się tylko tyle km z kanapą,,też mi nie pasi,,może jeszcze jednak kogos tutaj znajdziemy,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ...to tylko się cieszyć , że Ci sie przedszkola nie trafiały , bo czasem to idzie w odwrotnym kierunku . Na dwa dni przed wyprawieniem do przedszkola można być tak zestresowanym , że pot po plecach spływa ...a o spokojnym spaniu można zapomnieć . Nie wszyscy PDP są chętni do opuszczania swoich domów i przebywania między innymi ludźmi ....Pewnie , że fajnie jest jeśli chętnie jeżdżą , ale wypychanie starego człowieka na siłę z domu ...TRAGIKOMEDIA ...bo gdyby ktoś z boku popatrzył to albo śmiałby się do rozpuku albo popukałby się w głowę , ale w naszym kierunku ...Jak sobie przypomnę to jeszcze mam ciary na plecach :haha:

Coś Ty ...tak tylko żartuję z tym Twoim Słodziakiem ...Zanim go zwolnisz to już pewnie przy rollatorku będzie popitalał . I na choinkę mi taki ?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam raz podopieczną która cyrki odstawiała żeby tylko nie iść do przedszkola. Ku mojemu zdziwieniu przy zmienniczce chętnie jeździła. Tylko że zmienniczka nie znała niemieckiego prawie wcale i porozumiewała się przez tłumacza w telefonie. :haha:Mimo tego miała lepiej bo wolny dzień....

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się :hura: co się uśmiałam,,:szydera:

Masz rację ,,nie pomyślałam o tych PDP ,których trzeba wypychać,,tak sobie uroilam ,że wszyscy chętnie popitalają do tego przedszkola,,a sama nie nawidziłam przedszkola, bo już tam były zakazy i nakazy,,i spanie,:smutek:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ...i o to biega . Gdyby oni ( PDP-ni ) wszyscy chętni byli to byłoby cudownie , ale niestety nie wszyscy to lubią . I tak : opiekunka umęczona , nogi i ręce trzęsące ...PDP umęczony i nie może pojąć , dlaczego się  go  wypycha . Do doopy taka wolność jak po jednym wyprawieniu " na siłę " już trzeba myśleć o następnym razie.... jak rozegrać , żeby to wszystko miało ręce i nogi , żeby nie za bardzo stresować PDP i siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Blondi ...i o to biega . Gdyby oni ( PDP-ni ) wszyscy chętni byli to byłoby cudownie , ale niestety nie wszyscy to lubią . I tak : opiekunka umęczona , nogi i ręce trzęsące ...PDP umęczony i nie może pojąć , dlaczego się  go  wypycha . Do doopy taka wolność jak po jednym wyprawieniu " na siłę " już trzeba myśleć o następnym razie.... jak rozegrać , żeby to wszystko miało ręce i nogi , żeby nie za bardzo stresować PDP i siebie .

Moja Princessa ma w każdą niedzielę mitingi ze swoimi kumpelami. Spotykają się raz u jednej raz u drugiej....jak jest spotkanie u mojej Princessy to juz ma noz na gardle i nie moze sie wykręcic....jak u innej to czesto gesto wynajduje rozne powody zeby nie iść. Ogólnie rzecz ujmując potwierdza się, że wypchnąc z domu starszego człowieka jest trudno. :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 ...uwielbiałam Profesorową za te jej spotkania , chóry i grania na fletach ...prostych :szydera:...Za skarby nie dałam się wyciągnąć , choć zapraszana stale byłam . Tylko Profesorowa to była kobita bez krzty demencji ...z bardzo jasną głową . Śmigała sudoku ...oglądała wszystkie teleturnieje i bardzo często odpowiadała na pytania zanim uczestnicy w/w odpowiedzieli . Bardzo lubiła czytać ...Noż jak sobie przypomnę , że mi odbiło i nie wróciłam do niej to sama siebie " pistuję " i gadam a dobrze ci głupia @ ...miałaś chleb z masłem - szukałaś bułek :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

@Baśka powtarzająca się Zawsze to powtarzam,że malutką łyżeczką też można się najeść,tylko trochę dłużej to trwa .:d...grunty fruktami,a pestka z wiśni zawsze się może trafić.

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tą tezą...:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@awe59 ...uwielbiałam Profesorową za te jej spotkania , chóry i grania na fletach ...prostych :szydera:...Za skarby nie dałam się wyciągnąć , choć zapraszana stale byłam . Tylko Profesorowa to była kobita bez krzty demencji ...z bardzo jasną głową . Śmigała sudoku ...oglądała wszystkie teleturnieje i bardzo często odpowiadała na pytania zanim uczestnicy w/w odpowiedzieli . Bardzo lubiła czytać ...Noż jak sobie przypomnę , że mi odbiło i nie wróciłam do niej to sama siebie " pistuję " i gadam a dobrze ci głupia @ ...miałaś chleb z masłem - szukałaś bułek :haha:

Basiu....różne głupie decyzje się podejmuje ale jestem zdania, że trzeba iść naprzód i nie oglądać się za siebie..A może Ci się jeszcze coś trafi równie dobrego jak u Profesorowej....nigdy nic nie wiadomo :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka ...ady to nawet różnicy " w płacy " w sumie nie było .Po opłaceniu ubezpieczenia i podróży na jedno wychodziłam . Dałam się nabrać . Nieważne , nie ma do czego wracać . Teraz sama sobą zarządzam i gitarra . Właśnie przed chwilą mój młody odpowiedział swojej ex- niedoszłej teściowej mieszkającej w D. , że jestem związana kontraktem i nie dam rady pojechać tam , gdzie mi proponuje i to za dość fajne pieniądze ...Właśnie mam chleb z masłem i nawet szynką , więc na bułkę ochoty już nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afryka napisał:

@awe59 Dobra Ewcia ,kiedy to u Ciebie ten dzień " toboły " und nacht Polen? :haha:

To boły piękne dni....:d nie mam tak dużo tobołów....tylko walizę...szmaciankę i trzy podręczne plus torba listonoszka słusznych rozmiarow....aaaa.....I szczypce dla tatusia żeby sobie z podłogi wszystko podnosił bez schylania....:szydera::d szyszek pięknych uzbieralam pod cmentarzem ale muszę zostawic....no chyba, ze w kieszenie napcham....pomyślę jeszcze :szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 A jednak ,toboły muszą być , Grażyna wraca z saksów :szydera:...sama z siebie też się śmieję ,bo tym razem wiozłam do Faterlandu takie różniste rzeczy typu naturalne kwaszonki , pół walizki ziół i medykamentów ... Grażyna pojechała za granicę :szydera:... choć na powrót zawsze mam dwa bagaże i torebkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

20 stopni u mnie,,:320_sun_with_face:  nie wiem ,czy się rozbierać do rosołu czy nie:) narazie wszystko pootwierałam,,

@violka wyobraz sobie że chcą tutaj fortunę za tapicerowanie kanapy,,nową po renowacji bym kupiła za tą kasę,,,więc wydzwaniam do PL, jak co zabiorę z sobą i w Pl zrobię,,czołgac się tylko tyle km z kanapą,,też mi nie pasi,,może jeszcze jednak kogos tutaj znajdziemy,,

No niestety , tutaj usługi są bardzo drogie , dlatego Niemcy wola wyrzucać jak odnawiać . Spróbuj zrobić sama . Rozbierz , wykrój wg starej formy i naciągnijcie sami . Ja już bawiłam się w tapicera , tylko na koniec potrzebowałam silnej męskiej łapy do naciągania . Wykończenie jest teraz bardzo proste , bo można kupić metalowe taśmy , które imitują gęsto przybite ozdobne napy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...