Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

?????........Nie przesadzamy ....ździebko ? ....Od wieków ...drewno było materiałem budowlanym i ludzie dokonywali wycinki ....Czy u nas w Pl nie wycina się ich ? ....Gdybyśmy mieli czekać tylko na jakieś wiatrołomy ...albo , że drzewo ze starości samo się obali ...no ...to byśmy sobie pobudowali ...Nie wiem dziewczyny czym tak bardzo się gorszycie , bo nie wierzę , że u siebie w domu nie macie nic drewnianego ...na wykonanie czego potrzeba było zniszczyć jakieś drzewo ....Ważne , żeby ludzie wycinając ...przy okazji zarabiając kasiorę nie zapominali w to miejsce posadzić nowego drzewa ...dla następnych pokoleń ....

Drewno lubię ... bardzo, a i zasadę wyznaje tą:

Był las, nie było nas.., będzie las nie będzie nas... :| 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej rady,,bo z czymś takim spotkalam się dzisiaj ,jest praca blisko mnie, chętnie podejmę tą pracę, oczywiscie sprzeciwy były,,ale praca na godziny, idę na parę godzin -mam taką nadzieję i normalnie wracam do domu ,,jedna pani zaniemogła,miala lekki wylew czy udar,,dokładnie nie wiem, mieszka sama, musi mieć pomoc, nie wiem jakim trafem zadzwoniła do Słodziaka ,,a ten mi opowiedział ale nie wiedzial ,że ja tak szybko zareaguje ,że ja chcę,,myślał ,że ja kogoś znam kto będzie chciał,,ale teraz mam pytanie,,jak mam liczyć te godziny, ,bo ,bo ,,ja tam będę do grudnia,,jak fajne miejsce to chcę je przekazac dalej,,

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blondi napisał:

Potrzebuję Waszej rady,,bo z czymś takim spotkalam się dzisiaj ,jest praca blisko mnie, chętnie podejmę tą pracę, oczywiscie sprzeciwy były,,ale praca na godziny, idę na parę godzin -mam taką nadzieję i normalnie wracam do domu ,,jedna pani zaniemogła,miala lekki wylew czy udar,,dokładnie nie wiem, mieszka sama, musi mieć pomoc, nie wiem jakim trafem zadzwoniła do Słodziaka ,,a ten mi opowiedział ale nie wiedzial ,że ja tak szybko zareaguje ,że ja chcę,,myślał ,że ja kogoś znam kto będzie chciał,,ale teraz mam pytanie,,jak mam liczyć te godziny, ,bo ,bo ,,ja tam będę do grudnia,,jak fajne miejsce to chcę je przekazac dalej,,

W czym problem? 

Chcesz to bierz. jak zobaczysz jak jest to napiszesz, poszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hawana napisał:

W czym problem? 

Chcesz to bierz. jak zobaczysz jak jest to napiszesz, poszukasz.

Ile mam liczyć za godzinę?? 8-10 euro? nie będę tam non stop,jutro zobaczę co i jak,,ale będe musiala powiedzieć  tygodniówkę,nie byłoby problemu,gdybym tam miała siedziec miesiąc,,non stop w tym mieszkaniu,,wtedy wiem ile można mówić,,zobaczę ,ocenię, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Blondi napisał:

Dzięki Basiu,,:cmok:

Powinnaś wołać nie mniej niż 12 e /godz. ...taką odpowiedź dała .

Do profesorowej w G. przychodziła raz w tygodniu ( na czarno )sprzątaczka Irakijka ...na stówę wiem , że miała wtedy płacone 12 na godzinę ....a było to ponad dwa lata temu ...Czasem profesorowa jak miała tego dnia gest zaokrąglała jej do 25 za te dwie godziny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Powinnaś wołać nie mniej niż 12 e /godz. ...taką odpowiedź dała .

Do profesorowej w G. przychodziła raz w tygodniu ( na czarno )sprzątaczka Irakijka ...na stówę wiem , że miała wtedy płacone 12 na godzinę ....a było to ponad dwa lata temu ...Czasem profesorowa jak miała tego dnia gest zaokrąglała jej do 25 za te dwie godziny .

dzięki,:oklaski:,zobaczę najpierw co i jak,,a potem i tak powiem 15 euro,,jak co to spuszczę do 14 euro,,a jak co ,to będe 3 godz, pomogę co mam pomóc i koniec pracy będzie ,,za 15 na godz, nischt zu tragisch,,wiem jedno,,że zaraz Słodziak wyskoczy z kasą,,bo ciągle powtarza ,że nie musze pracowac,,ale dla mnie ,, tu nie o kasę chodzi,chodzi o pracę,,urlopu mam po dziurki w nosie,, dobrze mówię? dobrze,,

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Blondi napisał:

dzięki,:oklaski:,zobaczę najpierw co i jak,,a potem i tak powiem 15 euro,,jak co to spuszczę do 14 euro,,a jak co ,to będe 3 godz, pomogę co mam pomóc i koniec pracy będzie ,,za 15 na godz, nischt zu tragisch,,wiem jedno,,że zaraz Słodziak wyskoczy z kasą,,bo ciągle powtarza ,że nie musze pracowac,,ale dla mnie ,, tu nie o kasę chodzi,chodzi o pracę,,urlopu mam po dziurki w nosie,, dobrze mówię? dobrze,,

Sorry ...ale choćbym miała rajskie życie ..urlop ...i forsę na co tylko potrzebuję , jednak wolałabym być niezależna . Nawet takie głupstwo : chcę sprawić prezent dziecku ..wnukowi ...przyjaciółce i co mam wołać , prosić " daj 20 ojro " ? ...Nigdy w życiu . Samotność może nie jest fajna , ale samodzielność i decydowanie o sobie jest cudowne ...Bardzo sobie to cenię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Czyli ja  bez jobu krzyknę 15 euro:szydera: 

Witaj @Blondi ,  15 € i to wcale nie jest śmiech. Poznałam w Hanover  Polkę , która dochodząc do pracy  raz kiedyś na kilka godzin tyle właśnie bierze. Żeby było mniej śmiesznie, to sami Niemcy jej taką gażę zaproponowali  z zastrzeżeniem, że jeśli bedą razem jadać w restauracji, to za ten restauracyjny czas dostanie tylko 10 € :smutek:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi masz cudowne rozwiązanie; pracujesz tylko np. 3 godziny dziennie, a masz gażę za 24 h opiekunki na zleceniu stacjonarnym. Jesteś na pozycji wygranej:zwyciezca:. Tylko gratulować. Słodziak słodziakiem, ale @Baśka powtarzająca się  ma 99,9 % racji o luksusie samostanowienia , to bezcenne w dzisiejszych czasach. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PDP -ny przed chwilą pożegnał się ze mną i podziękował za wszystko co dla niego robiłam ...Nie wie , czy jak zamknie dzisiaj oczy to jutro je otworzy ...Elka wróciła z pracy ...złożyłam jej meldunek ,że w razie " w " to my już się pożegnali .....Elka stwierdziła , że on przeżywa mój urlop ...Trudno ..nic na to nie poradzę ...na to przeżywanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Sorry ...ale choćbym miała rajskie życie ..urlop ...i forsę na co tylko potrzebuję , jednak wolałabym być niezależna . Nawet takie głupstwo : chcę sprawić prezent dziecku ..wnukowi ...przyjaciółce i co mam wołać , prosić " daj 20 ojro " ? ...Nigdy w życiu . Samotność może nie jest fajna , ale samodzielność i decydowanie o sobie jest cudowne ...Bardzo sobie to cenię .

Mam swoje pieniądze,tylko swoje, nie wołam o 20 euro, prezenty robię kiedy chcę, kasa sama mi wpływa na konto, nie chodzi tutaj o kasę, ale o pracę,,cale życie moje to praca od rana do świtu,jestem bardzo robotna,nigdy nie zmęczona,ale spotkalo mnie co spotkało,,spodobało mi się takie beztroskowe życie, o nic się chodz raz w życiu nie martwić,,urlopowanie ,zwiedzanie itd, ale przychodzi moment kiedy ma się takiego nierobienia nic,poprostu dosć,,Zawsze byłam samodzielna i zawsze decydowalam ja o wszystkim, wiem jakie to fajne, pod pantofel nie dam się nikomu, Mądra z Ciebie dziewczynka i takie lubię,,:cmok:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Heidi napisał:

Witaj @Blondi ,  15 € i to wcale nie jest śmiech. Poznałam w Hanover  Polkę , która dochodząc do pracy  raz kiedyś na kilka godzin tyle właśnie bierze. Żeby było mniej śmiesznie, to sami Niemcy jej taką gażę zaproponowali  z zastrzeżeniem, że jeśli bedą razem jadać w restauracji, to za ten restauracyjny czas dostanie tylko 10 € :smutek:.

Tyle powiem jak co!  nie mniej ,,dzięki! :cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Heidi napisał:

@Blondi masz cudowne rozwiązanie; pracujesz tylko np. 3 godziny dziennie, a masz gażę za 24 h opiekunki na zleceniu stacjonarnym. Jesteś na pozycji wygranej:zwyciezca:. Tylko gratulować. Słodziak słodziakiem, ale @Baśka powtarzająca się  ma 99,9 % racji o luksusie samostanowienia , to bezcenne w dzisiejszych czasach. 

Wiem że @Baśka powtarzająca się i inni wszyscy mają rację,,wiem:tak2:, jeden rok obijania mojego jest wystarczający,,,to tylko jeden rok,,można było poszaleć, a teraz trzeba coś pozmieniać,, zobaczymy jaki będzie płacz,, strasznie boi się mnie utracić,,a ja tylko na parę godzin zniknę,,:hura: wariatkowo,,,mówię Ci:tak2: 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Sorry ...ale choćbym miała rajskie życie ..urlop ...i forsę na co tylko potrzebuję , jednak wolałabym być niezależna . Nawet takie głupstwo : chcę sprawić prezent dziecku ..wnukowi ...przyjaciółce i co mam wołać , prosić " daj 20 ojro " ? ...Nigdy w życiu . Samotność może nie jest fajna , ale samodzielność i decydowanie o sobie jest cudowne ...Bardzo sobie to cenię .

:cześć3::oklaski:, aż taka samodzielna nie jestem, bo mam męża "na stanie", ale podpisuję się obiema ręcami. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mój PDP -ny przed chwilą pożegnał się ze mną i podziękował za wszystko co dla niego robiłam ...Nie wie , czy jak zamknie dzisiaj oczy to jutro je otworzy ...

 

Da radę chłopak. Pewna seniorka z Schweinfurtu co wieczór żegnała się ze mną bo to już koniec ,finito itp. Co oczywiście nie przeszkadzało jej wstać w nocy 8 x i czekać na peronie w pełnym opakowaniu  na pociąg do Kudowy.....

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Mój PDP -ny przed chwilą pożegnał się ze mną i podziękował za wszystko co dla niego robiłam ...Nie wie , czy jak zamknie dzisiaj oczy to jutro je otworzy ...Elka wróciła z pracy ...złożyłam jej meldunek ,że w razie " w " to my już się pożegnali .....Elka stwierdziła , że on przeżywa mój urlop ...Trudno ..nic na to nie poradzę ...na to przeżywanie 

 

Mój jeden dziadek często się ze mną żegnał,,wysyłał nawet buziaki w podzięce,,sciskał rękę, a ja potem czekałam rana,,czy oddycha,,ale było ok! demencja też była,,gdy wyjeżdzałam to w oknie płakał,,a gdy odwiedziłam po paru miesiącach to z łóżka juz nie wstawał,,ale uśmiech na buzi miał,,miło wspominam ,,jednak się strasznie przywiązują PDP do nas,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja ...Elka przed momentem przyniosła duży list dla mojej zmienniczki i zapytała , czy ja już otrzymałam . Ano ja jeszcze nie ....List jest z Deutsche Rentenuersicherung ...Nie mam pojęcia co zawiera , ale Elka mi powiedziała , że to chodzi o niemiecką emeryturę, na którą mamy ...podobno odprowadzane składki ...Nawet o tym nie wiedziałam ....cała ja ...a może kiedyś , po kilku latach pracy na tych warunkach na moje konto ze 3-4 e miesięcznie na konto będzie wplywalo ? ...Tak się rozmarzyłam ...tylko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zygmunt 3 Faza napisał:

Da radę chłopak. Pewna seniorka z Schweinfurtu co wieczór żegnała się ze mną bo to już koniec ,finito itp. Co oczywiście nie przeszkadzało jej wstać w nocy 8 x i czekać na peronie w pełnym opakowaniu  na pociąg do Kudowy.....

Znam Ciebie,,,po tym pociągu do Kudowy,,,:szydera: inne wcielenie ????

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...