Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Michasia 1959 napisał:

Ty w "Zemscie" a w chatce Baby Jagi..Domek z bejcowanego drzewa,wokół las i ogród zarosniety po pachy.W domku Babcia wizualnie -"strach się bać".W moim pokoju kraty i sejf pusty -otwarty.Nic to też idę na cugaska.

To za Małgosię możesz robić...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geronimo napisał:

Witam was wszystkich i z osobna

Siedzę sobie siorpiąc kawe i zgłębiam dyrektywy RODO

Dochodzę do wniosku że w moim wypadku wszystko wolno i nic, nie wolno

Kurde jakiś obłęd, od paru dni czytam różnych mądrych prawników od prawa autorskiego,

prawa cywilnego i mądrych od innych praw prasowych.

Kurde jestem coraz głupszy, już zaczynam się bać.

Pomimo to życzę wam spokojnej pracy:cześć2:

Nie będę zgłębiać...chcę zdrowsza umrzeć....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Malina 1 napisał:

Witajcie cudaki,dopijam kawę i zachwycam się moimi różowymi lekko włosami,polecam odżywka kupiona w dm,pink dałam nie wiele na umyte włosy i mam fajne lekko różowe z fajnym połyskiem,polecam dla włosów jasnych.

Możesz wrzucić fotkę tej odżywki ? :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Możesz wrzucić fotkę tej odżywki ? :cmok:

To jest nowość w dm z balea,ja wzięłam rozmieszałam z wodą bo nie chciałam mieć mocno różowych i na umyte włosy nałożyłam jak szampon potrzymałam 5 min mam lekko różowe,fajne polecam

4010355509338-1543409_org.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za :kawa: ,,no nie wyobrażam sobie dnia bez porannej :kawa:,,to dopiero nawyk,,,pierwsza filiżanka kawy znika jak błyskawica,,,poprostu pyszny napój,,:hura:

A mówiłam wczoraj? przykryc się bo idzie zimno,,,pogoda szaleje,,też ma fochy ,,

@Baśka powtarzająca się czytam Ciebie i powiem ,że miałam tez takie sytuacje z kosciołem i zmienniczką,,też latały codziennie o 19 do koscioła a ja jakaś nie z tego świata i mnie kosciół nie rusza,,,lubię za to zajrzec do każdego koscioła aby zobaczyc wystrój,, za dziecka kazano chodzic do koscioła i tak mi ten kosciół obrzydzili,ze teraz się cieszę ,że nie musze byc katowana,,kiedy chcę to idę,,nic na siłę,,

Brac się za robotę? czy dalej się relaksować,,,,:święty:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Malina 1 napisał:

To jest nowość w dm z balea,ja wzięłam rozmieszałam z wodą bo nie chciałam mieć mocno różowych i na umyte włosy nałożyłam jak szampon potrzymałam 5 min mam lekko różowe,fajne polecam

4010355509338-1543409_org.png

Na moje wczoraj pofarbowane ,,to wyjdzie w mig,,ale już nie będę narazie szalec ,,wystarczająco jestem już odmienna,,,już nie pasuję do tutejszych ludzi ,,nie będę denerwować sąsiadów,,no w końcu opiekunką jestem,,teraz to na niby,,ale też dziękuję za fotkę,,bo będę wiedziała ,że takie coś jest w De a nuż sobie kupię i pocuduję,,nie raz już pianki leciały z kolorem na włosy,,,a też lubię nowosci wypróbować ,,lepiej miec różowy puder na włosach niż żółte ,,żółte takie zółte to ja nie lubię,,nie wiem czemu,,muszą być bardzo bardzo jasno zółto-białe,,,,,boże wystarczy,,pogońcie mnie stąd:pejcz:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Malina 1 napisał:

To jest nowość w dm z balea,ja wzięłam rozmieszałam z wodą bo nie chciałam mieć mocno różowych i na umyte włosy nałożyłam jak szampon potrzymałam 5 min mam lekko różowe,fajne polecam

4010355509338-1543409_org.png

rzeczywiście bardzo dobre,sama czasem używam.Ale trzeba krótko trzymać zeby kolor nie byl zbyt intensywny.W słońcu włosy są super:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ORIM napisał:

Aby uniknąć samokrytyki i stwierdzić że tez robię coraz głupszy:d poczekam aż rozkminisz RODO i podzielisz się wiedzą z kolegą .Miłego dnia i lektury 

Podam Ci prosty przykład

Fotografuję Ciebie na otwartej ulicy, jednak Twoja osoba jest wyróżniająca sie

nie mogę tegj fotografii użyć bez pisemnej Twojej zgody na publikację pomimo że jest to zdjecie wykonane w przestrzeni publicznej i należało by się z tym liczyć że przebywając w takiej przestrzeni musisz się liczyć z tym ze ktoś może uwiecznić Twoją facjate między innymi, jednak Twoja się wyróżnia.RODO

Ty wszedłeś w posiadanie tego zdjęcia i  umieszczasz swoją facyjatę na FB,możesz bo to Twoja twarz, ja trafiam na to i, uwaga oskarżam Ciebie o kradzież wartosci intelektualnej Prawo autorskie.

Pomimo braku Twojej zgody wysyłam tą fotografię na konkurs, fotografia wygrywa, ty oglądasz jakiś tam reportaż czy relacje z konkursu i zauważyłeś swoją facjatę i wyrażasz sprzeciw oskarżając mnie o kradzież tożsamosci.

 

Kurde przecież to jest jakieś chore.

Pozostaje mnie fotografować tylko landszafty kwiatuszki i tym podobne duperele

o portrecie zastanym można zapomnieć i to co przez świat fotograficzny zostanie uznane jako dzieło sztuki w myś RODO może być przestępstwem

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, geronimo napisał:

Podam Ci prosty przykład

Fotografuję Ciebie na otwartej ulicy, jednak Twoja osoba jest wyróżniająca sie

nie mogę tegj fotografii użyć bez pisemnej Twojej zgody na publikację pomimo że jest to zdjecie wykonane w przestrzeni publicznej i należało by się z tym liczyć że przebywając w takiej przestrzeni musisz się liczyć z tym ze ktoś może uwiecznić Twoją facjate między innymi, jednak Twoja się wyróżnia.RODO

Ty wszedłeś w posiadanie tego zdjęcia i  umieszczasz swoją facyjatę na FB,możesz bo to Twoja twarz, ja trafiam na to i, uwaga oskarżam Ciebie o kradzież wartosci intelektualnej Prawo autorskie.

Pomimo braku Twojej zgody wysyłam tą fotografię na konkurs, fotografia wygrywa, ty oglądasz jakiś tam reportaż czy relacje z konkursu i zauważyłeś swoją facjatę i wyrażasz sprzeciw oskarżając mnie o kradzież tożsamosci.

 

Kurde przecież to jest jakieś chore.

Pozostaje mnie fotografować tylko landszafty kwiatuszki i tym podobne duperele

o portrecie zastanym można zapomnieć i to co przez świat fotograficzny zostanie uznane jako dzieło sztuki w myś RODO może być przestępstwem

 

 

Często w gazecie , czy w internecie oglądam zdjęcia z różnego rodzaju festynów itp a na nich tłumy ludzi . Buzki na pierwszym planie są bardzo wyraziste . Czy ktoś zbiera zgody na upublicznienie ich wizerunków ? Nie sądzę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

Kręci to Cie moja droga Twój słodziak:trele:

Słodziak już mnie zakręcił i wystarczy,,a rozpuscił jak dziadoski bicz,,bo kto to widział aby Blondi się tyle urlopowała,,każdy facet chce aby kobieta pracowała a tu wszystko na odwrót ,,sama się muszę do takiego życia wiele jeszcze uczyć,,ale nischt zu tragisch ,,praca nie zając i nie ucieknie,,,ale większosć moich znajomych to patrzy tylko na korzysci i powtarzają mi,,zabezpiecz się finansowo,idz do pracy,latka lecą ,,a ja nie potrafię się zabezpieczyc ,,bo mi to koło tyłka lata ,,ja patrzę aby mi było dobrze tu i teraz a co potem będzie to i tak dam radę,,patrzec na przód nie potrafię,,bo wiem ,że wszystko się zdarzyć może,,ciesze się z dnia i godziny,, nie czy mam na koncie fortunę,,nie nawidzę takiego myślenia o korzysciach tylko,,myślę o spokojnym dniu i pięknym przytuleniu i o miłych słowach i życiu jak w bajce,,bez problemów i stresów,,,no nie ,,znowu naszrajboliłam ,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, geronimo napisał:

Podam Ci prosty przykład

Fotografuję Ciebie na otwartej ulicy, jednak Twoja osoba jest wyróżniająca sie

nie mogę tegj fotografii użyć bez pisemnej Twojej zgody na publikację pomimo że jest to zdjecie wykonane w przestrzeni publicznej i należało by się z tym liczyć że przebywając w takiej przestrzeni musisz się liczyć z tym ze ktoś może uwiecznić Twoją facjate między innymi, jednak Twoja się wyróżnia.RODO

Ty wszedłeś w posiadanie tego zdjęcia i  umieszczasz swoją facyjatę na FB,możesz bo to Twoja twarz, ja trafiam na to i, uwaga oskarżam Ciebie o kradzież wartosci intelektualnej Prawo autorskie.

Pomimo braku Twojej zgody wysyłam tą fotografię na konkurs, fotografia wygrywa, ty oglądasz jakiś tam reportaż czy relacje z konkursu i zauważyłeś swoją facjatę i wyrażasz sprzeciw oskarżając mnie o kradzież tożsamosci.

 

Kurde przecież to jest jakieś chore.

Pozostaje mnie fotografować tylko landszafty kwiatuszki i tym podobne duperele

o portrecie zastanym można zapomnieć i to co przez świat fotograficzny zostanie uznane jako dzieło sztuki w myś RODO może być przestępstwem

 

 

Na publikację mojej facjaty wyrażam zgodę już teraz...:szydera: No...tak na wszelki wypadek...jakbyś mnie przez te Alpy mignął...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, geronimo napisał:

Podam Ci prosty przykład

Fotografuję Ciebie na otwartej ulicy, jednak Twoja osoba jest wyróżniająca sie

nie mogę tegj fotografii użyć bez pisemnej Twojej zgody na publikację pomimo że jest to zdjecie wykonane w przestrzeni publicznej i należało by się z tym liczyć że przebywając w takiej przestrzeni musisz się liczyć z tym ze ktoś może uwiecznić Twoją facjate między innymi, jednak Twoja się wyróżnia.RODO

Ty wszedłeś w posiadanie tego zdjęcia i  umieszczasz swoją facyjatę na FB,możesz bo to Twoja twarz, ja trafiam na to i, uwaga oskarżam Ciebie o kradzież wartosci intelektualnej Prawo autorskie.

Pomimo braku Twojej zgody wysyłam tą fotografię na konkurs, fotografia wygrywa, ty oglądasz jakiś tam reportaż czy relacje z konkursu i zauważyłeś swoją facjatę i wyrażasz sprzeciw oskarżając mnie o kradzież tożsamosci.

 

Kurde przecież to jest jakieś chore.

Pozostaje mnie fotografować tylko landszafty kwiatuszki i tym podobne duperele

o portrecie zastanym można zapomnieć i to co przez świat fotograficzny zostanie uznane jako dzieło sztuki w myś RODO może być przestępstwem

 

 

Ciekawe.Sam fakt,że robiąc zdjęcia zabytków ktoś mi się wkrzani w kadr to muszę lecieć za nim po ulicy z gotowym drukiem zgody na publikacje pomimo,że wcale nie chciałem go tam widzieć.A to że ty mnie po sadach będziesz ciągał i odszkodowań się domagał za to że własną morde wykadrowałem z Twojego zdjęcia bez Twojej zgody aby ją wysłać żonie to już bardzo dziwne.Widzę więc że dla fotografów nastały cięzkie czasy i przybyła teczka na zgody tłumów.Nawet nie chcę myśleć jak zrobisz zdjęcie jakiegoś pochodu czy manifestacji :szydera:Chyba znów nasi urzędnicy są bardziej papiescy od Papieża.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Często w gazecie , czy w internecie oglądam zdjęcia z różnego rodzaju festynów itp a na nich tłumy ludzi . Buzki na pierwszym planie są bardzo wyraziste . Czy ktoś zbiera zgody na upublicznienie ich wizerunków ? Nie sądzę . 

Są pewne wyjątki,ale tak było do 25 maja, Teraz organizator ponosi za to wszystko odpowiedzialność.

Ty biorąc udział w takiej imprezie domniemanie wyrażasz zgodę na ewentualne publikacje Twojego wizerunku, jednak masz prawo do żądania usunięcia fotografii z twoją twarzą/RODO/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

Często w gazecie , czy w internecie oglądam zdjęcia z różnego rodzaju festynów itp a na nich tłumy ludzi . Buzki na pierwszym planie są bardzo wyraziste . Czy ktoś zbiera zgody na upublicznienie ich wizerunków ? Nie sądzę . 

Teraz teoretycznie bedzi musiał albo musi się liczyc z oskarżeniem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, geronimo napisał:

Są pewne wyjątki,ale tak było do 25 maja, Teraz organizator ponosi za to wszystko odpowiedzialność.

Ty biorąc udział w takiej imprezie domniemanie wyrażasz zgodę na ewentualne publikacje Twojego wizerunku, jednak masz prawo do żądania usunięcia fotografii z twoją twarzą/RODO/

Tylko czytałem gdzieś że przy tych nowych przepisach domniemana zgoda nie jest zgodą na publikacje czy upowszechnianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ORIM napisał:

Ciekawe.Sam fakt,że robiąc zdjęcia zabytków ktoś mi się wkrzani w kadr to muszę lecieć za nim po ulicy z gotowym drukiem zgody na publikacje pomimo,że wcale nie chciałem go tam widzieć.A to że ty mnie po sadach będziesz ciągał i odszkodowań się domagał za to że własną morde wykadrowałem z Twojego zdjęcia bez Twojej zgody aby ją wysłać żonie to już bardzo dziwne.Widzę więc że dla fotografów nastały cięzkie czasy i przybyła teczka na zgody tłumów.Nawet nie chcę myśleć jak zrobisz zdjęcie jakiegoś pochodu czy manifestacji :szydera:Chyba znów nasi urzędnicy są bardziej papiescy od Papieża.

Z tymi zabytkami i architekturą to też jest ciekawa sprawa, jak również pomnikami, do swojej szuflady możesz fotografować, ale nie wszystko mozesz publikowac, Prawo autorskie, prawo do panoramy.

Jak by nie patrzył to i tak dupa z tyłu i zawsze jest bat aby ci ją złoić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ORIM napisał:

Tylko czytałem gdzieś że przy tych nowych przepisach domniemana zgoda nie jest zgodą na publikacje czy upowszechnianie

To jest sprawa dyskusyjna, częściowo z RODO są wyłączeni artyści, fotoreporterzy i dziennikarze.

Ale jak by nie patrzył to jeszcze jest prawo do ochrony wizerunku o kodeks cywilny.

Kuźwa chyba jeszcze trza zacząć będzie prawo studiować:szydera:żeby to wszystko ogarnąć

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie do ciupy wsadzą za moje fotki,bo ja tych globusów trochę mam na zdjęciach,,,fotkach,,nie strachac mnie,,bo nischt zu tragisch ,,niech się brzydale cieszą,że chce ktoś ich fotografowac,,sami się pchają przed obiektyw,,bo dla nich to atrakcja,,,nie czytam RODO i jestem bardzo spokojna,,,za duża ciemnota jest jeszcze w naszym kraju aby to ogarnąc w tym bałaganie całym,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, geronimo napisał:

To jest sprawa dyskusyjna, częściowo z RODO są wyłączeni artyści, fotoreporterzy i dziennikarze.

Ale jak by nie patrzył to jeszcze jest prawo do ochrony wizerunku o kodeks cywilny.

Kuźwa chyba jeszcze trza zacząć będzie prawo studiować:szydera:żeby to wszystko ogarnąć

Trzeba dać policjantowi w gębę :d grozi za to nawet 10 lat więc bedzie można się "prawa" podszkolić a i aparatu to też raczej do ręki nie dadzą więc bezpiecznie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...