Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Heidi napisał:

Ha, ha... znowu nowa agenturka mi w ręce wpadła. Rozpiętość płac tj 0d 750 do 2000 eur. Czy któś widział kiedyś takie widełki:szok: płacy ? I teraz napiszcze mi, żeby nie negocjować swojej stawki za zlecenie;). Nie chcę wcale słyszeć/czytać. I jeszcze jedna wiadomość: płacą za wyszukanie rodzin przez 4 kolejne miesiące i wcale to nie są małe pieniądze.  Wiadomo: nówka firma chcąc z niemieckiego rynku wygarnąć trochę kasy, dzieli się z nami (umowa o dzieło) To akurat bardzo mi się podoba.  Jeszcze nie są pazerni, ale pewnie to się im w niedługim czasie zmieni -.-

Heidi ...coś Ci powiem .Mam koleżankę ,też opiekunkę i w ubiegłym roku wpadła jej w oko pewna firma , ogólnie nieźle się prezentowała i też oferowała sporą rozpiętość zarobkową , bodajże od 800 do 1600 ...koleżanka ta postanowiła aplikować tam , oczywiście chciała tę najwyższą stawkę ( duże doświadczenie, język bardzo dobry ,prawko itp.) ...tylko po paru dniach " negocjacji" okazało się ,że ofertę za 1600 to oni mieli raz i to dość dawno .:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów ...pauzę aktualnie popitalam ....przeleciałam sobie tytuły ofert ...Niech mnie ktoś oświeci : jak jest różnica między  jeżykiem niemieckim a polskim ? ....Że co ..że ma inne kolce ..czy nie rozumie po polsku ?....Musi jakaś różnica jest ....ale jaka ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Afryka napisał:

Heidi ...coś Ci powiem .Mam koleżankę ,też opiekunkę i w ubiegłym roku wpadła jej w oko pewna firma , ogólnie nieźle się prezentowała i też oferowała sporą rozpiętość zarobkową , bodajże od 800 do 1600 ...koleżanka ta postanowiła aplikować tam , oczywiście chciała tę najwyższą stawkę ( duże doświadczenie, język bardzo dobry ,prawko itp.) ...tylko po paru dniach " negocjacji" okazało się ,że ofertę za 1600 to oni mieli raz i to dość dawno .:haha:

Oj tam ...co z tego , że tylko raz , ale mieli...Reklama dźwignią handlu  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z nudów ...pauzę aktualnie popitalam ....przeleciałam sobie tytuły ofert ...Niech mnie ktoś oświeci : jak jest różnica między  jeżykiem niemieckim a polskim ? ....Że co ..że ma inne kolce ..czy nie rozumie po polsku ?....Musi jakaś różnica jest ....ale jaka ? :szydera:

Jeżyk polski ma igiły w cztery strony świata ,a niemiecki ma ordnung na grzbiecie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Oj tam ...co z tego , że tylko raz , ale mieli...Reklama dźwignią handlu  :szydera:

no przecież nie powiedzą, że nie mieli :szydera:.  Jednak każdy kiedyś zacząć musi i sposoby wymyślić na zaistnienie na rynku:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Heidi napisał:

@Grzegorz B jakiś czas temu opisywałeś durną sytuację. Czy dobrze trafiłeś w następne miejsce do opieki  ?

Hej jeśli chodzi o firmę to są Niemcy, nie Polska agencja. Mam gewerbe. Drugi raz już jestem w tym samym miejscu. Pierwszy raz byłem 60 dni, teraz mam kontrakt na 72, za dwa i pół tygodnia wracam do kraju. W sumie nie narzekam. Przedstawiciel firmy zawiózł mnie pierwszym razem na miejsce. Wszystko umówiliśmy. Nie było niespodzianek. 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego "dobrego " ciąg dalszy >:(

Po niezbyt przyjemnej rozmowie ze zmienniczkę napiszę krótko nie dogadałyśmy się :(

Nastąpiło coś co "wykrakałam "\przepowiedziałam sobie sama  czyli aparat tlenowy przestał dostarczać dziadkowi tlenu .Szczęście w nieszczęściu ,że akurat przyszła pani doktor odebrać dziadkowe "pipi" ,które miał machnąć do pojemniczka .Nic z tego nie wyszło bo dziadek tak zresztą chyba jak i każdy na zawołanie wysikać się nie potrafi .Dobrze ,że ta lekarka była bo jak bym dziadek się udusił z powodu braku luftu to nawet nie chce myśleć co by mnie czekało :smutek:.Zaraz zapytałam jej co ja mam robić w takiej sytuacji jakby to się powtórzyło ? a ona mi na to ,że do syna mam dzwonić :szok: a syn 200 km dalej pracuje i tylko na sobotę i niedzielę do domu przyjeżdża.Odpowiedziałam jej tylko tyle ,że jak jeszcze raz się coś takiego zdarzy to dzwonię od razu na po karetkę pogotowia i tyle .

Pół przerwy zmarnowałam a teraz to pewnie nawet spać nie będę mogła tak mnie ta sytuacja zestresowała :smutek:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z nudów ...pauzę aktualnie popitalam ....przeleciałam sobie tytuły ofert ...Niech mnie ktoś oświeci : jak jest różnica między  jeżykiem niemieckim a polskim ? ....Że co ..że ma inne kolce ..czy nie rozumie po polsku ?....Musi jakaś różnica jest ....ale jaka ? :szydera:

Pozwolisz,że dołączę do Twojej pauzy? nawet kawę ze sobą przyniosłam,żeby nie było,że z pustymi rękami:kawa:

W końcu jestem na urlopie więc poobiedni bałagan w kuchni może sobie poczekać:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Joy napisał:

Pozwolisz,że dołączę do Twojej pauzy? nawet kawę ze sobą przyniosłam,żeby nie było,że z pustymi rękami:kawa:

W końcu jestem na urlopie więc poobiedni bałagan w kuchni może sobie poczekać:haha:

Nie dość , że pozwolę to ...zachwycona jestem towarzystwem Twym :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie dość , że pozwolę to ...zachwycona jestem towarzystwem Twym :cmok:

Takich słów mi było dzisiaj potrzeba:cmok:Ta moja wredna brzydsza połowa stwierdził dzisiaj,że do 15 to on oszaleje,taki błogi spokój był w domu,nikt nie trajkotał mu za uchem:haha:I czy nie da się szybciej wyjechać:szydera:,ot zaraza potrafi prawić komplementy:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Kto żyw i palący ...na cugaska zapraszam . Ja częstuję ;)

Idźcie na cugaska a ja że nie naumiana takich rzeczy to idę do piesiora mojego:szydera::szydera: jak on się cieszy na mój widok ,zaskoczony merda ogonem , skacze i każe mi biegać :szok: ..oj może jutro

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Heidi napisał:

Witam:dyskusja:.

Ja też łzy toczę po mojej Carmen :smutek:. 8 lat zabaw, radości poszło już do komody z szufladami pamięci-.-. Pies , to jak członek rodziny

cezarego kupilam od faceta ktory pozbyl sie goldena a amstafa zostawil..przywiozl mi go....w bagazniku mercedesa...odszedl w domu dwa dni po moim powrocie....cichutko w lazience....byl sam my bylismy na wychodnym....wg ksiazeczki mial 10 lat a weterynarz ocenil go na ponad 12...no coz...

poki co zadnego psa...cezary byl jedyny w swoim rodzaju..a jezeli juz...to golden..te madre oczy oddane wierne i zawsze usmiechniete i ta niegranioczona niczym chce bycia w poblizu

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...