Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ewa14 napisał:

O losie........myślałam, że już nic mnie w demencji nie jest w stanie zaskoczyć .........a jednakxd

Po kolacji jak zwykle Andzia zapytała, co ma teraz zrobić, ja jak zwykle odpowiedziałam, że musi iść do łazienki i umyć zęby. Andzia grzecznie podreptała do łazienki.....ja za nią. Podałam szczoteczkę, nałożyłam pastę do zębów na szczoteczkę, do kubka nalałam wody do płukania jamy po umyciu zębów, po czym nie zamykając drzwi poszłam do kuchni po papierowy ręcznik.

Wracam do łazienki i stanęłam w pół drogi, patrzę a Andzia bierze butelkę z mydłem , odkręca i z gwinta pociągając płucze swoją jamę.........ustnąxd

Doszłam do łazienki ledwo co, bo mało się ze smiechu nie posikałam i próbuję jej powiedzieć, że to mydło do mycia rąk jest w butelce, wykrztusiłam w końcu co miałam do wykrztuszenia, a Andzia patrzy na mnie tymi swoimi wielkimi oczami i podając mi pusta butelkę po mydle mówi "właśnie się skończyło, ale to nic, na płukanie zębów wystarczyło":haha::haha::haha:

Czekałam czy bańki będzie nosem wypuszczać.........ale nic z tego, jakiś szajs to mydło.

Oj ta Andzia i jej demencja.:haha:

 

Teraz bez ręcznika papierowego nie wychodź z domu. Oj coś mi podpowiada, że będziesz miała ubawu pełne ręce:d. Zamiast lewatywy, mydło przez jelita przepuści. Chyba Andzia podejrzała, że Helikobakter się zbliżaxd i odrobaczy się skuteczniej niż możemy sobie wyobrazić:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

:szydera:Też bym się śmiała.

Przez 5 lat pracuję tylko z demencją, ale takiej jak Andzia wesołej osoby jeszcze nie miałam.:haha:

Ma ogromne poczucie humoru, jest totalną optymistką, nie ważne, że nie pamięta co jadła 5 minut temu.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Teraz bez ręcznika papierowego nie wychodź z domu. Oj coś mi podpowiada, że będziesz miała ubawu pełne ręce:d. Zamiast lewatywy, mydło przez jelita przepuści. Chyba Andzia podejrzała, że Helikobakter się zbliżaxd i odrobaczy się skuteczniej niż możemy sobie wyobrazić:szydera:

A gdzie tam, Andzię nic nie rusza. Ja dzisiaj zauwazyłam że ona mydłem usta płucze po myciu zębów. Ale wczesniej dziwiłam sie ze to mydło tak szybko sie konczy. Teraz już wiem dlaczego butelka mydła starczała nam na 3 dni.:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewa14 napisał:

Przez 5 lat pracuję tylko z demencją, ale takiej jak Andzia wesołej osoby jeszcze nie miałam.:haha:

Ma ogromne poczucie humoru, jest totalną optymistką, nie ważne, że nie pamięta co jadła 5 minut temu.

Najważniejsze,że ma odpowiednie podejscie do życia. Fajna ta Twoja Andziaxd

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewa14 napisał:

Przez 5 lat pracuję tylko z demencją, ale takiej jak Andzia wesołej osoby jeszcze nie miałam.:haha:

Ma ogromne poczucie humoru, jest totalną optymistką, nie ważne, że nie pamięta co jadła 5 minut temu.

Ale tym razem ...i to może być dość szybko ,dowie się co jadła :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 1bozka napisał:

na dwa konie bata nie ma wiec wszystko w rekach....hahaha :szydera: moze no nie moge hha

Aj tam, dwa baty to jeszzce da się utrzymać w ręce. To jak pałeczki do chińskiego dania , ale skąd taką duża d..pę wytrzasnąc, żeby tymi batami tak zupełnie bez ograniczeń śmigać:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z demencja czasem jest smiesznie, ale czasem opiekunka (czyli ja) dostaje wk ...wnerwa i tyle.

Moja Stokrotka dzisiaj pytala dlaczego byla u niej policja. Pytam sie kiedy. Nie wie. Pytam: wczoraj? Nie.

To bylo w nocy i ona bardzo sie bala.

Noz kurka, dla mnie tez nie byla to mila niespodzianka, ale...nic sie nie stalo.

A dlaczego jej dom zostal sprzedany?

Nie mam pojecia.

Zaczela na mnie patrzec jak na wroga, wiec pomyslalam, ze moze byc zle, zacznie mnie o cos podejrzewac.

Wykonalam telefon do kuratora, przyjechal i wytlumaczyl.

Co jej powiedzial, tego nie wiem i mnie nie obchodzi, wazne ze zalatwil sprawe.

Poszla grzecznie spac.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Aj tam, dwa baty to jeszzce da się utrzymać w ręce. To jak pałeczki do chińskiego dania , ale skąd taką duża d..pę wytrzasnąc, żeby tymi batami tak zupełnie bez ograniczeń śmigać:haha:

wiesz ja nie wiem co @ORIMmial na mysli jakie konie czyj bat i kto nim bedzie krecil??:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

@1bozka cały dzień chodzi mi po głowie pytanie: co jest na Twoim awatarze ? Jakoś mało domyślna jestem, albo ślepa :o

jak to COOO?  KTO.... moj piesior obgryza mi kostke:szydera: przygladnij sie i zobaczysz siersciucha mojego

Edytowane przez 1bozka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...