Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, asna napisał:

Tęsknię za swoją małą ojczyzną. Nie wiem, czy chciałbym mieszkać w DE dłużej. Póki nie trafi się nic lepszego w Polsce, to będę jeździć.

Też kocham ten nasz skomplikowany kraj , więc trzymam za Ciebie kciuki :d Tylko pamiętaj , że czas leci i człowiek w tej pracy wybija się z krajowego rytmu i z czasem będzie Tobie coraz trudniej zacząć coś u nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

W zeszłym roku kupiłam podobną , ale czerwoną :d

Tez mam podobna:haha:, niebieska, ale w domu. Cieplo bylo, wiec zabralam jesienna(czerwona:haha:).

Zamierzalam w niej wytrwac, bo polarka mozna pod spod zalozyc, ale  sie trafilo, wiec nie bede sobie paru groszy zalowac.

Humor mi sie poprawil:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

Ja to w ogóle planowałem ten wyjazd tutaj jako jednorazowy. Mam parę planów na nowy rok. Jak nie wypalą to i tak się czuję bezpieczniej wiedząc, że zawsze mogę znowu wyjechać.

Ja tak bede jezdzic jednorazowo do emerytury:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Tez mam podobna:haha:, niebieska, ale w domu. Cieplo bylo, wiec zabralam jesienna(czerwona:haha:).

Zamierzalam w niej wytrwac, bo polarka mozna pod spod zalozyc, ale  sie trafilo, wiec nie bede sobie paru groszy zalowac.

Humor mi sie poprawil:oklaski:

To są najlepsze antydepresanty :oklaski: 

Lepiej zapobiegać jak leczyć :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

To są najlepsze antydepresanty :oklaski: 

Lepiej zapobiegać jak leczyć :d

Nie moge powiedziec, ze mam na szteli zle, bo bym zgrzeszyla. Nawet pdp potrafi mnie rozbawic do lez,  ale wolne, to moje prawo i walka o nie jest wkurzajaca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, asna napisał:

Tęsknię za swoją małą ojczyzną. Nie wiem, czy chciałbym mieszkać w DE dłużej. Póki nie trafi się nic lepszego w Polsce, to będę jeździć.

A... się nie trafi. Lepiej  zacznij patrzeć w niemiecką perspektywę. Stabilizacja w PL  nie nastapi z roku na rok. O ile w ogóle nastąpiO.o. Jedno życie się ma ,a znajomych znajdziesz wszędzie:oklaski:. Rodzinę można założyć wszędzie , albo ją przeflancować:tak2:.  Żyć można wszędzie, pytanie tylko: jak chce się żyć ?

Gdybym 20 lat temu wiedziała, że można inaczej i nie związałabym się z bankami w PL i innymi... już miałabym stabilizację w garści. Człowiek mądry po szkodzie. Jednak i tak zamierzam dać sobie szansę na lepsze jutro, bez sentymentów, swoją małą ojcyznę można kochać także na odległość. Dudek to wszem rzecze. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, asna napisał:

Ja to w ogóle planowałem ten wyjazd tutaj jako jednorazowy. Mam parę planów na nowy rok. Jak nie wypalą to i tak się czuję bezpieczniej wiedząc, że zawsze mogę znowu wyjechać.

To tak ja ja :oklaski: i  tkwię tutaj  w De już ok 4 roku :szydera: i zamierzam pozamykać sprawy w PL i wreszcie korzystać z życia na luzie  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

To się mlekożlop @Heidi też uraduje...:szydera: Pomyśli, że Święta nadejszły...:szydera:

Skoro oficjalnie pada info o świętach, to ja wyrywan na zakupu rewolweru na klej. Zacznę strzelać z niego jak PoP będzie mie wkurzać. Zakleję ją, ale jeszcze nie wiem, którą stronę , albo które członki ciała :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asna napisał:

@Heidi ja się tak po prostu źle w Niemczech czuję. Znam język, dogaduję się, ale mi się nie podoba. Jakoś w Polsce ludzie są inni, jakby bardziej otwarci.

to tylko pierwsze wrażenie, albo złudzenie :haha:. Ludzie wszędzie są tacy sami, tylko to Ty musisz się otworzyć na nich, a nie ktoś inny :dobrze:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asna napisał:

 

Lepszej nie ma. Tu przynajmniej wiem za co pracuję, a w kraju 2 000 zł na rękę. Ani żyć się za to nie da, ani umrzeć, bo trochę szkoda.

To prawda, tylko szkoda że młodzi wykształceni ludzie muszą szukać pracy poza granicami kraju. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Barbara48 napisał:

To prawda, tylko szkoda że młodzi wykształceni ludzie muszą szukać pracy poza granicami kraju. 

Ja bym raczej powiedziała,dobrze że mają taką możliwość-nasze pokolenie nie miało a kto jak wyglądałoby dziś nasze życie gdyby te 30-40 lat temu granice stały otworem.Tego się juz nie dowiemy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Barbara48 napisał:

To prawda, tylko szkoda że młodzi wykształceni ludzie muszą szukać pracy poza granicami kraju. 

Trzeba zawsze patrzeć na wszystko z jasnej strony :trele: Zarobiłem ładny pieniądz, poznałem nowy kraj, nowe obyczaje, poprawiłem niemiecki i będzie o czym przy flaszce opowiadać :szydera:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, asna napisał:

@Heidi może i tak, ale do Niemiec przeprowadzić się zawsze zdążę. Chcę spróbować najpierw w Polsce.

Próbuj....dla młodych, wykształconych praca w PL jest....I to znacznie wyżej niż za 2 tyś....tylko jak wpadniesz w szpony korporacji to Ci zrobią wodę z mózgu.....wycisną jak cytrynę....A na koniec poczestują kopniakiem. I pamiętaj, że pracy jest dużo....A rodzina tylko jedna! 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, awe59 napisał:

Próbuj....dla młodych, wykształconych praca w PL jest....I to znacznie wyżej niż za 2 tyś....tylko jak wpadniesz w szpony korporacji to Ci zrobią wodę z mózgu.....wycisną jak cytrynę....A na koniec poczestują kopniakiem. I pamiętaj, że pracy jest dużo....A rodzina tylko jedna! 

' W szpony korporacji i zrobią Ci wodę z mózgu ....' ....tak jak wszędzie Ewuś ...tutaj też już próbują ...kaczerbichy jedne ... Gdyby @asna....napisał , że ma ..powiedzmy 38 -40 ....jejkuuuu...podpowiedzi by były w stylu " zostań tutaj ...fajosko jest ...a może jesteś gdzieś blisko mnieee ? " ....Mówię Ci Ewcia ...to wydry ..harpie ...jak zwał tak zwał , ale wiemy o co biega :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Niee...on nigdy nie palił ...jego żona namiętnie ....Kuźwa ...nie wyrabiam z nim !!! Elka wróci przed 21 a ten chce okiennice zamykać..zawsze ja zamykałam , ale pipka akkurat dzisiaj Na takie haki zaczepiła ...ja nie sięgam do nich ...a ten chce sam zamykać ...ledwie na nogach kilka sekund stoi ...Opierdzielam go równo , bo na chama chcę , żebym zawiozła go znów do sypialni , bo ON DA RADE ZAMKNAC ...no idzie ocipiec :mur:

@Baśka powtarzająca się oni chyba nie wiedza, w jakim stanie sa.

Moja zle bardzo widzi.

Ledwo ustoi minute sama, ale jak padl zegar od rolety, to uparla,sie,ze naprawi.

nic nie nie widac na tym displaju,ja musze mieic okulary, a ona dlubie i gibie sie na boki.

Powciskala co mogla.Tlumacze, ze nie zrobi,ale gdzie tam!

Teraz zabila maske tlenowa, w ktorej spi.

cudowala, az urwala kawalek.

Najchetniej strzelil by czlowiek po lapach, no ale nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbara48 napisał:

To prawda, tylko szkoda że młodzi wykształceni ludzie muszą szukać pracy poza granicami kraju. 

Dobrze ,że chcą wyjechać Ci wykształceni,,bo ile siedzi w domach bo ma stracha przed wyjazdem do pracy za granicę,,,dobrze ,że jest ta praca za granicą , :tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...