Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, geronimo napisał:

W przyszłym roku odwiedzam Bydgoszcz ,

Ty się jeszczedobrze  zastanów  Masz czas!!! Karnecik mam zajęty :haha:

Emocji może być wiele, a z tego co wiem trębacze są zajęci na dwa lata do przodu,bo ja jak mocno ścisnę (rękę) to....aż w uszach gra melodia ta:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj intryguje mnie jeden temat . Może ktoś będzie wstanie mnie uświadomić . Otóż dowiedziałam się , że opiekunka pracująca przez agencję jest o wiele tańsza jak ta zatrudniona prywatnie :o Ponoć wtedy można ubiegać się o jakieś dopłaty i otrzymywać zwroty z podatku . Troszkę poszperałam , więc wklejam  przykładowy kosztorys pewnej agencji . Jak na niego patrzę , to zastanawiam się jaki byłby sens zatrudniania opiekunek nawet na czarno . 

 

Monatliche Kosten für die 24h-Pflege2.200,00 €
Fahrtkosten*+75,00 €
abzgl. Pflegegeld-545,00 €
abzgl. Verhinderungspflegegeld**-134,33 €
abzgl. Anspruch aus Kurzzeitpflege***-67,17 €
abzgl. Steuervorteil****-333,00 €

Rechnerischer monatlicher Aufwand     1.195 ,50 

 

 

Więc z tych wyliczeń mam rozumieć , że rzeczywiste koszty opieki wynoszą    1.195 euro miesięcznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, awe59 napisał:

 

Nieee.....tylko nie księgowa.....:d burdel bym miała w papierach.....szatniarka albo bufetowa.....:szydera:

Będziemy kupować taniego szampana w markecie a sprzedawać jako markowy.....po 2 tys/ szt......:szydera:

O... @Maria Jolanta będzie moczyć butelki w wannie, a potem nowe francuskie nalepki  naklejać. Każde ręce się przydadzą,nawet te z długimi paznokciami. @geronimo coś z tamtej epoki nam skleci na papierze czerpanym, @violka patyną posmaruje,  @Mirelka1965 marketing obstawi . Kombinujcie. Ja muszę iść na ostatni dzisiaj spacer z Latawicą

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od grupy podopiecznego. I coś mi się o uszy obiło że kwotę za dojazdy odlicza się od podatku. Więc to jest prawda - można dostać częściowy zwrot kosztów.

 

Edit.

Kosztorys agencji ma przekonać do skorzystania z jej usług więc pewnie jest naciągany.

Edytowane przez Maria Jolanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Od wczoraj intryguje mnie jeden temat . Może ktoś będzie wstanie mnie uświadomić . Otóż dowiedziałam się , że opiekunka pracująca przez agencję jest o wiele tańsza jak ta zatrudniona prywatnie :o Ponoć wtedy można ubiegać się o jakieś dopłaty i otrzymywać zwroty z podatku . Troszkę poszperałam , więc wklejam  przykładowy kosztorys pewnej agencji . Jak na niego patrzę , to zastanawiam się jaki byłby sens zatrudniania opiekunek nawet na czarno . 

 

Monatliche Kosten für die 24h-Pflege2.200,00 €
Fahrtkosten*+75,00 €
abzgl. Pflegegeld-545,00 €
abzgl. Verhinderungspflegegeld**-134,33 €
abzgl. Anspruch aus Kurzzeitpflege***-67,17 €
abzgl. Steuervorteil****-333,00 €

Rechnerischer monatlicher Aufwand     1.195 ,50 

 

 

Więc z tych wyliczeń mam rozumieć , że rzeczywiste koszty opieki wynoszą    1.195 euro miesięcznie 

To Ci powiem że mój PDP dostaje  pełen zwrot za koszty związane z opieką.

Prywatna kasa chorych

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

To zależy od grupy podopiecznego. I coś mi się o uszy obiło że kwotę za dojazdy odlicza się od podatku. Więc to jest prawda - można dostać częściowy zwrot kosztów.

Pieniądze za podróż akurat doliczyli do kosztów ale nie rozumiem dlaczego skoro ja wystawiam rachunek , nie mogą mieć zwrotu z podatku . I skoro mają juz pieniądze z Pflegestufe , to dlaczego jak agencja przejmuje opiekę mają jeszcze dodatkowe pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Ja też nie wiem. Nielogiczne to, więc może można tylko rodziny nie zawsze o tym wiedzą ?

Ta rodzina akurat ma opiekunkę prawną , która zarządza finansami . Była zatrudniona głównie z tego względu , że ma pełną wiedzę prawną na temat wszelakich ulg i dopłat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, violka napisał:

Dodam jeszcze , że całkowicie nie rozumiem o co chodzi z Pflegegeld  skoro otrzymują Pflegestufe 

Nie dostaną chyba obu kwot. Poczytaj

https://www.arbeitlandia.eu/2012/08/01/skad-niemcy-maja-pieniadze-na-opieke-i-ile-otrzymuja-cz-i/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniając temat finansów , to dowiedziałam się , że opiekunki z agencji nie mają przerw , ponieważ rodziny niemieckie podpisują umowę na opiekę  24/ 24 :szok: No i wdowy , panny i rozwódki są lepsze od mężatek :szydera: Nie wiem dlaczego , ale pewnie ktoś wpadł na pomysł , że te bez chłopów są chętne na siedzenie na Steli  powyżej trzech miesięcy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Też to czytałam . Sądzę  , że te wyliczenia to w dużej mierze manipulacje agencji a w realu wygląda to trochę inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

A zmieniając temat finansów , to dowiedziałam się , że opiekunki z agencji nie mają przerw , ponieważ rodziny niemieckie podpisują umowę na opiekę  24/ 24 :szok: No i wdowy , panny i rozwódki są lepsze od mężatek :szydera: Nie wiem dlaczego , ale pewnie ktoś wpadł na pomysł , że te bez chłopów są chętne na siedzenie na Steli  powyżej trzech miesięcy :szydera:

Bzdura normalnie przerwy są gwarantowane, wszystko zależy od opiekunki w jakim czasie uzgodni z rodziną przerwy

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Też to czytałam . Sądzę  , że te wyliczenia to w dużej mierze manipulacje agencji a w realu wygląda to trochę inaczej 

@violka leć z tym do odpowiedniego wątku albo załóż nowy. szkoda by to zginęło w kawusiach i witankach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...