Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Barbara48 napisał:

Już mi lepiej :hura:.

Pysznego pstrąga jadlam jak byłam na urlopie w domku. 

Ten niemiecki też dobry. 

A to coś, to bułka namoczona w mleku i połączona z jajkiem. Dodałem do tego szczypioru i lekko na słono. Podsmażone na maśle, smakuje zupełnie dobrze. 

No według życzenia było, ale włączę to stałego menu.  

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Knorr napisał:

Ten niemiecki też dobry. 

A to coś, to bułka namoczona w mleku i połączona z jajkiem. Dodałem do tego szczypioru i lekko na słono. Podsmażone na maśle, smakuje zupełnie dobrze. 

No według życzenia było, ale włączę to stałego menu.  

Nie znałam takiej potrawy. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Knorr napisał:

Cześć Basiu. Ja też Ciebie widzę. 

Mam się dobrze, ba nawet i bardzo dobrze. cieszy mnie, że jeszcze Ktoś o mnie pamięta. I jest mi bardzo miło.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pozytywnie zakręconych na Forum. 

 

a niedawno tak sie zastanawialam jeszcze z jednym foremkiem co sie toba dzieje...dobrze ze dobrze sie u ciebie wszystko

do milego wiec

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.09.2018 at 14:12, awe59 napisał:

Dziś miałyśmy z babcia wyjątkowe szczęście.....:szydera: po kąpieli urwaly się drzwi od kabiny i spadły na podłogę....akurat skończyłyśmy i suszyłam jej włosy w sypialni....nagle pierdut....huk..... jak bombę by ktoś podlozył....łazienka cala w szkle.....dwa wiadra szkła wyniosłam.

 

Rozmawiam sobie ze znajoma ..siedzac w ogrodku a tu potworny wystrzal... mowie kurcze moze tu ktos do krukow strzela ... nie zgadniecie co to byl za wybuch ;;;))) salatka ziemniaczana z Aldika ... co bylysmy w sklepie to babcia ta salatke chciala ..ale zjadala tak z lyzke ..a reszta stala ..wiec wyrzucalam ... po kolejnym razie mysle ..powiem ze jest napoczeta w lodowce ...i tak sobie stala ... a ze od czasu do czasu robi przeglad lodowki ... to i na salatke trafila ... // wtedy nie zdawalam sobie sprawy co to moglo byc // i gdzies za 3 kolejne dni ..mysle dokarmie kaczki na rzece i zabiore tez ta salatke .. otwieram i znow ten huk .... malo mi z rak nie wypadla ... wtedy zrozumialam - co to wtedy tak strzelilo ... :oops:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Knorr napisał:

 Dzisiaj był świeży pstrąg pieczony. Smażona porcja czegoś bawarskiego, zamiast ziemniaka czy ryżu.

Krojony pomidor ze szklarenki.

Dno talerza posypane ciętym szczypiorem. 

Herbata rumiankowa z miodem.

A masz!

to cos do pstraga to chyba te ichnie knedle...zazeraja sie tym do gesi zwlaszcza..., jezeli to jest bulka namoczona wmaleku zaklejona jajkiem..jedni robia z tego bomby /knedle inni takie cos na ksztalt pieczeni podluznej ....i faktycznie po ugotowaniu odsmazaja ....ja osobiscie nie jestem fanem tego specjalu ale to zawsze cos zamiast....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, violka napisał:

Chyba się powtórzę ale muszę tysięczny raz stwierdzić , że nie znoszę niedzieli na Steli >:( Do tego na dokładkę , wszyscy uwzięli się na mnie i zasypują  zdjęciami z cudownie spędzanych chwil :mur:

Violus glowa do gory .... ja dzis spiewam ..ta ostatnia niedziela .... szybko czas mija ... :cmok::przekleństwa:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lucyna.beata napisał:

to cos do pstraga to chyba te ichnie knedle...zazeraja sie tym do gesi zwlaszcza..., jezeli to jest bulka namoczona wmaleku zaklejona jajkiem..jedni robia z tego bomby /knedle inni takie cos na ksztalt pieczeni podluznej ....i faktycznie po ugotowaniu odsmazaja ....ja osobiscie nie jestem fanem tego specjalu ale to zawsze cos zamiast....

A ja miałam w zapasie 2 paczuszki takich knedli po 6 sztuk było w paczce owinięte w takie papierowe osłonki i w tym je się gotowało ,były w smaku całkiem całkiem .Moje knedle ze śliwkami bardzo im smakowały ale te gotowe ichnie też mogłabym polecić .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Knorr napisał:

Ten niemiecki też dobry. 

A to coś, to bułka namoczona w mleku i połączona z jajkiem. Dodałem do tego szczypioru i lekko na słono. Podsmażone na maśle, smakuje zupełnie dobrze. 

No według życzenia było, ale włączę to stałego menu.  

Tj. ich Semmelknedeln. Bardzo popularny na Bawarii. Chcesz "kupić" serce  Bawarczyka, to zrób jemu to danie:

https://www.mojegotowanie.pl/przepis/semmelknoedel

Można też podawać z boczkiem wędzonym:

https://www.doradcasmaku.pl/przepis/364438/semmelknodel

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Heidi napisał:

Tj. ich Semmelknedeln. Bardzo popularny na Bawarii. Chcesz "kupić" serce  Bawarczyka, to zrób jemu to danie:

https://www.mojegotowanie.pl/przepis/semmelknoedel

Można też podawać z boczkiem wędzonym:

https://www.doradcasmaku.pl/przepis/364438/semmelknodel

Fajne, muszę zrobić 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Barbara48 napisał:

Ktoś mi powie o co chodzi z tymi wygranymi rankingami? 

Właśnie przeczytałam że wczoraj wygrałam, i to już drugi raz :szok:.

Że co, za dużo nadaję?

Nie, chyba nie, ja to raczej małomówna jestem :haha:.

Basia nie wiem co to takiego,ale zdjęcie super:dobrze: Śliczny awatarek :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Barbara48 napisał:

Ktoś mi powie o co chodzi z tymi wygranymi rankingami? 

Właśnie przeczytałam że wczoraj wygrałam, i to już drugi raz :szok:.

Że co, za dużo nadaję?

Nie, chyba nie, ja to raczej małomówna jestem :haha:.

Znaczy się przegięłaś z tym klepaniem :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Barbara48 napisał:

Ktoś mi powie o co chodzi z tymi wygranymi rankingami? 

Właśnie przeczytałam że wczoraj wygrałam, i to już drugi raz :szok:.

Że co, za dużo nadaję?

Nie, chyba nie, ja to raczej małomówna jestem :haha:.

Ale jak powiesz, to powiesz i dlatego:d Gratulacje:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego spaceru przyniosłam trochę "śmieci" .Nie mam kleju na gorąco ani drutu więc trochę się pomęczyłam z nitką :haha:,ale baza pod wianek jest gotowa.Jutro uzupełnię to jarzębiną ,tylko muszę zdobyć gdzieś jakieś kolorowe liście i coś pomarańczowego.Czeka mnie dłuuuuugi spacer ,albo skok w cudze ogródki:szydera: Na razie wygląda to tak,ale mam nadzieję,że będzie dużo,dużo fajniej .

IMG_20180909_133542848 (Kopiowanie).jpg

IMG_20180909_163505379 (Kopiowanie) (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez Joy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, violka napisał:

Chyba się powtórzę ale muszę tysięczny raz stwierdzić , że nie znoszę niedzieli na Steli >:( Do tego na dokładkę , wszyscy uwzięli się na mnie i zasypują  zdjęciami z cudownie spędzanych chwil :mur:

No co ty nie powiesz...:haha: Czyżbyś jakąś fotorelację dostała? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...