Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, hawana napisał:

Ten link jest wlasnie o zacmie.

O zaćmie i soczewkach korekcyjnych :d Czytaj dokładnie :p 

 W przypadku współistniejących wad refrakcyjnych umożliwia korekcję krótkowzroczności, dalekowzroczności, a także astygmatyzmu, dzięki temu pacjent po zbiegu nie musi używać okularów korekcyjnych. Zabiegi chirurgii refrakcyjnej nie są refundowane w ramach NFZ. Zabieg usunięcia zaćmy oraz korekcję wady wzroku można wykonać jednocześnie. Te zabiegi z użyciem specjalnych soczewek wewnątrzgałkowych wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, w ramach chirurgii jednego dnia."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

O zaćmie i soczewkach korekcyjnych :d Czytaj dokładnie :p 

 W przypadku współistniejących wad refrakcyjnych umożliwia korekcję krótkowzroczności, dalekowzroczności, a także astygmatyzmu, dzięki temu pacjent po zbiegu nie musi używać okularów korekcyjnych. Zabiegi chirurgii refrakcyjnej nie są refundowane w ramach NFZ. Zabieg usunięcia zaćmy oraz korekcję wady wzroku można wykonać jednocześnie. Te zabiegi z użyciem specjalnych soczewek wewnątrzgałkowych wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, w ramach chirurgii jednego dnia."

 

Dzieki za sciage:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, INEZ napisał:

@NNNdanuta dodam tylko ,że robione są te zabiegi prawie od ręki no i personel mówiący po polsku tam mają :)

Bardzo to tam sprawnie idzie. Mój man jedno oko robił prywatnie w Polsce za ciężką kasę, a drugie w Czechach na NFZ i powiedział, że standard w Czechach jest wyższy. Powiózł tam też swoją mamę, ona zrobiła w Czechach dwoje oczu.))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam , że dzisiaj na jedynce będzie Adwentsfest , więc pilnowałam telewizora , żeby był na drugim programie :haha: Niestety film był dość stresujący dla babci i prosiła o przełączenie na jedynkę . Teraz siedzi i śpiewa sobie razem z telewizorkiem a ja będę kwitnąć do 22.00 :mur: Chciałam się wycwanić i doopa z tego wyszła . Pokarało mnie chyba za wredny charakter :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

@NNNdanuta :tak: jak ja  bym potrzebowała takiego zabiegu to bym się zdecydowała w Czechach robić.Sąsiadka zrobiła sobie u nas na NFZ i taka była "zadowolona",że na zabieg na drugie oko się już nie zdecydowała

Moja mama też ma do poprawki... wszystkie ludzie w telewizorze mają wykrzywione usta :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, violka napisał:

Wiedziałam , że dzisiaj na jedynce będzie Adwentsfest , więc pilnowałam telewizora , żeby był na drugim programie :haha: Niestety film był dość stresujący dla babci i prosiła o przełączenie na jedynkę . Teraz siedzi i śpiewa sobie razem z telewizorkiem a ja będę kwitnąć do 22.00 :mur: Chciałam się wycwanić i doopa z tego wyszła . Pokarało mnie chyba za wredny charakter :haha:

Oj tam, oj tam, nie ma tego zlego, rano pospi.

Chociaz lubie wieczorki, gdy pdp juz w lozeczku i swiety spokoj. Po 22.00 niewiele wieczoru zostaje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Oj tam, oj tam, nie ma tego zlego, rano pospi.

Chociaz lubie wieczorki, gdy pdp juz w lozeczku i swiety spokoj. Po 22.00 niewiele wieczoru zostaje:(

Anielica jest dziwna , jak idzie spać o 20.00 , to rano budzę ją o 09.00 . Jak kładzie się pózno , to słyszę ją o 6 rano , jak buszuje po pokoju O.o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Anielica jest dziwna , jak idzie spać o 20.00 , to rano budzę ją o 09.00 . Jak kładzie się pózno , to słyszę ją o 6 rano , jak buszuje po pokoju O.o 

Własnie oglądam tą jedynkę, dla towarzystwa bo zmuszona nie jestem, i takiego niczego zrobionego z wielką pompą dawno nie oglądałam ... to znaczy rok temu też tu :haha:Zaraz się wycofuję bo już cierpliwości mi brak :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...