Skocz do zawartości

Testy na nietolerancje pokarmowe IgG


Gość Moni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie czy ktoś robił testy na nietolerancje pokarmowe igg? One sporo kosztują bo np. w Diagnostyce ok. 1500 zł ale jest to test na 280 alergenów. To się nazywa immunodiagdieta. Warto brać taki duży pakiet? Mam problemy żołądkowe a nie do końca wierzę w jelito drażliwe i chciałabym się upewnić, że to nie jest jakaś nietolerancja / alergia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz

Nie polecam!!! Gastrolog powiedział mi, że igg nic nie mówi a wyniki nie są uznawane i są niewiarygodne!!! Wyrzuciłem w błoto kupę kasy, bo laboratoria urządzają sobie jaja z klientów mamiąc ich super świetnymi badaniami, które pozwolą wykluczyć szkodzące produkty. Nie wiedzą, że specjaliści tych wyników nie uznają??? Żałuję, że nie poczytałem o tym przed, ale skąd miałem wiedzieć że taka Diagnostyka wciska nieuznawane badania za taką kasę. Brawo!

Zrób badanie IgE i tego się trzymaj. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Tomasz napisał(a):

Nie polecam!!! Gastrolog powiedział mi, że igg nic nie mówi a wyniki nie są uznawane i są niewiarygodne!!! Wyrzuciłem w błoto kupę kasy, bo laboratoria urządzają sobie jaja z klientów mamiąc ich super świetnymi badaniami, które pozwolą wykluczyć szkodzące produkty. Nie wiedzą, że specjaliści tych wyników nie uznają??? Żałuję, że nie poczytałem o tym przed, ale skąd miałem wiedzieć że taka Diagnostyka wciska nieuznawane badania za taką kasę. Brawo!

Zrób badanie IgE i tego się trzymaj. 

 

Bo najpierw do lekarza, który wskaże rodzaj badań i dopiero na badania a nie odwrotnie. Na pewno sam to wymyśliłeś i tak to wygląda. Polacy leczą się sami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Naomi
W dniu 30.06.2024 o 00:12, Gość Moni napisał(a):

Słuchajcie czy ktoś robił testy na nietolerancje pokarmowe igg? One sporo kosztują bo np. w Diagnostyce ok. 1500 zł ale jest to test na 280 alergenów. To się nazywa immunodiagdieta. Warto brać taki duży pakiet? Mam problemy żołądkowe a nie do końca wierzę w jelito drażliwe i chciałabym się upewnić, że to nie jest jakaś nietolerancja / alergia. 

Wydałeś 1500 złotych nie sprawdzając czy to dobre badania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co? Przecież oni skądś ten pomysł wzięli i po coś to igg jest? Nie chce mi się wierzyć że robią alergie na podstawie badań których nie uznają lekarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tym który zrobił to badanie i teraz to co tam było oznaczone jako bardzo alergiczne porównam z IGE i zobaczę jak się ty wyniki będą miały do poprzednich. Dam znać tyle że teraz muszę wydać kolejne 600 zł i mi szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka
9 godzin temu, Gość Tomek napisał(a):

Wczoraj poszedłem i zrobiłem IGE na gluten, mleko, ziemniaka i jogurt. Porównam to z wynikami z IGG i się okażę, bo na IGG był na czerwono! 

Ile kosztują te 4 rzeczy i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2024 o 16:21, Gość Moni napisał(a):

I jak wyszlo?

Wszystko w normie czyli inaczej niż w teście IGG , ale ja testy alergiczne z IGG robiłem ze 3 lata temu więc trudno to porównywać chociaż trudno też wierzyć w nagłe ozdrowienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Gruba napisał(a):

Kochani bo najpierw idzie się do lekarza a nie najpierw na badania a potem do lekarza bo takie kwiatki wychodzą.

Lekarz takiego dużego czytaj bogatego pakietu nie zleci a często nawet o takich możliwościach nie powie. Tysiące ludzi szukają powodów swoich dolegliwości na czuja i nie mówię o hipochondrykach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Naomi napisał(a):

Lekarz takiego dużego czytaj bogatego pakietu nie zleci a często nawet o takich możliwościach nie powie. Tysiące ludzi szukają powodów swoich dolegliwości na czuja i nie mówię o hipochondrykach. 

No właśnie a ile badań nfz nie finansuje. Wyobraźcie sobie ze nawet krztusca który staję się powoli znowu powszechny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 23:07, Gość Wit napisał(a):

Ale to co? Przecież oni skądś ten pomysł wzięli i po coś to igg jest? Nie chce mi się wierzyć że robią alergie na podstawie badań których nie uznają lekarze. 

tak oto się reklamują

Nietolerancja pokarmowa zależna od IgG i IgG4 jest trudna do wykrycia. Objawy niekiedy występują z opóźnieniem i nie są kojarzone z ostatnio spożywanymi pokarmami.

Symptomy nietolerancji wiążą się z przewodem pokarmowym, a ponadto mogą mieć charakter ogólny: chroniczne zmęczenie, bóle pleców i stawowo-mięśniowe, zaburzenia nastroju oraz zmiany skórne.

Kiedy warto wykonać test IMMUNOdiagDIETA IgG? Jeśli pomimo wykonania już wszystkich badań wykluczających inne choroby i ich ujemnych wyników, występują nadal wzdęcia, mdłości, bóle brzucha czy zaparcia.

Z kolei test IMMUNOdiagDIETA IgG4 wskazany jest zwłaszcza w przypadku występowania długotrwałych objawów, takich jak: migreny, problemy skórne i nawracające biegunki.

Zamów online i wykonaj badanie w jednej z placówek w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...