Skocz do zawartości

Uwaga na oszustwo na mamę/tatę!


Gość Makita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Makita

Dziewczyny i chłopaki uważajcie na oszustwo, że niby was syn czy córka mają nowy numer! Dostałam dzisiaj takiego smsa

Cześć mamo, mój telefon komórkowy jest zepsuty, to jest mój nowy numer telefonu komórkowego, czy możesz mnie zapisać i wysłać mi wiadomość na Whatsapp +48723811855

Nie dajcie się zrobić w balona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wyobraźcie sobie gdyby w takim smsie padło prawdziwe imię dziecka co się zdarza w przypadku oszustw celowanych. 

Cześć mamo, tu ja Kaśka. To mój nowy numer do czasu, gdy odzyskam stary po zgubieniu telefonu. Czy możesz mnie zapisać i wysłać mi wiadomość na Whatsapp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2024 o 07:37, Gość Sara napisał(a):

A teraz wyobraźcie sobie gdyby w takim smsie padło prawdziwe imię dziecka co się zdarza w przypadku oszustw celowanych. 

Cześć mamo, tu ja Kaśka. To mój nowy numer do czasu, gdy odzyskam stary po zgubieniu telefonu. Czy możesz mnie zapisać i wysłać mi wiadomość na Whatsapp.

A po co miałabym wysyłać wiadomość? To już widać, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Są oszustwa wyrafinowane, na które niestety wiele osób się zahacza ale ten jest akurat prostacki. 

Dostałam takiego sms-a rzekomo od córki, a ponieważ nie działam spontanicznie, bez myślenia to zadzwoniłam na właściwy nr telefonu by się zorientować w sytuacji. Prostacka metoda, bo kto rzuca się do WhatsApp-a (jeśli posiada) żeby jakieś polecenie wysłania wiadomości (jakiej?) od razu wykonać.

W przerażająco rozwijającym się cyberoszustwie,  w fejkach, niezweryfikowanych informacjach to spore grono osób nie powinno internetu posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalis
W dniu 21.06.2024 o 13:27, Gość Gość napisał(a):

Są oszustwa wyrafinowane, na które niestety wiele osób się zahacza ale ten jest akurat prostacki. 

Dostałam takiego sms-a rzekomo od córki, a ponieważ nie działam spontanicznie, bez myślenia to zadzwoniłam na właściwy nr telefonu by się zorientować w sytuacji. Prostacka metoda, bo kto rzuca się do WhatsApp-a (jeśli posiada) żeby jakieś polecenie wysłania wiadomości (jakiej?) od razu wykonać.

W przerażająco rozwijającym się cyberoszustwie,  w fejkach, niezweryfikowanych informacjach to spore grono osób nie powinno internetu posiadać.

Bo w tym przypadku poszli na ilość. Wysłali tysiące smsów i czekali na efekt. Moja mama też nabrała się prostacką kradzież a była w pełni sprawna fizycznie i umysłowo a pozwoliła okraść się na 8 tysięcy złotych. Niestety ale wiek robi swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...