Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Praca 24 h! Propaganda wmawia nam co innego


Gość dorota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.05.2024 o 12:12, Gość Gość napisał(a):

Tak niestety, Sylt i bananowa młodzież pohulała. Reszta normalnych uznała za skandal i była oburzona. 

Ja jestem patriotką, normalną i też słyszę, widzę, gdy nieskazitelni wszechpolacy  robią to samo 11.11. Europa dla białych. Choć nie jestem zwolenniczką imigrantow to jakoś nie dostrzegam też usprawiedliwienia tak dla młodzieży na Sylcie jak i u mnie w Wawie.

"Nic nie czytałam i nie oglądałam. Co tam się stało?????..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)

Czy wasze firmy płacą ekstra bonus za dni ustawowo wolne:

1 stycznia – Nowy Rok,

6 stycznia – Święto Trzech Króli,

pierwszy dzień Wielkiej Nocy,

drugi dzień Wielkiej Nocy,

1 maja – Święto Państwowe,

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja,

pierwszy dzień Zielonych Świątek,

30 maja dzień Bożego Ciała,

15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,

1 listopada – Wszystkich Świętych,

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości,

25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia,

26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.

czy nie? Jak wam to wmawia propaganda premiowania pracownika? Co na to zarządy waszych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
41 minut temu, Gość (...) napisał(a):

Czy wasze firmy płacą ekstra bonus za dni ustawowo wolne:

1 stycznia – Nowy Rok,

6 stycznia – Święto Trzech Króli,

pierwszy dzień Wielkiej Nocy,

drugi dzień Wielkiej Nocy,

1 maja – Święto Państwowe,

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja,

pierwszy dzień Zielonych Świątek,

30 maja dzień Bożego Ciała,

15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,

1 listopada – Wszystkich Świętych,

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości,

25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia,

26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.

czy nie? Jak wam to wmawia propaganda premiowania pracownika? Co na to zarządy waszych firm?

Naturalnie na umowie zlecenie, wypłacanie dodatkowego wynagrodzenia w dni wolne, nie jest obowiązkowe dla pracodawcy a jedynie dobrą jego wolą i chęcią premiowania pracownika przez zarząd firmy.
Umowa zlecenie musi zawierać wyraźny zapis o wykonywanych obowiązkach premiowanych ekstra w konkretne dni świąteczne, by zleceniobiorca był pewny otrzymania bonusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewyspana
W dniu 2.06.2024 o 13:34, Gość beata napisał(a):

A czy jak ludzie w czasie pandemii pracowali zdalnie to pracowali 24 na dobę czy duużo duużo mniej?

No ale byli w swoim domu, ze swoją rodziną. Naprawdę nie widzisz różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość niewyspana napisał(a):

No ale byli w swoim domu, ze swoją rodziną. Naprawdę nie widzisz różnicy?

Z rodziną czy bez  to dlaczego mieliby pracować całą dobę?  Pogotowie ratunkowe czy co?

Nikt kodeksu pracy w pandemii nie zmienił. 8 godzin i szlus. Chyba że tak jak w firmie czasem trzeba zostać dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bomba
24 minuty temu, Gość Bomba napisał(a):

. Tam pochłaniacz bananów  tu ..przyczepi się jak gówno do okrętu. Omija się...

 

A nie  to nie tak miało być. Ale siara :))

Siara z Kilera nie żyje. Dziś zmarł Janusz Rewinski aktor i poseł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian
W dniu 4.06.2024 o 08:54, Gość Big napisał(a):

Z rodziną czy bez  to dlaczego mieliby pracować całą dobę?  Pogotowie ratunkowe czy co?

 

a ty z agentury??? Jak cię pani zawoła, że musi do wychodka to niestety musisz lecieć albo rano wszystko sprzątać. Co wybierasz? Ktoś ci płaci za bycie w gotowości przez 24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta Jóźwiak
W dniu 5.06.2024 o 09:37, Gość Damian napisał(a):

a ty z agentury??? Jak cię pani zawoła, że musi do wychodka to niestety musisz lecieć albo rano wszystko sprzątać. Co wybierasz? Ktoś ci płaci za bycie w gotowości przez 24h?

Agencjom udało się Polakom wmówić, że mieszkanie u pracodawcy i bycie w ciągłej gotowości to nie jest praca tylko urlop. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość Marta Jóźwiak napisał(a):

Agencjom udało się Polakom wmówić, że mieszkanie u pracodawcy i bycie w ciągłej gotowości to nie jest praca tylko urlop. Pozdrawiam.

Chodziło o pracę zdalną w czasie pandemii  w swoim domu. Ktoś nie wiadomo dlaczego porównuje do opieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
39 minut temu, Gość Big napisał(a):

Chodziło o pracę zdalną w czasie pandemii  w swoim domu. Ktoś nie wiadomo dlaczego porównuje do opieki.

A czy "przypadkiem" nie jest to portal dla ludzi pracujących w opiece?! Wystarczy pomyśleć, to naprawdę nie boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gość Gość napisał(a):

A czy "przypadkiem" nie jest to portal dla ludzi pracujących w opiece?! Wystarczy pomyśleć, to naprawdę nie boli. 

No właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2024 o 13:34, Gość beata napisał(a):

 

"A czy jak ludzie w czasie pandemii pracowali zdalnie to pracowali 24 na dobę czy duużo duużo mniej?

No ale byli w swoim domu, ze swoją rodziną. Naprawdę nie widzisz różnicy"

 

Chodziło o te dwie wypowiedzi. Trzeba najpierw przeczytać. 

Poza tym pracę zdalną z opieką można pogodzić . Pracują tak opiekunki i są zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogusława o24
Godzinę temu, Gość Gość napisał(a):

A czy "przypadkiem" nie jest to portal dla ludzi pracujących w opiece?! Wystarczy pomyśleć, to naprawdę nie boli. 

No  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam na you tube opiekunkę Barbikę, czyli Panią Basię, piękna, ciepła, zadbana, wystylizowana, opowiada o pracy w opiece, ale pomyślałam sobie, że może to aktorka? Dziś obejrzałam na TVN Style odcinek Kuchennych Rewolucji (sezon 10, odcinek 3 restauracja Milennium w Tczewie, odcinek z 2014 roku). Wśród personelu jest pomoc kuchenna Pani Mariola, lat 41, która bardzo przypomina Panią Basię (taką bez makijażu, fryzury i strojów). Pani Mariola miałaby dziś 51 lat, a Pani Basia opowiada, że ma 60, z tym, że wygląda na mniej. Może to nie ona, lecz ktoś podobny? A jeśli to ona, wówczas znaczyłoby to, że agencje mają film promocyjny?

Aleksandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem, co sądzicie o opiekunce o imieniu Barbikka, która opowiada na you tube o pracy w opiece.  Jej paznokcie, stroje, biżuteria rzucają się mocno w oczy. Powstał w 2017 serial komediowy o polskiej opiekunce - Magdzie Woźniak ("Magda macht das schon"), w którym niemieccy twórcy tej komedii wyśmiali rzucający się w oczy wygląd polskiej opiekunki, parodiując właściwie coś, co Barbikka na you tube propaguje. Jestem ciekawa Waszych opinii. Polecam też szwajcarski film- niby dramat o polskiej opiekunce pt. "Wanda, mój cud", w którym z kolei (moim zdaniem) Szwajcarzy sparodiowali pracę polskiej opiekunki. Też jestem ciekawa Waszych opinii.

Aleksandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Ale napisał(a):

Oglądałam na you tube opiekunkę Barbikę, czyli Panią Basię, piękna, ciepła, zadbana, wystylizowana, opowiada o pracy w opiece, ale pomyślałam sobie, że może to aktorka? Dziś obejrzałam na TVN Style odcinek Kuchennych Rewolucji (sezon 10, odcinek 3 restauracja Milennium w Tczewie, odcinek z 2014 roku). Wśród personelu jest pomoc kuchenna Pani Mariola, lat 41, która bardzo przypomina Panią Basię (taką bez makijażu, fryzury i strojów). Pani Mariola miałaby dziś 51 lat, a Pani Basia opowiada, że ma 60, z tym, że wygląda na mniej. Może to nie ona, lecz ktoś podobny? A jeśli to ona, wówczas znaczyłoby to, że agencje mają film promocyjny?

Aleksandra

Dlaczego aktorka? Reklamuje jakąś agencję? Nie moje klimaty, ale bardzo pozytywna osoba i do tego ma tiktoka. Ma czas i pieniądze więc może jest sama. Nie śledzę to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Barbikka nie reklamuje żadnej agencji i faktycznie jest bardzo pozytywną osobą. Zapewne dodaje otuchy wielu zamkniętym ze starszymi ludźmi opiekunkom i miło się na nią patrzy i miło się jej słucha. Nawet jeśli nie jest aktorką, wygląda piękniej i pozytywniej od wielu aktorek, a więc nazwanie jej aktorką, mogłaby uznać za słusznie należący się jej komplement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karioka
6 godzin temu, Gość Waksa napisał(a):

Dlaczego aktorka? Reklamuje jakąś agencję? Nie moje klimaty, ale bardzo pozytywna osoba i do tego ma tiktoka. Ma czas i pieniądze więc może jest sama. Nie śledzę to nie wiem.

 

Bardzo miła i pozytywna osoba , również nie moje klimaty ale to jej styl , sposób bycia. Ona wie ,że nie wszystkim się podoba bo czyta komentarze od osób , które oglądają jej filmiki na YouTube.

Znalazła sposób na życie, pracuje jako opiekunka, ma partnera Niemca,spędza z nim i jego rodziną urlopy, odwiedza  dorosłe dzieci mieszkające w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Barbikka bardzo podoba, ja ją lubię oglądać i słuchać. Jest w Niemczech więcej takich pięknych, eleganckich, zadbanych Polek. Może stąd wziął się w Niemczech i Szwajcarii stereotyp, że Polki dużo pieniędzy i czasu wkładają w rzucający się w oczy wygląd (eleganckie stroje, makijaże, fryzury, biżuteria), a nie przeszkadza im utrata wolności, bo tak postrzegana jest praca opiekunki w obcym domu. Wiele opiekunek wychodzi przecież tylko na 2 godziny po obiedzie, a cały dzień i noc czuwają przy seniorkach i seniorach, zamknięte w obcych domach, nawet Pani Basia mówiła o tym w filmikach. Niemki i Szwajcarki mogą obyć się bez makijażu, fryzury, biżuterii i eleganckiego stroju, ale ważna jest dla nich wolność, w sensie, że muszą mieć pracę, z której po około 8 godzinach wychodzi się na wolność, by prowadzić życie osobiste. Praca opiekunki - to dla nich "dobrowolna niewola", której nie podjęłyby. Niemiecka komedia "Magda macht das schon" oraz szwajcarski dramat "Wanda mój cud" ukazują dwie polskie opiekunki widziane oczami Niemców i Szwajcarów. Sparodiowany został w wielu scenach nadzwyczajny wygląd Polek lansujących się (wyglądem, stylizacją) na zamożne arystokratki.    Życie dzień i noc (minus przerwa po obiedzie) w zamknięciu w cudzym domu u boku staruszki chorej na demencję lub u boku sparaliżowanego starca, gdzie jest się non stop w gotowości do pomocy, a więc non stop w pracy, Niemcy i Szwajcarzy określają w taki sposób: "Żyją jak żebracy, kątem u kogoś, w każdej chwili na zawołanie, rezygnując z wolności i własnego życia". A potem przychodzi zaskoczenie, że ta rzekoma żebraczka, nagle w dzień wolny lub na urlopie wygląda jak królowa angielska lub gwiazda Hollywood. Dlatego wywołuje to śmiech, żarty, kpiny i inspiruje reżyserów, by kręcić o polskich opiekunkach takie, a nie inne filmy. Czy ktoś obejrzał te dwa wspomniane powyżej? Pozdrawiam. Aleksandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...