Skocz do zawartości

Praca 24 h! Propaganda wmawia nam co innego


Gość dorota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość
15 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Też ubolewam ale nie zmuszam, daję wybór. Wychodzi do dentysty, do uniklinik 1/m-c (transport rotes kreutz), do fryzjera taxi, choć to z 500m)

 

Miasto wielkie, pisałam o przemieszczaniu się po dzielnicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcel
11 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Też ubolewam ale nie zmuszam, daję wybór. Wychodzi do dentysty, do uniklinik 1/m-c (transport rotes kreutz), do fryzjera taxi, choć to z 500m)

 

Przydałby się tam opiekun/ka z prawem jazdy. Mam taką sztele i gdy wracam to babcia bardzo się cieszy bo jeździmy do knajpek , restauracji bez względu na pogodę. Uwielbia to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
3 minuty temu, Gość Marcel napisał(a):

Przydałby się tam opiekun/ka z prawem jazdy. Mam taką sztele i gdy wracam to babcia bardzo się cieszy bo jeździmy do knajpek , restauracji bez względu na pogodę. Uwielbia to .

Mam prawo jazdy, babcia pozbyła się samochodu. Nie byłabym chętna jeździć po centrum 1.5 milionowego zatłoczonego miasta, trudnych skrzyżowaniach itd itp

Nawet Warszawę już odpuszczam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
16 minut temu, Gość (...) napisał(a):

I tak wychodzi tobie więcej za godzinę pracy niż mnie. A to już ambitnie.

To uffffff :p bo już myślałam, że dostanę ripost, której nie udzwignę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)

"Deal między nami i dla reszty czytających możliwość ustawienia się w podobnych/odmiennych sytuacjach"

Ja do powyższego się nie przyznaję. Też nie wiem co to za opiekunka-terrorystka.

Załączam wiele uśmiechniętych buziek z przymrużonymi oczkami na przemian. Takie kierunkowskazy, prawy-lewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
2 minuty temu, Gość Gość napisał(a):

To uffffff :p bo już myślałam, że dostanę ripost, której nie udzwignę:p

Przecież dobrze wiesz, żena pełnej orenedytacji to robię, bo inaczej nuda Pani, oj nuda! 🫢😉🤌

Przecherzam się z tobą, czy przecheruję ciebie?
A może ni tak ni...

🤣🤣🤣😘🤝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcel
1 minutę temu, Gość Gość napisał(a):

Mam prawo jazdy, babcia pozbyła się samochodu. Nie byłabym chętna jeździć po centrum 1.5 milionowego zatłoczonego miasta, trudnych skrzyżowaniach itd itp

Nawet Warszawę już odpuszczam sobie.

Acha... Duże miasta mają to do siebie , że dziela się na dzielnice takie jakby male miasteczka ze sklepami , restauracjami , kawiarniami. Wcale nie trzeba przepychać się do centrum.  Chodzimy pieszo do tej blisko albo jeździmy gdy pada . Chętnie spotyka się z przyjaciółmi.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
28 minut temu, Gość (...) napisał(a):

Przecież dobrze wiesz, żena pełnej orenedytacji to robię, bo inaczej nuda Pani, oj nuda! 🫢😉🤌

Przecherzam się z tobą, czy przecheruję ciebie?
A może ni tak ni...

🤣🤣🤣😘🤝

Tak, przechera z ciebie i czynisz sobie przecherę z uczestniczką forum (tak jest uniwersalnie bo jak prawidłowo ma być? Nie wiem;) bo polska język.....

Ja też próbuję intelektualnie się nudzić xd 

Łapanie balansu między lewym/prawym jest karkołomne dla ludzi, których życie zdążyło już przechylić, zaburzyć, uszkodzić :szept-twarz::mrugnięcie-oczko-twarz::myśl-myślenie-twarz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcel
30 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Tak, przechera z ciebie i czynisz sobie przecherę z uczestniczką forum (tak jest uniwersalnie bo jak prawidłowo ma być? Nie wiem;) bo polska język.....

Ja też próbuję intelektualnie się nudzić xd 

Łapanie balansu między lewym/prawym jest karkołomne dla ludzi, których życie zdążyło już przechylić, zaburzyć, uszkodzić :szept-twarz::mrugnięcie-oczko-twarz::myśl-myślenie-twarz:

Ja też lubię się przecherzać hehe..🤣🤣

.Tylko właśnie o ten zdrowy balans chodzi  między lewym a prawym😜. Najlepiej  żeby się zgadzał. Bo inaczej wychodzi jakiś przechył w stronę mitomanii lub zaburzenia jaźni :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
46 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Łapanie balansu między lewym/prawym jest karkołomne dla ludzi, których życie zdążyło już przechylić, zaburzyć, uszkodzić :szept-twarz::mrugnięcie-oczko-twarz::myśl-myślenie-twarz:

☝️⚠️

Zawsze możesz włączyć awaryjne* i wtedy bez zdziwienia innych uczestników, wozisz się jak chcesz. Jak szwankujacym automobilem po pustej szosie w czasie suszy.

*jednocześnie, z równym tajmingiem i pulsacyjnie działają wszystkie kierunkiwskazy. Przynajmniej powinny 🤣"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
27 minut temu, Gość (...) napisał(a):

☝️⚠️

 Jak szwankujacym automobilem po pustej szosie w czasie suszy.

 

Bardzo dobra metafora, taki konformizm i jednocześnie coś po nic:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)

Dostałem sms o treści:
"Poszukiwany opiekun z prawem jazdy i dobrym jezykiem niemieckim! Wysoka stawka! Wyjazd od zaraz!
TEL. "
Zadzwoniłem.
Zgadywanka, ile wynosi ta wysoka stawka?
Mogę panu dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek
22 godziny temu, Gość (...) napisał(a):

Dostałem sms o treści:
"Poszukiwany opiekun z prawem jazdy i dobrym jezykiem niemieckim! Wysoka stawka! Wyjazd od zaraz!
TEL. "
Zadzwoniłem.
Zgadywanka, ile wynosi ta wysoka stawka?
Mogę panu dać...

1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
2 godziny temu, Gość Janek napisał(a):

1600

Pomyliłeś się tylko o 50€. Mam to nagrane.
Gratuluję, masz u mnie zimniutkiego Märzenika pod chrupiącą Krustenbraten.
Dawno takiej propozycji, i to od dziewczęcia jeszcze nie miałem. Może mi dać...
Bezczelna ta firma i zuchwała.
Bez przedstawienia przykładowej oferty, wycenia opiekuna w ciemno.
Sprawdziłem, jest tutaj na forum. "Dwie rączki".
Po podaniu stawki, rozłączylem się, nie podajac za ile obecnie pracuję. Niech szuka chętnych zgodnie z jej algorytmem.
Myślę, że trzeba o tym pisać.
Choćby dla większego szacunku dla osób werbowanych do pracy w opiece, ze strony teleporterek.
Opiekunów z doświadczeniem, umiejętnościami, językiem, referencjami a szczególnie obowiązkowych i chętnych do współpracy.
Ale nie w taki sposób.
Ze stawką za przedstawione zlecenie mogę się zgodzić, lub podjąć próbę negocjacji z rodziną seniorów, lecz muszę dokładnie poznać szczegóły miejsca z możliwością kontaktu z obecną obsadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
W dniu 25.05.2024 o 14:51, Gość Janek napisał(a):

I jeszcze dziękuj ze pan ma dobry humor. Śmiesz mieć warunki? 

Tutaj, bawarska rodzina rozważa opcję z podwójną obsadą opiekunów.
Wszystko muszą przekalkulować, jak to będzie dla nich opłacalne.
Przypuszczam, że będą chcieli wtedy wyeliminować jak najwięcej odpłatnej pomocy zewnętrznej, obciàżajàc tym opiekę.
Na pewno odejdzie kZP od 22.oo do 6.oo, co kosztuje ich ponad 3ooo€ za miesiąc.
Albo do SH. Ale ten kosztuje odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)

Zbierając moje doświadczenia związane z opieką w całość, to należy umiejętnie, ale i stanowczo równoważyć obowiązki z prawami. Zachowując jednak standardy kultury i grzeczności.
Jak wyżej napisałem dajesz z siebie, to i wymagasz dla siebie. Zawsze zgodnie z umową, którą się parafowało.
Trzeba wysoko głowę nosić i być wyprostowanym, nawet pomiędzy tak pogiętą nacją "über alles" i ponad wszystkich.
Było warto, bo w najgorszym przypadku kończyło się tym, że nie wróciłem już po raz wtóry.
I ważny jest szacunek. Jeśli go nie posiadają do nas seniorzy i ich rodzina, to trzeba samemu go sobie oddać.
Z biegiem czasu i patrząc na zmiany zachodzące w przekroju społecznym, w swoich zachowaniach zasługują bardziej na litość i śmiech, niż jakąkolwiek złość i  pogardę.
Jesteśmy wspaniali, gdy zdrowi i potrzebni. W przeciwnym wypadku już nie.
Na resztę opuszczam ciężkie rolety, rygluję zamki, by po 21.oo przechadzać się spokojnie po pustej, bawarskiej okolicy w ciszy, jak w wymarłym mieście-widmie, po wybuchu unicestwiającej wystraszonych tubylców bombie.

No chyba, że ktoś kontenery cichutko wystawi. Żaby słychać. Fajniusio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

@Gość (...) równoważyć obowiązki z prawami. Zachowując jednak standardy kultury i grzeczności.

Phiii, to mi nowość :))

@Gość (...) Trzeba wysoko głowę nosić i być wyprostowanym, nawet pomiędzy tak pogiętą nacją "über alles" i ponad wszystkich.

Phiiii, wszystkie nacje są pogięte łącznie z naszą (jedne mniej - europejczycy,  inne więcej - swiat wschodu, swiat arabski)

@Gość (...) Jesteśmy wspaniali, gdy zdrowi i potrzebni. W przeciwnym wypadku już nie.

Phiiii, to tak jak wszyscy i wszędzie (w najbliższych rodzinach też)

Oooooo! Taka to przecherka też,  bo o co chodzi? O uniwersalizm. :))   ;))  :0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Tak niestety, Sylt i bananowa młodzież pohulała. Reszta normalnych uznała za skandal i była oburzona. 

Ja jestem patriotką, normalną i też słyszę, widzę, gdy nieskazitelni wszechpolacy  robią to samo 11.11. Europa dla białych. Choć nie jestem zwolenniczką imigrantow to jakoś nie dostrzegam też usprawiedliwienia tak dla młodzieży na Sylcie jak i u mnie w Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guśka
26 minut temu, Gość Gość napisał(a):

Tak niestety, Sylt i bananowa młodzież pohulała. Reszta normalnych uznała za skandal i była oburzona. 

Ja jestem patriotką, normalną i też słyszę, widzę, gdy nieskazitelni wszechpolacy  robią to samo 11.11. Europa dla białych. Choć nie jestem zwolenniczką imigrantow to jakoś nie dostrzegam też usprawiedliwienia tak dla młodzieży na Sylcie jak i u mnie w Wawie.

U mnie też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)

Solidarnie, wszyscy wypróżnialiście się na forach opieki na Straż Graniczną, Wojsko Polskie, Policję, Wojska Obrony Terytorialnej.
Tyllo jedna osoba stanęła w Ich obronie. I co (...)³?
Propaganda wmawiała c'nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...