Skocz do zawartości

ZDF o McDonald's


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście? https://www.zdf.de/dokumentation/zdfzeit/zdfzeit-mcdonalds-die-insider-100.html

4 pracowników ujawnia ile kurczaka jest w nugetsach i burgerach. 

Niedawno dawałem info o metkach to teraz pytanie dlaczego nie ma składu burgerów na każdym opakowaniu tak jak w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michał859 napisał(a):

Od dawna wiadomo, że tam tyle mięsa co kot napłakał a reszta panierka. Generalnie nie jadam w takich sieciówkach, baardzo rzadko i wtedy gdy ktoś namówi. 

Ze mna jest tak samo,i nic bym nie stracil gdyby McDonaldsy ,Kfc itp.zniknely z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michał859 napisał(a):

Od dawna wiadomo, że tam tyle mięsa co kot napłakał a reszta panierka. Generalnie nie jadam w takich sieciówkach, baardzo rzadko i wtedy gdy ktoś namówi. 

Hej. Uwielbiam wszystko co tłuste i niezdrowe. Kupiłem frytkownicę i stałem się samowystarczalny. Kupuję pierś z indyka i ziemniaki. Trochę roboty i mam swoje nagetsy z frytkami. Na głębokim oleju można robić wszystko szybko pod warunkiem, że lubisz i chcesz umrzeć młodo ;) 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Darek napisał(a):

Hej. Uwielbiam wszystko co tłuste i niezdrowe. Kupiłem frytkownicę i stałem się samowystarczalny. Kupuję pierś z indyka i ziemniaki. Trochę roboty i mam swoje nagetsy z frytkami. Na głębokim oleju można robić wszystko szybko pod warunkiem, że lubisz i chcesz umrzeć młodo ;) 

Pozdrawiam.

Dzisiaj ludzie nie mają czasu na gotowanie nie mówiąc już o bardziej skomplikowanych potrawach. To nie przypadek, że są dowozy jedzenia do domu i gotowe produkty w sklepach tylko do podgrzania. Część dziewczyn w ogóle nie gotuje bo nie umie bo mama podawała pod nos bez pomocy w gotowaniu a teraz wydają pieniądze na niezdrowe gotowce pełne tablicy mendelejewa. 

Moja synowa nigdy nie przygotuje swojej wigilii bo tego nie ogarnie. Smutne chyba bo oni uważają to za normalne w myśl zasady kto by tracił czas na gotowanie jak można robić inne fajne rzeczy. Wiecie oni zamówią jednorazówki wyrzucą i po wszystkim.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie gotówce to samo zło. Fakt , że te kupione w markecie z długim terminem ważności mają więcej sztucznych dodatków niz  mięsa ale ja czasem kupuję gotowe pierogi, nie mają w składzie nic podejrzanego.

Wydaje mi się ,że teraz młodzi szczególnie dziewczyny zwracają uwagę na to co jedzą. Dużo osób nie tylko młodych rezygnuje z mięsa. Gotowanie również stało się popularne. W tv jest b.duzo programów kulinarnych .  No ale dla młodych wiadomo liczy się czas .Jak nie ma czasu albo chęci  na gotowanie to też nie tylko młodzi tak mają , dobrym wyjściem jest catering dietetyczny. Można ustawić sobie menu na cały dzień albo np bez kolacji. Wszystko zbilansowane pod względem kalorii  a jedzenie atrakcyjne i dobre. Żeby to przyrządzić trzeba byłoby stać cały dzień przy garach. Kto pracuje może zabrać pudełko z jedzeniem do pracy bo już między 3a 5 rano  torba czeka pod drzwiami. Można sobie zjeść i podgrzać kiedy się chce Nie trzeba wychodzić z domu żeby coś zjeść czy specjalnie robić zakupy. W weekend już niekoniecznie , bo różnie się go spędza może być wtedy nawet  gotowanie dla familii hehe.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Miner napisał(a):

To jest tak samo jak z domami publicznymi - idziesz tam wiele ryzykując skuszony wyglądem, zapachem i czymś nowym. Nie ryzykujcie. Róbta wszystko w domu. 

Kobiety i przede wszystkim małolaty i młodzież tam chodzi a nie szukający odmiany stare pryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazik dobrze napisał
5 godzin temu, Gość Lila napisał(a):

40 i 50+ chodzą i będą chodzić bo poznali wiele lat temu i polubili. Za chwilę będą starymi prykami.

Jasne że tak. I mają świadomość , że  to nie  jest kuchnia z babcinymi daniami czy opracowana przez szpitalnego dietetyka dla chorych. Widać często dziadków z wnukami . Klientela różna od grup wycieczkowych po ludzi wpadających coś szybko zjeść bo załatwiają w mieście  swoje sprawy, studenci czy uczniowie   zwykle między zajęciami i też punkt spotkań gdzie ludzie umawiają się w tym miejscu , coś zjedzą i wychodzą .Nikt tam nie stołuje się na okrągło. Po to aby delektować się jedzeniem , jego wyglądem , zapachem , spróbować czegoś nowego chodzi się do restauracji. Nie zawsze trzeba gotować w domu i tam przyjmować gości.

  O to chodzi , że kto normalny miałby w tym temacie skojarzenia z burdelem? Chyba tylko głodny takich wrażeń zacofany stary dziwoląg co na po pokaz grzmi swietoszkowato  , że tylko w domu trzeba warzyć strawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 06:22, Gość Kazik dobrze napisał napisał(a):

I mają świadomość , że  to nie  jest kuchnia z babcinymi daniami czy opracowana przez szpitalnego dietetyka dla chorych.

Jakby człowiek wiedział co naprawdę jada w takich przybytkach to by nie ruszył. Ja na przykład nie wiedziałam, że tam jest 50 proc mięsa a też co jakiś czas wpadam na szybkie jedzenie. 

Jedźcie do hurtowni i zobaczcie jakiej jakości i w jakich cenach są hurtowo sprzedawane dodatki takie jak salami, wyroby seropodobne czy mięsa. To wszystko ląduje w burgerach, pizzach i zapiekankach. Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamburgery z 100proc wołowiny bez żadnych dodatków wyrabiane są w Niemczech - współpracują  z mcDonaldem ii gotowe przyjeżdżają do polskich mcDonaldow.  W nuggetsach jest trochę więcej wypełniaczy.  McDonald nie korzysta z polskich hurtowni. Frytki i z polskich ziemniaków. Można bez obaw  zjeść sałatkę z kurczakiem no wiadomo nie za często.. Młoda generejszyn :)) ma zdrowe żołądki i swoje smaki. I nikt ich nie przekona żeby  nie wpaść na hambuksa  ale też nie siedzą , jedzą i trawią godzinami. Dzięki temu miejsc nie blokują:)). Co  jakiś czas nowy zestaw od aktualnego idola jak np raper Mata czy Ralf Kwiatkowski i starszy się czasem skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład jakościowy hambuksa czy tam nugetsow, czy tam stripsow to jedno ale pomyślcie, że to wszystkie smażone w głębokim oleju,  a raczej we fryturze. Najgorszy rodzaj oleju a do tego przecież nie wymieniają ciągle na świeży. Taki olej przepalony to same toksyny, reakcje utleniające podczas obróbki termicznej robią z niego smole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze , że nie tyle o skład tego jedzenia chodzi przez co uważane jest za niezdrowe co o kaloryczność bo jest tam sporo tłuszczu , soli i cukier. ,  Kto chce dobrze się czuć  i wyglądać nie będzie często się tam objadał. Nawet wśród młodzieży jest  teraz sporo tluscioszkow. Nic strasznego jak raz na jakiś czas coś  tam się zje .

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.09.2023 o 08:05, Gość Blanka napisał(a):

Problem to ma młodzież dla której fast food to styl życia. 

Siedzą z nosami w komórkach i przegryzają fastfoodki. Co pójdzie nie tak? Teraz to nawet w szkole dzieci mogą używać na przerwach komórek przynajmniej w szkole mojego wnuka bo jest wolność. Rozumiecie wolność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Czarnecka napisał(a):

Siedzą z nosami w komórkach i przegryzają fastfoodki. Co pójdzie nie tak? Teraz to nawet w szkole dzieci mogą używać na przerwach komórek przynajmniej w szkole mojego wnuka bo jest wolność. Rozumiecie wolność!

W każdej szkole można na przerwie używać komórek no bo dlaczego nie ? Problem gdy gapią się w telefon na lekcji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MokraWłoszka
6 minut temu, Gość Saffka napisał(a):

W każdej szkole można na przerwie używać komórek no bo dlaczego nie ? Problem gdy gapią się w telefon na lekcji . 

Nie w każdej zapewniam. Na przerwach powinny jeść, budować relacje z rówieśnikami, wygłupiać a nie grać czy oglądać głupie tiktoki. 

Jak taki syf jest dla dorosłych to co dopiero dla tych maluchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość MokraWłoszka napisał(a):

 Na przerwach powinny 

Przerwa jest po to aby robić co się chce a nie co powinno  oprócz bijatyk czy podstawienia dziewczynom nogi :)) Oczywiście każdy dorosły życzyłby sobie aby na przerwach tylko jadły , budowały relacje itp jak  to było 20 lat temu . I na pewno tak też jest  a czasem grają czy oglądają glupoty   albo rozmawiają z rodzicami , babcią.

Wiem , że w niektórych szkołach nauczyciel ' konfiskuje" komórkę przed lekcjami  a oddaje na przerwie ale  nie może sam o tym decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...