Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się pasę ciąg dalszy,,zupa serowa z mięsem mielonym i porą,,palcuszki ziemniaczane z ciasta jak na kopytka z sosem grzybowym,,wrąbałam 8 placuszków:szydera:, a od zupy nie mogłam odejsc, ale coś trzeba zostawic dla pracującego Słodziaka,,dwie łyżki mu zostawiłam,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

A ja wymodziłam gar gulaszu z kuraka z marchewka i cebulą,ryż i surówkę z rukoli z rzodkiewką.Jutro gulasz będzie na kolację z kaszą i ogórkiem kiszonym.Teraz co drugi dzien jemy po amerykansku ,o 20-ej:)

Nie inaczej, Amerykanko:szydera: zaraz będą Ci się dolary śnic,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki kombinowany ten o ktorym pisalam  kroje    brokula,     cebulke tez drobniutko  pokroic podsmazyc dodac brokol   dusze go dolewajac troszke  wody oczywiscie . piers z kurczaka drobno kroje dodaje sol pieprz ,przyprawy do kurczaka czosnek granulowany   smaze chwilke na goracym oleju ,dodaje do brokula .do tego wlewam smietane 18 i dusze z 15 ,20  minut. na koniec  dodaje z 5 lyzek tartego sera ( albo kroje na drobno ze 3,,  4 plasterki )          ser sie rozpusci,  zagesci  pieknie sosik  do tego ugotowac kluchy     smacznego                                                                           a sam sos robie taki  

śmietana 24% sol ,pieprz ,250 gram zottego sera 

gŚmietanę zagotować w rondlu, do śmietany dodać ser żółty starty na tarce, który się łatwo rozpuszcza, dodać przyprawy mieszać aż ser się rozpuści.  tez jest pyszny do kluchow 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam przepis na bezglutenową pizzę, może się komuś przyda .Bez żadnej mąki! Jest smaczna.

Ciasto: cztery puszki tuńczyka ( ten z wodą,nie w oleju),cztery jajka.

Tuńczyka trzeba bardzo dobrze odcisnąć z wody na sitku,wymieszać dokładnie z jajkami.Piekarnik na 200stopni rozgrzać.

Ciasto cienko rozłożyć na papierze do pieczenia, ugnieść ręką, wstawić do piekarnika na 15 minut.

Po tym czasie wyjąć z piekarnika,rozsmarować pomidorową passatę( ja doprawilam ją czosnkiem i pieprzem).Na to położyć dowolne składniki,u mnie szynka,salami i cebulka dymka) Na wierzch starty żółty ser lub plastry mozzarelli.

Piec jeszcze 10 minut.Posypać oregano ( u mnie świeże).

To ciasto podobno można też zrobić używając gotowanych brokułów zamiast tuńczyka.Jeszcze nie robiłam,następnym razem w tej wersji zrobię.

IMG_20200417_130759.jpg

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne to chyba nie są hi hi.

Ale całkiem smaczne, bo próbowałam.Prosto się robi , ta jej dieta w gruncie rzeczy nieskomplikowana jest .Są tu sklepy dla takich ludzi , zresztą nawet w Kauflandzie jest regał z produktami dla diety eliminacyjnej.

Te bułeczki to gotowa mieszanka do wypieków bezglutenowych ,plus trzy białka z jajek.I pół łyżeczki sody.Trzeba wymieszac,dodać ciepłą wodę i ocet jabłkowy.Jak się wleje ten ocet, to ciasto zaczyna jakby się pienić i robi się puszyste , wyrośnięte.

Piecze się długo,bo godzinę i w dość niskiej temperaturze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze schabowe w sosie/kupię jakiś meksykański albo inny/,ryż i mizeria.Na jutro chyba machnę wieczorem zupę botwinkową,bo się w czeluściach jeszcze 3 worów doliczyłam:)Byłam zobaczyć czy aby szczaw na łąkach nie rośnie,mamy takie szczawiowe miejsce:)Ale nie ma,za wcześnie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...