Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj będzie gościc polędwiczka wieprzowa z cebulką i ziemniaczki i pomidorek z bazylią i fettą,,,a co będę sobie żałować,,

@adamos1 tutaj nie piekę ziemniaków ale smażę ,takie surowe w plasterkach i do tego leci boczek albo coś podobnego,,lubię ziemniaki pod każdą postacią,,,ale już bym kalafiora zjadła  a zajadam się teraz :jabłko:od @Łukasza, 

Jednak jesteśmy wszechstronni,,jemy i pijemy, tanczymy i słuchamy muzy,buziolkujemy się i seximy,nawet mamy wspólne wypady ,randki w ciemno,sami zobaczcie ile fajnych chwil razem spędzamy,,,,będąc każdy sam jak palec gdzies tam ,gdzieś tam,,,,brawo i tak trzymac kochani,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polędwica wieprzowa drugi dzień u mnie ,,została połowa to trzeba było zrobić ,obiad zaliczony i już sobie przyrzekam ,że żadnych ciasteczek do kawy nie tknę,,popołudniu,,,dwa dni się obżerałam bo co tam ,parę zjem i przeleci ale nie chcą  tak szybko przelecić i się na boki porozjeżdzały,,,tylko owoce ,,,

@adamos1 w domu piekarnik jest czysty jak nowy i się nie piecze w nim,więc dla mnie smażone czy gotowane -- legal,,,oj tam ,oj tam trochę smażonego -sama lubię jeśc gotowane na parze ,bez soli i przypraw ,czy warzywa czy mięso,,wyczuwam smak  i ja mogę tak jeśc ,ale wszyscy inni?? ble ble , a jakie zdrowe  i żadnych gazowych wzdęc,,hahahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nietypowy obiad,na pierwsze tort ze sklepu,na drugie Apfelkuchen,haha.Babcia tak postanowiła,co wywołało konsternację cichą u córki i jej rodziny,haha.W zamrażarce jest i gulasz i kotlety,ale babcia wczoraj powiedziała,że woli,świeże niż mrożone.Nie rozumiem jej,ale to jej dom.Atmosfera jest super,dziadki spoko,ale te dziwne zasady. Ale wiem z czego to wynika,ale mniejsza z tym..Dziewczyny głodne,ich mama przyjęła zlecenia na pizzę i już zamawia,hehe.Z azdroszczę Ci obiadku Blondi,haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają takie zwyczaje -to prawda -ciasto na obiad -blebleble,,,nie nakarmią gosci i to jest nie po naszemu,,niestety,,byłam na niejednej takiej imprezie i powiem ,że nie chcę więcej takich niemieckich imprez,,,

na urodzinach u babci sie nie najedli -u mnie tak było kiedyś i synek babci zamówil ze swoim synkiem pizze i przynieśli 2 pizze i jeden jadł całą i drugi jadł całą ,zapach się roznosil po calej kuchni a reszta gości siedziała przy stole i patrzyli,,,coś nie spotykanego u nas,,,,co za moda,,a synowa  głodna tez była to podjadała to co odrzucil mężuś z pizzy -czyli pepperoni i to zajadała i synuś zobaczył ,że mamusia głodna to dał kawałeczek mamusi-hahahhaha normalnie pożal się boże ,,,patrzeć na ten  kabaret nie mogłam,,,,hahahha

@Łukasz już zapomnialam o obiedzie ,,na następny raz dryndnij to Ci wyślę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja dzisiaj przed obiadem pytam mojej Pdp co ugotować na obiad ? może zrobie schabowe z piersi indyka,ziemniaczki z koperkiem i mizerię z ogórka? .. .. odpowiedź była nie na temat:( tak "Oni " mają swój świat i swoje problemy:serce: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, erika napisał:
  Ukryj zawartość

Ja dzisiaj przed obiadem pytam mojej Pdp co ugotować na obiad ? może zrobie schabowe z piersi indyka,ziemniaczki z koperkiem i mizerię z ogórka? .. .. odpowiedź była nie na temat:( tak "Oni " mają swój świat i swoje problemy:serce: 

 

@erika, to jest typowe zachowanie u PDP z demencją. Nie potrafi wybrać nie tylko dania na obiad, nie potrafi dokonać żadnego wyboru, nie rozumie co do niej mówisz, niestety:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Florcia napisał:

@erika, to jest typowe zachowanie u PDP z demencją. Nie potrafi wybrać nie tylko dania na obiad, nie potrafi dokonać żadnego wyboru, nie rozumie co do niej mówisz, niestety:(.

wiesz @Florcia ale jesli chodzi o pójście spać,to gdzieś tam ma zakodowane:( po 16 godz.  wkoło to samo ins bett gehen!! chociaz mówie ,że słońce swieci itd.. nic nie pomaga .. a nastepnie zaczyna się z tego powodu u pdp agresja:(.. ileż można spać?? a później w nocy hallo po 3 razy  uff !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika moja babcia tez ma zakodowane wiele rzeczy,,,codziennie jak coś robi to automatycznie wie co ma wzias i co zrobić,,,ale w żadnej sprawie sie z nia też nie dogadam i nawet nie próbuje ,nie pytać -tylko robić i jest wszystko ok!!! a jak o coś spyta to pogadam o pogodzie czy pośpiewam jej i już jest cała radosna i szczęsliwa,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc szybki obiad dzisiaj,,,pyzy z mięsem,,mięsko gotowe i tylko ulepić i ugotować i cebulką okrasić,,,a jak zostanie mięsko to jutro powtórka z rozrywki,,,ja mogę jeśc takie rarytasy codziennie,,,a potem będzie leciało mięsiwo dzień w dzień,,,kocham mięso,,

a co u Was dzisiaj będzie gościc na stole za rarytas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31.07.2016 at 17:05, erika napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

Ja dzisiaj przed obiadem pytam mojej Pdp co ugotować na obiad ? może zrobie schabowe z piersi indyka,ziemniaczki z koperkiem i mizerię z ogórka? .. .. odpowiedź była nie na temat:( tak "Oni " mają swój świat i swoje problemy:serce: 

 

2 godziny temu, Blondi napisał:

A więc szybki obiad dzisiaj,,,pyzy z mięsem,,mięsko gotowe i tylko ulepić i ugotować i cebulką okrasić,,,a jak zostanie mięsko to jutro powtórka z rozrywki,,,ja mogę jeśc takie rarytasy codziennie,,,a potem będzie leciało mięsiwo dzień w dzień,,,kocham mięso,,

a co u Was dzisiaj będzie gościc na stole za rarytas?

U mnie dzis Cordon bleu i Pommfrites, lody. Wczoraj dziadek to zaproponowal, myslalam juz, ze mam sama przygotowywac ten specjal, ale tylko wystarczylo wszystko podsmazyc, do tego oczywiscie woda, wino i oni jeeszcze do tego jedza bagietke. Dla mnie to troche za duzo, bagietka i  frytki zusammen?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

A więc szybki obiad dzisiaj,,,pyzy z mięsem,,mięsko gotowe i tylko ulepić i ugotować i cebulką okrasić,,,a jak zostanie mięsko to jutro powtórka z rozrywki,,,ja mogę jeśc takie rarytasy codziennie,,,a potem będzie leciało mięsiwo dzień w dzień,,,kocham mięso,,

a co u Was dzisiaj będzie gościc na stole za rarytas?

Ja dzisiaj ugotowałam rosół z kurczaka + makaron, następnie sosik z mięska +pieczarki i cebulka podsmażone do tego kasza jaglana i szpinak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Barrakuda napisał:

 

a co to ten Cordon bleu? a na frytki mam sama ochote ,,musze zrobic moze jutro na obiad i też kurczaka upieke,,,,

12 minut temu, erika napisał:

Ja dzisiaj ugotowałam rosół z kurczaka + makaron, następnie sosik z mięska +pieczarki i cebulka podsmażone do tego kasza jaglana i szpinak :) 

erika jecie dwa dania? znając zwyczaje tutaj to jedno danie i koniec,,,,a taki rosołek i coś po rosołku to tak po polsku,,,hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

a co to ten Cordon bleu? a na frytki mam sama ochote ,,musze zrobic moze jutro na obiad i też kurczaka upieke,,,,

erika jecie dwa dania? znając zwyczaje tutaj to jedno danie i koniec,,,,a taki rosołek i coś po rosołku to tak po polsku,,,hahhaha

@Blondi dzisiaj tak ugotowalam:) ale bardzo mało rosołku zjadłyśmy a następnie drugie danie:) jutro już nie muszę gotować haha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

a co to ten Cordon bleu? a na frytki mam sama ochote ,,musze zrobic moze jutro na obiad i też kurczaka upieke,,,,

To jest taki jakby kotlet , w srodku  jest pyszna, wedzona szynka i ser, ktory pod wplywem temperatury roztapia sie lekko podczas smazenia, , z zewnatrz rumiany lekko chrupiacy..mniam pycha.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Barrakuda napisał:

To jest taki jakby kotlet , w srodku  jest pyszna, wedzona szynka i ser, ktory pod wplywem temperatury roztapia sie lekko podczas smazenia, , z zewnatrz rumiany lekko chrupiacy..mniam pycha.

czyli jest to gotowy produkt tylko uśmażyć,,,? bardzo ciekawie to brzmi ,,,lubię też takie specjały-kaloryczne ale co tam ,,,sex wszystko wyrówna-hahhahaha już  mi po głowie chodzą jeszcze inne dania ,,,hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mozna jak dziadka Maman  zrobic to danie od poczatku do konca samodzielnie  tez nie wielka filozofia raczej, ale juz nawet Cheri -zona dziadka sie w to nie bawila i kupuja u rzeznika, podobno tanie nie jest.  Nie ma nic wspolnego z twardym , nafaszerowanym chemia tanim ,zamrozonym gotowcem o tej samej nazwie jaki mozna kupic w Niemczech i u nas , mam teraz porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby za dużo się nie narobić to stek z cebulką i ziemniaczki i sałata,,,zresztą tutaj przygotowanie obiadu nie zawiera za dużo czasu,,tutaj takie dania jemy co się szybko robi ,,,,ale to nie mój wymysł,,ja tylko podłapałam ten zwyczaj tutaj,,,,będzie smaczne,,,jak zawsze,,smacznego przed obiadkiem do obiadku:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem happy: w koncu znalazlam taki poolski wiejski ser, taki w kawalku, bialy i na obiad zaserwowalam kluski z serem, Mućka wywalila na to ze sloika marynowana salatke z ogorkow i konfiture z moreli, zeby nie shaftowac wyszla zeby nie patrzec... bleeeeee

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Betty napisał:

a ja jestem happy: w koncu znalazlam taki poolski wiejski ser, taki w kawalku, bialy i na obiad zaserwowalam kluski z serem, Mućka wywalila na to ze sloika marynowana salatke z ogorkow i konfiture z moreli, zeby nie shaftowac wyszla zeby nie patrzec... bleeeeee

Betty co oni mają za zwyczaj mieszania konfitur z wszystkim,,,fujj ,,Może Twoja babka nie Mucka a Prosiak? chyba tak!! hahahhaha  oj Betty zobacz jakie masz atrakcje nawet w jedzeniu babki,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis z braku czasu gotowce z niemieckiego Lidla-gyros plus ryz i grecki jogurt., salata . Okazalo sie , ze jeszcze tego nie jedli ale im smakowalo . Nastepna rzecz oprocz  bagietki do frytek, wlasciwie ta bagiette do wszystkiego to jesli jest mieso  czy ryba to do tego tylko albo ziemniaki albo tylko warzywa a nie jak u nas i w Niemczech na obiadek wszystko to razem. Jak jest salatka, surowka jedza oddzielnie z bagietka. Kupil syn slimaki zamrozone w pudeleczku , to jako ma apperitif ma byc , oczywiscie muss probieren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...