Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce, to i suchy chleb smakuje!!!
❤Tata, co ci tak szeleści w ząbkach??? ☆"Grzaneczki" z suchego, wieloziarnistego, który mama upiekła w czasach gdy ludzie ganiali kamieniami dinożarły. A najlepsze są z wiejską prosto z barszczu. Światowo!!!
I do tego nasze truskawki, najlepiej te ostatnie.
Popełniłem kradziejstwo okrutne, bo wyjadłem ze spec. zapasów żony, dwa słoiczki misternie kandyzowanych, pieczołowicie przechowywanych w śpiżarni, maluśkich truskaweczek do przystrajania ciast. I będzie recydywa i : "śpisz osobno!!!"
I jeszcze zimny kompot z czerwonej porzeczki. No okcie lizać!!! Bez rozcieńczania:hura::szydera::hura:
I poproszę o lodową kostkę śmietankową(×2), taką jak na odpuście Św. Jakuba z drewnianej lodóweczki z suchym lodem.

Powiem Wam w tajemnicy: jestem szczęśliwym człowiekiem!.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hawana napisał:

@Blondi dawaj przepis.

Wklejam coś,co już kiedyś tutaj pisałam,,ja kapustkę robiłam beż kiełbasek ,,ale sos z mięsa z konserwy i szynki z cebulką,

dzisiaj kapusta stożkowa,bratwurst,ziemniaki,,bratwurst trochę podgotować ,,na wodzie po kiełbaskach spażyć drobno posiekaną kapustkę,,dodać ząbek czosnku,kminek ,trochę soli, w osobnym garnuszku masełko ,cebulka i boczek podsmażyć i dodać mąki,mieszac i stopniowo dolewać wodę ze spażonej kapustki,mieszac ,dodac soli i pieprzu ,trochę śmietanki,to jest sosik do kapustki,,na koniec dodac spażoną kapustkę,,wymieszac -pycha sos z kapustką,,taki kremowy i łagodny,,kielbaski teraz się podsmażają,,kartofelki gotują,,taki dzisiaj obiadek babcia przygotowała ,,,a ja obserwatorka od czasu do czasu,,babcia chętnie mi pokazuje i opowiada,,ale kapustka smaczna,,,wszystko babcia smaży na klarownym masełku i nieraz miesza tłuszcze i te mieszanie tłuszczy też stosuje zawsze do smażenia,,bo sam olej nie daje takiego smaku jak pomieszany z masłem,,,to tyle z mojej kulinarnej kuchni,,,:hahaha:
Aga zrób tą kapustkę a zobaczysz że dziadkowi będzie chyba też smakować,,babcia musi robić sosiki i płynne jedzenie też dla dziadka ,,bo musi mieć mokre,,prawie codziennie do obiadu jest coś z sosem dodane,,a kapustę jeszcze mamy na dzisiaj ,,ostatnio zrobiła bazę do sosu białego ,,czyli masełko cebulkę i mąke i mleko i dodała z torebki sos holenderski aby szybciej i też był super,,dlatego robi często sos musztardowy czy chrzanowy,,do tej bazy dodaje tylko musztardę albo chrzan i przyprawy kto co lubi i gotowe,,,:hahaha:
 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kuchnia serwuje.....tadam...tadam...dary...dary...dar lasu :oklaski: A zatem będą grzybki smażone z cebulką i ziemniaczki...wegańsko, pysznie i...zdrowo niesamowicie :oklaski: A moja zamrażarka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa :haha:Będę uprzejmie donosić o jej wnętrzach :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kuchnia podała...wykwintną zupę krem z makaronem :szydera: Wykwintność polegała na tym, że dodatkowym składnikiem była pikantna pasta paprykowa :haha:Niemniej...smakowało bosko :oklaski: A jutro powtórka z rozrywki, gdyż nie zamierzam spędzać kwarantanny przy garach :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

U mnie dzisiaj spożywano kapustę duszoną i kluchy ala sląskie. Kapucha to był mój debiut i muszę przyznać, że wyszła pyszna.

A co to za nowy produkt "kapusta duszona"? :szok: Cisnęłaś ją tak mocno, że ostanie soki z niej wycisnęłaś, czy jaki sosna? :haha: No i te "..a'la śląskie"...z Dolnego, czy z Górnego Śląska były? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placki kartoflane.....coś mnie podkusiło żeby wziąć dużą i ciężką patelnie....nigdy na niej nic nie smażyłam....i kurde blaszka sześć placków poszło na zmarnowanie bo się przykleiły i rozleciały....no nie daruję sobie, że wylądowały w koszu a ja czuję niedosyt.....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

Placki kartoflane.....coś mnie podkusiło żeby wziąć dużą i ciężką patelnie....nigdy na niej nic nie smażyłam....i kurde blaszka sześć placków poszło na zmarnowanie bo się przykleiły i rozleciały....no nie daruję sobie, że wylądowały w koszu a ja czuję niedosyt.....:szydera:

Hartuj patelnię zawsze pierwszą partią małych. Później już poleci. I nie do kosza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś nazbierałem jagód - w Biedronce,

mało tego - jeszcze w cieście były zaklejone,

dokupiłem tylko śmietanę 30%.

Garczek trochę się zdziwił - jagody w marcu???,

No to mówię mu - cicho bądź i

Maryna gotuj te pierogi

(ale Darku drogi)

Edytowane przez Darekr
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluski. Takie nasze - szare, pomorskie, z kiszoną kapustą i z twarogiem. Solidnie okraszone. 

"Synowa" w ramach odmienności smaków, Maggi dodaje . 

My tylko solimy . 

Jeszcze do odsmażenia trochę zostało. 

 

IMG_20200328_143513_copy_1536x2048.jpg

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MisiekFfm napisał:

Kluski. Takie nasze - szare, pomorskie, z kiszoną kapustą i z twarogiem. Solidnie okraszone. 

"Synowa" w ramach odmienności smaków, Maggi dodaje . 

My tylko solimy . 

Jeszcze do odsmażenia trochę zostało. 

 

IMG_20200328_143513_copy_1536x2048.jpg

Poproszę kluseczek dla mnie podesłać :oklaski: Bez twarogu i kapusty :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.03.2020 at 16:54, Blondi napisał:

Wklejam coś,co już kiedyś tutaj pisałam,,ja kapustkę robiłam beż kiełbasek ,,ale sos z mięsa z konserwy i szynki z cebulką,

dzisiaj kapusta stożkowa,bratwurst,ziemniaki,,bratwurst trochę podgotować ,,na wodzie po kiełbaskach spażyć drobno posiekaną kapustkę,,dodać ząbek czosnku,kminek ,trochę soli, w osobnym garnuszku masełko ,cebulka i boczek podsmażyć i dodać mąki,mieszac i stopniowo dolewać wodę ze spażonej kapustki,mieszac ,dodac soli i pieprzu ,trochę śmietanki,to jest sosik do kapustki,,na koniec dodac spażoną kapustkę,,wymieszac -pycha sos z kapustką,,taki kremowy i łagodny,,kielbaski teraz się podsmażają,,kartofelki gotują,,taki dzisiaj obiadek babcia przygotowała ,,,a ja obserwatorka od czasu do czasu,,babcia chętnie mi pokazuje i opowiada,,ale kapustka smaczna,,,wszystko babcia smaży na klarownym masełku i nieraz miesza tłuszcze i te mieszanie tłuszczy też stosuje zawsze do smażenia,,bo sam olej nie daje takiego smaku jak pomieszany z masłem,,,to tyle z mojej kulinarnej kuchni,,,:hahaha:
Aga zrób tą kapustkę a zobaczysz że dziadkowi będzie chyba też smakować,,babcia musi robić sosiki i płynne jedzenie też dla dziadka ,,bo musi mieć mokre,,prawie codziennie do obiadu jest coś z sosem dodane,,a kapustę jeszcze mamy na dzisiaj ,,ostatnio zrobiła bazę do sosu białego ,,czyli masełko cebulkę i mąke i mleko i dodała z torebki sos holenderski aby szybciej i też był super,,dlatego robi często sos musztardowy czy chrzanowy,,do tej bazy dodaje tylko musztardę albo chrzan i przyprawy kto co lubi i gotowe,,,:hahaha:
 

@aniao proszę bardzo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...