Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obiad był królewski,,cały rollbraten - szynka w siatce upieczona w piekarniku,,mięso pycha ,,dziadek sobie zażyczył do tego sosik -oczywiscie z ich proszku,,kluski , pyzy czy jak je zwą,,,sałata,,ja dwa kawałki mięsa bo ja jestem żarłok,,a dziadek w połowie jedzenia -znowu wszystko weg,,,jak ostatnio,,, myśle ,że łykną piwa i coś znowu poszło nie tak,ciągle ma odbitki,choroba może,albo nadkwasota żołądka,,albo kicha zapchana,,ale dziadek jest na tyle kumaty ,że ma kogo sie radzić i doradców mu nie brakuje,,opiekunki sie nie będzie słuchał,,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie gotuje? nic nie jemy ? Ja dzisiaj kurczaki piekłam ,,pyzy i sałata,,, nic specjalnego -szybkie wszystko w przygotowaniu,,mało roboty,,a kichy zapchane i najedzone,,:hahaha: po 3 godzinach kawa i ciasteczka albo ciasto i znowu jemy i za 2 godziny kolacja i znowu jemy,,jak tak patrzyć to nie ma na nic czasu bo ciągle trzeba jeśc:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spartoliłam steki,,za bardzo były usmażone za twarde i suche dla dziadka ,,przykro mi ,,połowa wylądowała w śmieciach,,i tak sie zdarza ,,i tak sobie pomyślałam ,,w domu nikt by nie narzekal ,że coś za bardzo usmażone a tutaj trzeba być kucharzem z papierem? dyplomem? :hahaha: raz się uda a raz nie,,,nie raz przesoliłam coś ,że nie szło jeśc,,ale trudno,,nie raz było nie dobre bo mi nie smakowało a im było przesmaczne ,,przesolone na maxa ale zajadali bo to dziadek gotował,,hahha  ,,po przeróżnych lekach nasi PDP w ogóle smaka nie mają,,apetytu,,sami nie wiedzą nieraz co by zjedli ,,wczoraj kupiliśmy jakąs metkę w Lidlu i dzisiaj slyszę jaka ona nie dobra,,dobrze ,że to wymysł był dziadka a nie mój,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łukasz napisał:

Flaczki, flaczki i raz jeszcze flaczki...po zamojsku, pyszne. U mnie w domu i w wielu sklepach w DE :)  smacznego

Język mi zaraz ucieknie do d...y ,,,z głodu za flaczkami,,,ale bym pojadła takich dobrych ,,,ale smaka mi narobiłes,,,ja już zapomniałam ,że jest coś takiego jak flaki do jedzenia,,przecież tutaj prawie jemy non stop to samo,,,a o flakach to można teraz pomarzyć,,,,jak będe jechała do domu to już nie wiem ,co bym zjadła czy zrazy na winie ,,czy flaki czy rosół z prawdziwego koguta czy kury,,czy gołąbki czy bigosu dobrego,,,ale się zebrało trochę,, kiedyś jak wracałam do domu to biegłam i kupowałam kurczaka z grilla ,,tak mi się chcialo kurczaka pieczonego a teraz to jemy tutaj często i już nie mam ochoty na kurczaka,,co miejsce to inne dania i inne zwyczaje ,,,ok, ale flaki chcę bardzo ,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam dzisiaj na obiad -smażone ziemniaki z boczkiem wędzonym i mizeria,,dobry boczek to i ziemniaki były smaczne ,,wszystko smażone i takie zdrowe :o,,,ale jutro za to królewski obiad ,,dziadek chciał kg wołowiny ,a ja wolałam aby były 3 plastry duże od razu na roladki i pani takie ukroiła plastry ,ze wyszlo 1,5 kg,,,ale już nie było odwrotu,,,będzie porządne mięcho a nie jakieś skwareczki,,,:hahaha: jeszcze jeden wałek niech mi urośnie i potem dziadek jak usłyszy ,że ważę 85 kg to powie ,że on ,,tony " nie chce :płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że zakochałam się w Międzychodzie :d dziś znowu miałam sporo roboty na mieście, pomagając rodzicom i zależało mi na szybkim obiedzie, a kurczak w potrawce z ryżem sprawdził się super. Seiro jestem miło zaskoczona i składem i smakiem, bo nie spodziewałam sie, że kiedyś tak zasmakuje mi danie ze słoika :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karel napisał:

Powiem Wam, że zakochałam się w Międzychodzie :d dziś znowu miałam sporo roboty na mieście, pomagając rodzicom i zależało mi na szybkim obiedzie, a kurczak w potrawce z ryżem sprawdził się super. Seiro jestem miło zaskoczona i składem i smakiem, bo nie spodziewałam sie, że kiedyś tak zasmakuje mi danie ze słoika :o

Międzychód? Toż to moje rejony... A i rodzinki tam trochę mam 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, AnnaAgata napisał:

Witam Wszystkich, czy ta "słynna" biała niemiecka kiełbasa na obiad to po prostu gotowane ziemniaki, gotowana kapusta kiszona i usmażona biała kiełbasa z cebulką?  Mam to jutro zrobić na obiad a nie jestem pewna czy dobrze córkę zrozumiałam jak to się robi

U mnie ta biała kiełbasa to tylko usmażona bez cebulki i ze skórką,,,ale ta ich biała kiełbasa to syf ,,jak to oni mogą jeśc ,,,jadłam bo jadłam ale to przypomina papier toaletowy ten szary taki,,,wyglądem oczywiście,, a smak każdy niech oceni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od grudnia nie jedzą i nie gotują-co jest ! u mnie zupa ogórkowa z pysznych ogórków kiszonych-nigdzie nie ma takich ogórasów jak w Polsce,,,nigdzie,,i pierogi z mięsem-rodzina się stęskniła za pierogami,,,więc zajadali się wszyscy,,poszły w mig a zrobiłam tylko 100 ,a 100 to kropla w morzu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co dziś wykombinuje na obiad córka babci, wczoraj zamówiła pizze i gnocchi dla babci ... Dziwne posiłki babcia jada, np. jajko na twardo przyprawione maggi, a na śniadanie, czasami, tost z masłem i czekoladą w takich cienkich plasterkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jolantapl. napisał:

Mojej rodzinna serwowała spagetti a do tego sałatkę z sałaty.Przy problemach z przełykaniem to chyba nie muszę Wam pisać co ja przeżyłam jak karmiłam ją tym obiadem:rozpacz:

Kogo karmiłas ? @jolantapl. -jesteś teraz w domu? czy w pracy bo czytam Twoje posty i się lekko pogubiłam,,

Ja jestem jeszcze w domku i dzisiaj piekłam skrzydełka i udka i wreszcie pojadłam smacznego kurczaka-zrobionego po swojemu i polskiego,,,nawet te skrzydlate kokoszki się róznią ,,są inne wszędzie niż u nas ,,,dużo gotuję w domu zup,,zupa musi być codziennie,,gotuję na dwa dni-ale zupa jak to się mówi to podstawa,,a spragniona już byłam i zatęskniona za zupami,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was ostatnio piekł piersi kacze -wiem ,że szybko je się smaży i na pół gwizdka upieczone podaje,,,pamietam ,że całe kaczki piekłam w DE ,,ale piersi chyba same nie,,ale mam obraz przed oczami tego dania,,, @Łukasz czy Ty czasami nie smażyleś tych piersiątek?  jak tak,,to przypomij mi jak to było,,,,ja wczoraj z kuchni nie wychodziłam , to dzisiaj omijam ją łukiem,,,w domu też nic się nie robi tylko je i je ,,,dośc tego jedzenia,,a chce się bardzo i się wymyśla cuda na kiju aby zrobić coś fajnego co się dawno nie jadło,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

dziubku, ja je piekłem w piekarniku w rękawie. Nawet wstawiałaś mi tu zdjęcie, 6 listopada, haha, Blondi :hahaha::love:

Mam Ciebie!!,,jak w rękawie to nie za długo? to powinno być rach ciach ciach,,i na talerz ,,pamiętam ten obiad chyba z kluskami śląskimi,,,ok! upieczesz mi raz jeszcze,,bo już zapomniałam smaka,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...