Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie polędwiczki wieprzowe -smażone w całości z cebulką ,,ziemniaczki i sałata ,,ale salata z sosem czosnkowym,,sama zrobiłam sos -ale ostry ,ale dobry ,,mądrala by mógł sam sos jesc,,,a polędwiczki wyjęłam na talerz i przekroiłam w plastry i na to cebulka,,polędwiczki w środku były soczyste i nie do końca upieczone-hahha na pół surowe-ale smaczne,,już myślałam ,,że będą fochy ale o dziwo nic nie było,,zmietli wszystko z talerza,,,,podane było po królewsku:hahaha:

gdzie nam będzie lepiej??? szybko i smacznie:o

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie jakby zrazy tylko mielone,no mielone mięso a w środku farsz z pieczarek.Ziemniaczki i oczywiście marchewka ale dla odmiany duszona z brokułem.Dziadek nie lubi brokuła ,ale w tej wersji smakowało.Zupka dyniowa i sernik na podwieczorek.Wyszedł pyszny i ani grama tłuszczu,tylko troche do kruchego ciasta.Więc wcinam drugą słuszną porcję.:ciacho:

Edytowane przez luttka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego dzisiaj jadłam pysznego biszkopta z bitą śmietanąna górze ,,,ale smaczne ciasto,,nie za słodkie ,,oj dobre ,,a drugie z też ciekawe z białkiem na górze jak beza ,,,:hahaha:normalnie leżę teraz jak armata najedzona tym ciastem-hahaha i wspominam jeszcze jakie dobre,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)... Jak czasem czytam tu co pichcicie to aż się robię głodna :). A może napisze mi ktoś kilka niemieckich potraw, takich tradycyjnych. Wiem, że pewnie każdy region i tak ma jakieś swoje ale takie typowo niemieckie. Spisuję sobie w zeszycik swoje sprawdzone szybkie ciasta, mogą się przydać żeby czasem coś upiec ale nie zaszkodzi jak wpiszę sobie w ten zeszycik jeszcze jakieś niemieckie potrawy :). Pozdrawiam i miłego wieczorku.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata często jest tak ,że sam PDP Ci powie, jak ich te ulubione dania zrobić,,ja wiem jedno,że na Bawarii inaczej jedzą a w innym rejonie całkiem co innego i całkiem wszystko inaczej robione,,,gdzieś tutaj ale to temat dużo wcześniej założony -dziewczyny podawały przepisy i wyobraż sobie ,że nigdy nie widziałam ,aby cokolwiek jedli z tych przepisów niemieckich,,także najlepszym sposobem aby ugotować i smakowało PDP ,to pytać ,,poprostu pytać ich, jak chcą mieć przygotowaną daną potrawę,,,mój dziadek to takie zupy gotuje ,że ja coś takiego pierwszy raz w życiu widzę,,,gdzie w innym miejscu w ogóle nigdy takiej zupy nie widziałam ,,w ogóle tutaj zupa to od wielkiego święta ,,,kartofeln salat na Bawarii -tak ,,a tutaj gdzie jestem teraz nigdy ,,,tego paskudstwa ,,,,szkoda miejsca w zeszyciku,,,i pisania,,W  internecie wszystko znajdziesz ,,

To prawda ,jak się czyta nasze meni,,to jak w najlepszej restauracji,,,,same mięsiska z wyższej półki-hahaha :hahaha: 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnaAgata przeważnie albo zmiennik Ci przekaże garść informacji albo jak mówi z górnej półki Blondi, upsssss, PDP albo rodzina Ci przekaże wszystko. Ja wiem jedno, tu bez problemu sobie radzę, ale w Chinach jako opiekun bym sobie nie poradził:(:hahaha:

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz hit tygodnia ,,na obiad przeterminowany matjas" ziemniaczki i sałata,,hahahha myślę ,że będe po nim żyć ,,brr  ale dla Ciebie  @erika mam specjalny obiad ,,jak obiecałam,,,nie masz warunków kuchennych to chodz dobrze podjedz sobie ,zraziki wołowe-pycha -Smacznego!

pobrane (4).jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś pisałam ,,że dawno zupy nie jadłam i miałam dzisiaj zupę ,,rata-tuj" hahhaha:hahaha:

wczoraj terminatory śledzie a dzisiaj zupa z boczku ,co też terminator do niego zajrzał ,,,:płacz: co za bogate dni mi się trafiły,,a zupa z boczku ,ziemniaków i marchweki i 2 łyżeczek rosołku knora,,wyszła zjadliwa ,,ale hicior jakich mało,,,jutro musi być mięso i to poważne mięcho,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi to przecież typowa kartoflanka.Jest smaczna jak się doprawi dobrze.Ja też zrobię w czwartek.A dzis zupa dyniowa,bo to ulubiona,ale też kartoflanka, i marchewkowa i soczewicowa,no lubi sporo zup.A na drugie duszona wołowinka z warzywami,kurcze pycha wyszła,dziadek wszystko zjadł ,a chwalił i że lubi ,to mu zrobie w piątek przed wyjazdem jeszcze.No i marchewka z brokułem zdrowe i spora porcję zjadł.Kurczę wcześniej wszystko za dużo, a teraz zmiata wszystko z talerza.Co prawda małe porcje mu daję ale nie jak z poczatku.Smacznego

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj była mała rewolucja ,,na obiad kotlet z karkówki i makaron i ogórki świeże,,,dziadek jak zawsze za piwo,,łyk ,łyk a potem smacznie zajada i już prawie koniec i ??? dziadkowi wszystko się zwróciło na talerz ,,dosłownie wszystko,,,czyżby  mu piwo stanęło? nie odbiło się ,,umęczył sie trochę ,ale już dobrze,, herbatkę zrobiłam ziołową i teraz musi odpocząc trochę,,,jutro chyba rosół mu ugotuję,,

@karel nie będą te gołąbki nigdy jak u mamy,,ale zapchaj żołądek z głodu to tak,,,oj raz może jadłam te gołąbki,,z braku czasu i dania gotowe są dobre,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi przypomniała mi się opowieść moje mamy z dawnych jej czasów.Z racji swego zawodu pracowała wśród mężczyzn.No często jak to kiedyś w tamtym ustroju ludzie integrowali się  % często w knajpach.No i jednego razu siedzieli ,jedli bigos albo inne danie typowo polskie,% krążą żwawo w głowach,no i jeden drugiemu w talerz zwrócił zawartość żołądka.Na to kolega patrząc w ten swój talerz mówi "Stasiek ,nie dokładaj,Ja i tego zjeść nie dam rady":d

Smacznego,ja juz po obiedzie,ale nie dokładałam ani sobie ani nikomu

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luttka napisał:

@Blondi przypomniała mi się opowieść moje mamy z dawnych jej czasów.Z racji swego zawodu pracowała wśród mężczyzn.No często jak to kiedyś w tamtym ustroju ludzie integrowali się  % często w knajpach.No i jednego razu siedzieli ,jedli bigos albo inne danie typowo polskie,% krążą żwawo w głowach,no i jeden drugiemu w talerz zwrócił zawartość żołądka.Na to kolega patrząc w ten swój talerz mówi "Stasiek ,nie dokładaj,Ja i tego zjeść nie dam rady":d

Smacznego,ja juz po obiedzie,ale nie dokładałam ani sobie ani nikomu

hahahhahah  dobre ,,,:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotlet mielony i cała reszta,,,miałam jakieś pędy w słoiku ,bardzo podobne do szparag ale nie szparagi,,oni tutaj szparagi jedzą gotowane w mleku? mące? dodają śmietanę i szparagi pokrojone na małe kawałki i to jest takie bezpłciowe ,,ani smaku ani czym się podniecac ,,,więc ja takiego czegoś nie myślałam robić,,nawet,,wolałam te pędy zjeśc na zimno ze słoika,zdrowsze ,,,

na Bawari to gotowałam z 5-10 min,szparagi a potem kilka zawijalam w boczek wędzony i podsmażałam na masełku na patelni-pycha ,,tak dobre i smaczne ,że z babcią często tak jadłyśmy,,a tutaj jak zaproponowałam to wykrzywili gębuchy i nie! nie! dziadek kupowal szparagi i wszystko do gara i zawsze popsuł cały smak i aromat tych szparag,,,ale ja już się nic nie wtrącałam ,,rób jak lubicie jesc ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy ostatnio kaczkę w Netto,,Enten Pfanne"tradycyjna receptura,,,dzisiaj ją piekliśmy,,zamrożone częsci kaczki na aluminiowej brytfannie,wyglądały jakby nie miały żadnych przypraw ,mam wstawić wodę na dnie piekarnika a na górną półkę kaczkę i piekła się 90 min, -wiecie jaka smaczna? mięciutka i przyrumieniona ,,dobry obiadek,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...