Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektore leki powoduja tycie , ale typ sylwetki, dziedziczne sklonnosci do tycia chyba tez maja znaczenie . Nie dawno gdzies czytalam, zeby nie katowac sie dietami bo z  niskiej kobity o przysadzistej budowie zwlaszcza w dojrzalym wieku nie bedzie smuklej laski nawet gdyby sie glodzila  Zreszta sa faceci, ktorzy uwazaja, ze kochanego cialka nigdy za duzo .. Tak mysle aby aby w jedna i w druga strone nie przesadzac, z tym seksowaniem tez hahaha..bo to nie wszystko. Zdrowo sie odzywiac, cwiczyc czy chociazby spacerowac i wystarczy , aby sie dobrze czuc i wygladac. tylko kurde nie jest to latwe. W roznych czasopismach nie tylko tzw, babskich pelno porad, diet, zalecen lekarzy, fitness itd a na nastepnej stronie zdjecia przepisy na rozne smakowitosci i  jak to pogodzic.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda zgadzam się z Tobą co do tych diet,ja jestem drobna a diet nie stosuje i nie stosowałam.Taką sylwetkę dała mi natura i jem naprawdę dużo,Co do dziedziczenie to nie wiem,bo po kim ja odziedziczyłam? U mnie w rodzinie to wszyscy maja ciał,oj mają.

@Blondi dietę odkładam na pobyt w Pl.Wtedy dieta ostra będzie i pełna wyrzeczeń.Facet ,trzymaj sie czy tam zbieraj siły.Niedługo będę:d 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziska dzisiaj i gotowane kartofelki i ogóreczek ,,a ja jeszcze karkóweczka z czosneczkiem,,,oj śledziska -matjaski słonawe ,,,ale takie zawsze jemy ,,,ja sobie jeszcze śmietanki dodałam aby trochę cholesterolku sobie dołożyć-hahahha jaka ja stąd wyjadę ? nie chcę już myślec nawet,,ale takie ściagające antygwałty ubiorę:hahaha: będzie git ,,,nie ma co się przejmować ,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z Durchfall ( nie mój tylko pdp).Kurcze ,co jest jemy to samo przecież!.No dziś dla niego dietka,zupa marchwianka na rosołku,ziemniaczki z wody i marchewka też i kawałeczek kurczaczka ugotowanego.No i tylko sucharki,ryż,banan,czekolada.Keine Kuchen niestety.Ale ja sobie nie żałuję,nie mam takich przypadłości.Zaraz obiadek zaliczę i puszczam się ,puszczam się z górki i wracam pod nią.Taka aktywność,tylko to,

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika Cola? Słyszałam że na niestrawność,no odrdzewia żołądek,ale na biegunkę?Nawet nie mam,niestety. Nie robię zakupów.Na razie ten ryż z bananem,sucharki i marchwianka . A jak smakowała mu! Jeszcze na kolację mu dam i suchą bułeczkę.Za to biedak słaby jest i spi cały dzień 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luttka napisał:

@erika Cola? Słyszałam że na niestrawność,no odrdzewia żołądek,ale na biegunkę?Nawet nie mam,niestety. Nie robię zakupów.Na razie ten ryż z bananem,sucharki i marchwianka . A jak smakowała mu! Jeszcze na kolację mu dam i suchą bułeczkę.Za to biedak słaby jest i spi cały dzień 

@luttka:) z własnego doświadczenia polecam a nawet "fajny "lekarz "też Ci to powie :serce: a wiesz ,ja nienawidzę coli:( ale jak pomaga to trza łykać -.-:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piję na codzień coli ,,ale w restauracjach po jedzeniu chętnie colę ,, w domu też szklaneczka coli dobrze robi,,,przeleci żołądeczek -poruszy towarzycho do pracy i beknie się :hahaha: nic nie stanie na żołądku ,,,rewelacja i się super czujemy,,,ni nie powiem ale:piwo: też jest dobre ,super na poruszenie całego grila w żołądku-hahahha no to teraz sobie jeszcze pobekamy-hahahha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak święto to i na obiad święto dzisiaj ,,,,zraziki wołowe-wołowinka 1 klasa ,,duże płaty,,do tego ich te kluski ziemniaczane i sałata świeża,,,już się gotują ,aby były mięciusienkie ,,sklepy tutaj pozamykane ale dentysta pracuje ,terapeuta pracuje -dziwnie jakos to wszystko ,,,ale ogólnie cicho jak na pustkowiu -:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luttka, bo dziś tylko w bodajże 5 landach jest święto. Każdy kraj związkowy ma nieco odmienne zasady. A ja dziś zjem mielone w sosie pieczarkowym, ziemniaki, marchewkę ugotowaną zmiksowaną, kap.kiszoną z marchewką, a dla mnie ekstrasek, haha, ogórek kiszony. A co sobie będę żałować. Blondi, jak ktoś nas poczyta, to pomyśli, że na każdej szteli królują zraziki,karkóweczka,steki, kaczka z jabłkami, haha. Później taki opiekun pojedzie pierwszy raz, a trafi na sztelę "uboższą" i będzie rozczarowany:(:hahaha:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszku hahahhaha -ale super dania podałeś i tak czytam ,czytam toż to my tak jemy-:hahaha:

same rayrtasy i jeszcze goloneczka -3 sztuki dla każdego po jednej,,,hahha ekstrasek -gdzieś na filmie jest,,ogórasa można zakisić"hahaha 

ja jak czytam ile Wy szykujecie to ja myślę ,że mam mało:płacz:ale mój mądrala rządzi-hahaha

Dziadek fochy -za mało wody daje do gotowania tych ich kluch,,więc tłumaczę pół paczki kluch i pół gara wody-w końcu mówię ,,jesteś głodny i jak zjesz obiad to będzie dobrze"-no ciągle coś zle ,to tak jak się szuka dziury w całym:hahaha: zostawiłam aby się uspokoił,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, to nie robisz klusków, tylko gotowce? Dla mnie jest to badziewiate, raz je zrobiłem, a innym razem gotowe zjadłem. I były niesmaczne. Ja zawsze robię kluski śląskie i zagniatam i czuję w rękach, jaka jest konsystencja i pewnikiem, jak wrzucę na wodę, to ani się nie rozgotują, No i są w sam raz. Tak samo z ciastami, nigdy nie kupuję w proszku. Same emocje, jak się samemu miesza, zagniata itd :hahaha:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszku nie wymądrzaj mi się tu:hahaha: jesteś następnym mądralą:hahaha: mądrala takie kupuje a ja gotuje i im smakują i ja nie mam roboty,,chcą takie gotowce to mają gotowce ,,ja ugniatam to ciasto ziemniaczane jeszcze z kminkiem,,,nie rozpada się nic -nawet są zjadliwe,,,jak bym zrobiła sama to by im nie smakowało bo oni samo badziewie jedzą ,,hahahha w domku swoim wszystko robię sama i nic nie kupuje a tutaj jest inna kuchnia i dlatego jest jak jest,,,:love: ja tu tylko przecież sprzątam

No to gdzie jest catering????  no gdzie??? splajtował już:płacz:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chyba w większości gotowce są.U mnie tzn tutaj w tej piwnicy czy tam spiżarni to uuu pełno.Zupy w puszkach,sosy ravioli,soki w ilościach hurtowych,woda w transporterach(słownie cztery) a w lodówce jakieś ich knedle ze szpinakiem,jakieś takie duże kluchy z mięsem.pierożki.Ciasta to bardzo słodkie są,mleko tłuste .Ale wszystko zjadliwe i smakuje mi.Chociaż ja lubię gotować i piec sama.Może się przyda zmienniczce.A pierniczki to ich lubię i takie korzenne ciasteczka,pycha.Zresztą Norymberdzkie pierniki to chyba słynne są?Ale tu nie widziałam chociaż do Norymbergii bliziutko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luttka napisał:

Ale tu chyba w większości gotowce są.U mnie tzn tutaj w tej piwnicy czy tam spiżarni to uuu pełno.Zupy w puszkach,sosy ravioli,soki w ilościach hurtowych,woda w transporterach(słownie cztery) a w lodówce jakieś ich knedle ze szpinakiem,jakieś takie duże kluchy z mięsem.pierożki.Ciasta to bardzo słodkie są,mleko tłuste .Ale wszystko zjadliwe i smakuje mi.Chociaż ja lubię gotować i piec sama.Może się przyda zmienniczce.A pierniczki to ich lubię i takie korzenne ciasteczka,pycha.Zresztą Norymberdzkie pierniki to chyba słynne są?Ale tu nie widziałam chociaż do Norymbergii bliziutko jest.

@luttka w razie wojny wszyscy zwalamy do Ciebie ,,,te zapasy wyczyscimy i się będziemy zajadać i chwalić też jakie dobre -także się nie martw ,,po terminie też przemycimy do gara i zjedzą ,,,,:hahaha:

Lubią tutaj gotowce ,bardzo lubią ,,,widze nawet tutaj u dziadków gdzie jestem ,,,ciasta tylko gotowe i to te keksy ,sreksy których nie lubię ,,,brrr co za lukier w nich ,,,ale gotowce mają wzięcie i idą jak burza i są chwalone jakie smaczne i jakie zdrowe-hahahha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi w Pl prowadziłam herbaciarnię.powiem Ci że tak jak niemieccy turyści to nikt nie jadł.Im wszystkie ciasta smakowały i zawsze wszystko pięknie zjadali . A piekłam sama.Miło było ich gościć,bo byli uprzejmi i cierpliwi.

Tu chyba te zapas co maja być na 10 dni albo 100:d

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka ja co widziałam niemców jak jedzą to zawsze pięknie wszystko zjadali -tutaj też ,,zachowują się jakby pierwszy raz jedzienie zobaczyli albo od tygodnia nic nie jedli,,,coś w tym jest,,, nie ważne czy na 10 czy na 100 dni ,, będą goscie co to wyjedzą ,,piwniczka będzie opróżniona,dziadzio szczęsliwy ,że nie będą w niego pchac tych kluch i wszyscy będą zadowoleni:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka chyba wrócisz do tego dziadzi ,,,a może w ogóle nie będziesz wyjeżdzac ,,tylko do Nowego Roku ,,,w DE,,,zupy też bym chwaliła ,,bo lubię,,obojętnie jaką aby smaczna i dobra w smaku i już gorąco w ciele,,,ale my kochamy o żarciu pisac i jesc,,no bo co my tutaj robimy? tak na prawdę to trochę czasu w kuchni siedzimy i mieszamy non stop coś,,,:o

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi niekiedy myślę że wróce tu,ale jak ma te swoje demencyjne zwidy i nocki chodzące,to bunt i mówię -nieee.Na razie wracam zobaczyć synka mojego najmłodszego.Trzy dni mamy.Ha,dobre i to.Dzisiejsze czasy są łaskawe.Możemy rozmawiać i widzieć się ,mimo wielkich odległości które nas dzielą.No ja to z tych angażujących się jestem.Wszędzie, I tak mam dziś to własnie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...