Skocz do zawartości

NIERÓWNE wynagrodzenie


Gość Aga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie na tej samej szteli warunki powinny być takie same dla obu zmienniczek albo niech agencja poszuka kogoś innego ale po co jak mogą zaoszczędzić naszym kosztem. 

Potem mają pretensje ze źle opiekunki narzekaja i po nich Jadą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 10:57, Gość Wera napisał(a):

No nie na tej samej szteli warunki powinny być takie same dla obu zmienniczek albo niech agencja poszuka kogoś innego ale po co jak mogą zaoszczędzić naszym kosztem. 

Potem mają pretensje ze źle opiekunki narzekaja i po nich Jadą. 

Od lat wszędzie trąbią że stawka jest uzależniona od poziomu języka i ew. prawa jazdy/wykształcenia itd a wy ciągle to samo. To znaczy że jak druga ma prawo jazdy to powinna zarabiać tyle co wy bez? A jak jest z wyskzatłcenia pielęgniarką to też nie ma różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość JaKa odnośnie pielęgniarki: jeżeli nostryfikowała dyplom w Niemczech - to ma znaczenie. Jeżeli nie, to nie ma prawa wykonywać czynności medycznych. Natomiast, pewnie ma znaczenie dla agencji stopień wykształcenia pracownika-choć mogę się mylić. No bo czy z dyplomem UJ czy po podstawówce czy innej zawodówce-tyłki wycieramy w tą samą stronę🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał(a):

@Gość JaKa odnośnie pielęgniarki: jeżeli nostryfikowała dyplom w Niemczech - to ma znaczenie. Jeżeli nie, to nie ma prawa wykonywać czynności medycznych. Natomiast, pewnie ma znaczenie dla agencji stopień wykształcenia pracownika-choć mogę się mylić. No bo czy z dyplomem UJ czy po podstawówce czy innej zawodówce-tyłki wycieramy w tą samą stronę🤭

Często opiekę sprawujemy nad seniorami mieszkającymi samotnie w ich domach. Nie zawsze podcierac trzeba tyłki. Jest całe spektrum spraw przy seniorach które trzeba ogarniać. Nie wszyscy seniorzy są nietomni rzeczywistości, nie wszyscy nie trzymają "poziomu" I nie wszyscy wymagają tylko 'jeść, spać, *wulgaryzm* '. Trzeba być więc czasem ogarniętym i rozgarniętym a także elokwentnym. Rozrzut jest spory wśród seniorów i tak samo wśród opiekunek.

Ale z tym UJ-em toś pojechała xd:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Gość 0 napisał(a):

Często opiekę sprawujemy nad seniorami mieszkającymi samotnie w ich domach. Nie zawsze podcierac trzeba tyłki. Jest całe spektrum spraw przy seniorach które trzeba ogarniać. Nie wszyscy seniorzy są nietomni rzeczywistości, nie wszyscy nie trzymają "poziomu" I nie wszyscy wymagają tylko 'jeść, spać, *wulgaryzm* '. Trzeba być więc czasem ogarniętym i rozgarniętym a także elokwentnym. Rozrzut jest spory wśród seniorów i tak samo wśród opiekunek.

Ale z tym UJ-em toś pojechała xd:p

👍!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał(a):

@Gość Gość 0 Podcieranie tyłków-to taki skrót myślowy😁

Wiem, wiem: wszystkie albo prawie wszystkie-są jedynie damami do towarzystwa(przekąs🤭). Ja tam biorę wycieranie-więcej płacą😁

 

 

Każdy wybiera co może. Nie wiem czy za wycieranie więcej płacą , za to wiem że płacą,( a przynajmniej agencja powinna się z tego wywiązać ) za dobrą znajomość niemieckiego.  Z ta damą to duże uproszczenie. Ale do towarzystwa jak najbardziej  bo już zresztą pisała  @ Gość 0 sa seniorzy , którzy potrzebują nie tylko podstawowej opieki ale kogoś z kim mogą swobodnie porozmawiać. No i często trzeba tez ogarnąć inne sprawy zwłaszcza gdy rodzina daleko. Może lepiej pasuje- pomoc domowa do towarzystwa.

Nie jestem pielęgniarką ale to koleżankę pielęgniarkę wybrała rodzina do chorej , leżącej matki spośród innych kandydatek na to miejsce. Dostała 100 euro więcej . Klient płaci i wymaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Domi B to, że rodzina więcej płaci, wcale nie upoważnienia pomoc domową z elementami opieki-taki mamy status, do wykonywania procedur medycznych. Jeśli cokolwiek się wydarzy z podopiecznym-wina spadnie na opiekunkę. Tak a priori! 

No i oczywiście "nadgorliwość gorsza od faszyzmu" 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Gość napisał(a):

@Gość Domi B to, że rodzina więcej płaci, wcale nie upoważnienia pomoc domową z elementami opieki-taki mamy status, do wykonywania procedur medycznych. Jeśli cokolwiek się wydarzy z podopiecznym-wina spadnie na opiekunkę. Tak a priori! 

No i oczywiście "nadgorliwość gorsza od faszyzmu" 😏

Do czynności medycznych przychodził tam personel z Pflegedienst.  Rodzinie chodziło raczej  o to żeby przy matce sprawował opiekę ktoś z doświadczeniem, kompetentny , który  zauważy niepokojące objawy , powiadomi( dobry niemiecki) odpowiednie służby , poinstruowany przez lekarza pomoże w granicach swoich obowiązków oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość Gość napisał(a):

@Gość Domi B to, że rodzina więcej płaci, wcale nie upoważnienia pomoc domową z elementami opieki-taki mamy status, do wykonywania procedur medycznych. Jeśli cokolwiek się wydarzy z podopiecznym-wina spadnie na opiekunkę. Tak a priori! 

No i oczywiście "nadgorliwość gorsza od faszyzmu" 😏

Trochę to wygląda u ciebie tak jakby żaru nie było a ty dmuchasz i dmuchasz:)

Zostało wyjaśnione, że nie ma szablonu w opiece. Są różne miejsca, różne zapotrzebowania, oczekiwania, rozwiązania. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć to niekoniecznie musi dotyczyć stricte opiekunstwa to jednak ogólnie jest tak, że im większe kompetencje, umiejętności, doświadczenie, kursy, szkolenia itp tym wartościowszy jest pracownik na rynku pracy, tym ma więcej atutów by się cenić, wymagać. 

Bo my spłycamy za bardzo tę opiekuńcza branże. Teraz to może pojadę po bandzie ale weźmy szpital- hierarchię od lekarza do salowej. Ta ostatnia robi brudne porządki pewnie dlatego, że atutów nie ma za wiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Outlaws napisał(a):

I najważniejsze, pozostał szacunek do ludzi. Niezależnie od pracy jaką wykonują 🫴👍👊❤️

To jest poza dyskusją, wszystkie rodzaje prac są wszystkim potrzebne. Hierarchia jednak istnieje od zawsze, na szczeble drabiny tej hierarchii wdrapujemy się sami jeśli chcemy, nikt ba siłę nie pcha. Wysłałeś córkę na studia do Amsterdamu prawda? By wchodziła na drabinę :):p:pomysl-zarowka-twarz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość 0
23 godziny temu, Outlaws napisał(a):
21 godzin temu, Outlaws napisał(a):

Coś pomieszałaś, ponieważ nikogo i nigdzie nie wysyłałem a tym bardziej do Amsterdamu. A może o kogoś innego chodzi? Reszta się zgadza 👍👊

 

A to sorry, powinnam zweryfikować, nie przeciążyłam pamięci tylko jakąś pierwszą płochą myśl wypuściłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli macie takie same wykształcenie, doświadczenie, znajomość języka + prawo jazdy i inne argumenty to można liczyć, że będzie po równo. 

Dla spokoju agencji i tak bym dawała po równo bo potem przecież wielkie zdziwienie i obraza majestatu. 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 22:44, Gość Aga napisał(a):

Hej, cześć. Mam pytanie o pieniądze. Jestem na szteli od roku na zmianę ze stałą wspólniczką i ona ma 1550 euro a ja 1300 i usłyszałam że mam gorszy język, ale jak pytam rodzinę i podopieczną to oni nie narzekają im to nie przeszkadza więc czy agencja nie powinna mi wyrównać? Wykonuję tę samą pracę i się dogaduję i w domu i w sklepie bo znam komunikatywnie a ona bardzo dobrze. Czy to podchodzi pod nierówne traktowanie?

Miałem wcześniej podobne sytuacje. Ja robiłem za 1100-1350eur a zmiennicy za kilkaset euro więcej. I żeby było śmieszniej to wcale nie byłem gorszy a często miałem lepszy język i więcej lat pracy w opiece. Rodziny też najczęściej ze mnie były bardziej zadowolone. 

W takim przypadku trzeba "się bić" z agencją o lepsze pieniądze i równe traktowanie. Bo właśnie nasze milczenie i brak walki sprawiają, że agencja płaci mniej... "No bo po co mamy mu płacić więcej jak opiekun się nie dopomina?"

A rodziny z tego co sam słyszałem od rodzin płacą tyle samo niezależnie jaki opiekun jest na szteli

P.S- Co do stawek przez Polskie agencje to myślę, że na dzień dzisiejszy 1650eur to minimum. Wszyscy moi znajomi zmiennicy robią za 1700-1900 eur. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 12:52, Gość Domi napisał(a):

a oni (rodzina) płacą mniej więc nie mają powodów do narzekania.

Z tego co wiem to tak nie ma. Już kilka rodzin mi mówiło, że płacą taką samą kwotę bez względu na to kto przyjedzie i jaką ma umówioną stawkę z agencją.

W dniu 6.06.2023 o 12:00, Gość Aśka napisał(a):

Rodzina często nie płaci mniej tylko polskie agentury na nas tak zarabiają wmawiają nam że nie zasłużyłyśmy na wyższą stawkę.

Dokładnie!

Edytowane przez Michał859
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 15:45, Michał859 napisał(a):

Z tego co wiem to tak nie ma. Już kilka rodzin mi mówiło, że płacą taką samą kwotę bez względu na to kto przyjedzie i jaką ma umówioną stawkę z agencją.

DOKŁADNIE tak jest a potem wchodzi polska agencja i dzieli na języki, żeby jeszcze więcej zarobić bo oni zarabiają na słabych językach i komunikatywnych i jeszcze cię dobiją, że nie masz prawka i w takim razie to oni mogą zapłacić 1200 ale oczywiście jak podszkolisz język za pół roku to możesz starać się o wyższą stawkę. To polskie agentury kombinują najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 13:16, Gość Wiola napisał(a):

 bo oni zarabiają na słabych językach i komunikatywnych i jeszcze cię dobiją, że nie masz prawka i w takim razie to oni mogą zapłacić 1200 ale oczywiście jak podszkolisz język za pół roku to możesz starać się o wyższą stawkę. To polskie agentury kombinują najbardziej.

Miałem takie coś. Właśnie niemal zawsze przedstawiają argument, że mniejsza kwota z uwagi na słabszą znajomość Niemieckiego. I to ciekawostka bo bywało, że ode mnie zarabiali więcej tacy, którzy mieli słabszy język. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...