Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Maria Jolanta. 

Tu nie chodzo o PiS czy jakąkolwiek partię. Pisałam w ub. roku jak to w Kanadzie uczniowie sie uczą, że to my Polacy mordowalismy Żydów. Pisałam o tym jak młodzież z Izraela przyjeżdża do Auschwitz z ochroną z Mosadu, odizolowani od polskiego społeczeństwa i się uczy, że to Polacy stali przy tych piecach. 

Tak się składa, że mieszkałam w Izraelu, byłam w Kanadzie, mówię po hebrajsku w stopniu komunikatywnym i wiem co się dzieje  w świecie od lat. Tylko w Polsce nikt dotąd na to nie reagował.  Zamiast tego wyprodukali z naszych podatków film "Pokłosie" rozpowszechnili książkę "Malowany ptak" J. Kosińskiego. Z naszych podatków promowali książki  Tomasz Grossa, który podawał się za historyka a historykiem nie jest i mija się całkowicie z prawdą. 

Tylko ludzie zamknięci w swoim świecie mogą być tak ślepi i wszystko zrzucać na ustawę.  A ta ustawa, propagatorów tej zakłamanej historii tylko rozjuszyła, bo ogranicza ich plan.  Ten filmik jest czystą prowokacją, przekorą i szerzeniem nienawiści. 

Niemcy sporo zapłacili (85 mld) i od tego czasu nie mówiło się o tym ,że to Niemcy rozpętali tę wojnę tylko zaczęto używać terminu naziści.  Logicznie myśląć, trzeba zapłacić w przeciwnym razie czekają nas szykany.  To lobby działa jak mafia. 

Poźniej powolutku ten nazizm zaczęto przypisywać nam Polakom, a od tego tylko krok by całą historię przekłamać. 

Dlaczego Hollywood nie chciał wyprodukować filmu o Pileckim, kiedy się dowiedzieli że nie jest Żydem a jego syn nie zgodził sie na to by jako Żyda go przedstawili?

To Pilecki prosił Amerykę o pomoc dla Żydów w Europie.

Amerykańscy bogaci Żydzi się na to wypieli.

W 1939 roku nie wpuścili ze statku  937 Żydów na teren USA, statek wrócił do Europy i ci ludzie zginełi a teraz z nas Polaków czynią z nas wszystkich zbrodniarzy?

W latach 80 - 90-tych  nie było takiej ustawy a szykanownie naszego narodu istniało, tylko do większości Polaków w Polsce to nie docierało. 

By to wszystko zrozumieć trzeba znać trochę historię i czerpać informacje z różnych źródeła nie ograniczać się do jednego przekazu. 

Szkoda, że ta ustawa powstała tak późno o wiele, wiele lat za późno. Może wtedy,  w latach 90-tych, żaden młody człowiek, nie skojarzyłby Polki z Hitlerem. 

Bardzo liczyliśmy się z cudzą wrażliwością nie dbając o własną.

A ta ich chuztpah jest wyjątkowa. To dzięki tej chutzpie i nie oglądaniu się na nikogo oni zwyciężają. 

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

To teraz występujemy o obywatelstwo i będziemy mogli korzystać z raju tropikalnego gratis :haha::hura: Tylko żeby zaczęły agencje płacić nam coin'ami :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie wojna ,tam sa ofiary.

Tez uwazam, ze niepotrzebna ta ustawa IPN ,jak i caly IPN, bo tylko maci.

Pisze historie na nowo.

Zadna ze stron zapewne nie byla swieta.

A narod zydowski /9nie zebym miala cos przeciwko nim)jest jakis nadwrazliwy.

Tylko oni poniesli ofiary?

Tylko oni gineli?

Ilu Polakow zginelo z rak Niemcow,

w tym Zydow polskich?

Nie trzeba bylo ruszac tematu, ktos wdepnal w g#$% no i teraz nie moze oczyscic butow,

Po co bylo majstrowac?

Ludzie na swiecie nie mieli pojecia jak i co?

Dla przecietnego czlowieka  czy to ,,polski oboz zaglady,, czy oboz zaglady w Polsce \,bylo wsio ryba.

Nikt tego nie roztrzasal.

Jak sie ktos zainteresowal, to by przeczytal, ze w Polsce byly obozy zaglady, niemieckie!

Nie polskie.

nie ma wazniejszych problemow ,aby je poruszac na obradach?

A teraz wchodza na Google i szukaja.miliony, bo chca zobaczyc o co kaman.

Ehhh!

Polityka to brudna sprawa, czy wogole ,gdzies sa politycy, ktorzy chca zrobic cos dobrego dla kraju, rodakow, otoczenia ,w ktorym zyja?

Gdziekolwiek na swiecie, politycy sa bardzo do siebie podobni.

A teraz telepnelo mna, kiedy przeczytalam, ze jest pomysl, aby odebrac gen Jaruzelskiemu posmiertnie(!) generala,

Czyli po prostu zdegradowac go!

 

Ludzie, na jakim swiecie my zyjemy.

Grzebanie w trumnach staje sie znakiem naszych czasow.

Czy nie ma wazniejszych problemow w kraju?

Jak mozna czlowiekowi, ktory jednak przeszedl szlak bojowy ,odebrac szlify generalskie?

Salceson dostal wysokie odznaczenie wojskowe, generalowie przed nim salutowali...

To taka jest sprawiedliwosc dziejowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie wojna ,tam sa ofiary.

Tez uwazam, ze niepotrzebna ta ustawa IPN ,jak i caly IPN, bo tylko maci.

Pisze historie na nowo.

@Sayonara jak historię na nowo?. Chcesz historię opartą na kłamstwach jaką lobby światowe napisało  po wojnie? Czy ty wiesz czego uczą się żydowskie dzieci?

Chcesz by ktoś cię jako Polkę kojarzył z Hitlerem?  By twoje wnuki nazywane były mordercami? By każdy sobie, tobą jako Polką, gębe wycierał. 

To co się teraz dzieje to efekt zaklamywanie histori przez wiele lat.  

Ja znam te historię nie tylko z książek ale i z przekazów rodzinnych. To prawda, że wojna wyzwala w ludziach najgorsze instynkty, ale nie pozwolę by mi ktoś przypisywał cudze winy. 

Nie chcialabym tu opisywac mojej rodzinnej historii, ale to co sie dzieje jest dla mnie bolesne.  Moja rodzina zachowała się jak trzeba a ja po latach jestem nazwana Hitlerem łącznie ze splunięciem i to przez przypadkową osobę z którą chwilę wcześniej dobrze mi się rozmawiało. Gdyby ciebie to spotkało też byś się źle czuła.  To było w czasach kiedy nie było ani PO ani PiS. 

A wykorzystywanie tego w walce między partiami jest paskudne. 

Powtarzam to tutaj wiele razy, ale jakoś mój przekaz nie może się przebić.

Dzieci zydowskie juz po wojnie się uczyły w szkołach, że Polacy brałi udział w Holocauscie.  Zydzi co przeżyli wiedzą jak było. Maja do nas żal, że za mało ich broniliśmy. Mają do nas żal, że nie oddaliśmy za nich życia.  Mają żal, że ich źle traktowaliśmy, niektórzy domagali się lepszego życia będąc w ukryciu.  Nie jedli jak należy, nie spali jak należy. 

Dużo Zydów ma do nas żal, za rok 68, kiedy zostali wydaleni z Polski. 

Ale to nie ci żydzi nas atakują. 

A uczciwie działający ludzie nie mają się czego obawiać. Tej ustawy boją się  tylko kłamcy i manipulanci dlatego atakują. 

Wcale bym się nie zdziwiła gdyby się okazało, że ten filmik " Polish Holocaust" wyprodukowała agentura rosyjska albo Soros. 

Pewnie ci sami co wspierali demonstracje z białymi różami. 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lena zaszokowana jesteś? Ja nie, tak działa przedsiębiorstwo holokaust.

Ten spot wisi, zobacz co się wyprawia w komentarzach.

 

 

 

 

Tyko dlaczego youtuberzy muszą walczyć zakłamaną polityką historyczną?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masakra!

Teraz najnizsze instynkty i ukryty antysemityzm ruszy jak lawina.

Komu przeszkadzalo, jak byl spokoj?

Zawsze sa dwie prawdy.

Nie mozna udowadniac calemu swiatu, ze my jestesmy cacy, a tamci sa ,,be,,

Ile osob, tyle opinii.

nie da sie przekonac wszystkich.

Kiedy odejdzie to srednie pokolenie, tych mlodych nie bedzie obchodzic, czyje byly te obozy.

To bedzie historia.

A kazdy rzad i kraj ,pisze taka historie ,jaka jest dla nich wygodna niestety.

W domu rodzicow i dziadkow, wiele lat nie mowilo sie ,ze to NKWD wywiozlo cala rodzine mojej Mamy na Syberie,

Nie wolno bylo mowic, ze dziadek byl w AK.

A potem przyszla odwilz, i podreczniki, szkola uswiadamialy owczesne mlode pokolenie,jak bylo wtedy.

Moja Mama czesto jest zapraszana do szkol, na spotkania z mlodzieza (smieje sie, ze jest jak obiekt muzelany)aby opowiadac o wywozcze i pobycie na Syberii.

Ale jak dlugo przetrwa pamiec?

Czy pamiec o warszawskim gettcie , o tym co sie dzialo? przetra nastepne 50 lat?

,,Narod wybrany,, robi duzo wrzawy wokol siebie, ile mozna rozdrapywac stare rany, robic przed calym swiatem z siebie ofiare.

Wszedzie byly ofiary okrutnej wojny..

Ogien nalezy gasic, a nie podsycac,

To tylka woda na mlyn, dla reakcjoniostow, faszystow, nazistow,

Komu to potrzebne?

 

Czy juz zawsze 

zezarlo mi pol posta!!!!!

 

nastepny cudowny pomysl, co sie dzieje?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23061459,zdegraduja-jedynego-polskiego-kosmonaute-hermaszewski-wroci.html#Z_MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ava, tak jestem zszokowana ale może nie zaskoczona. Najbardziej mnie martwi, że nasz rząd nie reaguje a ten minister "Ciaputowicz", ciap, ciap... dosłownie nic nie robi.

Pozwalają by każdy, nas Polaków opluwał. 

Kto na tym zyskał?

Kto chce nas skłócić ze wszystkimi? 

Postawiłam na rosyjską agenturę i chyba sie nie pomyliłam. 

Tej fundacji, co to coś wyprodukowała powinni wytoczyć proces.  

@Sayonara, młodych właśnie będzie obchodzić. Historia to nasza tożsamość, jak o to nie zadbamy teraz, to ten fałsz będzie się za nami wlókł przez wieki. 

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LENA_57 napisał:

@ava, tak jestem zszokowana ale może nie zaskoczona. Najbardziej mnie martwi, że nasz rząd nie reaguje a ten minister "Ciaputowicz", ciap, ciap... dosłownie nic nie robi.

Pozwalają by każdy, nas Polaków opluwał. 

Kto na tym zyskał?

Kto chce nas skłócić ze wszystkimi? 

Postawiłam na rosyjską agenturę i chyba sie nie pomyliłam. 

Tej fundacji, co to coś wyprodukowała powinni wytoczyć proces.  

@Sayonara, młodych właśnie będzie obchodzić. Historia to nasza tożsamość, jak o to nie zadbamy teraz, to ten fałsz będzie się za nami wlókł przez wieki. 

 

 

Widzę, że jesteś bardzo "zaangażowana" w nasze sprawy krajowe. Mnie również boli, kiedy jesteśmy "opluwani"...Przecież większość z nas wie jak było naprawdę i nie jest to wiedza książkowa, tylko  zaczerpnięta            z najlepszego, wiarygodnego źródła - międzypokoleniowych przekazów rodzinnych...Myślę, że jeśli chodzi o to jak jesteśmy postrzegani za granicą niewiele się zmieniło. Tylko różnica polega na tym, że wtedy były to "sprawy zamiatane pod dywan", a teraz "ujrzały światło dzienne". Miłego  wieczoru:) 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Zawsze sa dwie prawdy.

Mnie uczono, że są 3 prawdy, prawda, święta prawda i gówno prawda.

 

7 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Nie mozna udowadniac calemu swiatu, ze my jestesmy cacy, a tamci sa ,,be,,

 

Nie zauważyłam, aby ktoś próbował udowadniać, że my jesteśmy czy byliśmy  święci. Dokumenty mówią za siebie.

7 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Kiedy odejdzie to srednie pokolenie, tych mlodych nie bedzie obchodzic, czyje byly te obozy.

To bedzie historia.

Długo byliśmy za żelazną kurtyną , mieliśmy zakneblowane usta. Żydzi napisali swoją bajkę. Historia to nie  to, co ktoś sobie napisze, ale fakty. Jest cała masa dokumentów, które zadają kłam żydowskiej bajce. Furii dostają, ze ktoś śmie  ich bajce zaprzeczać.

 

7 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Ale jak dlugo przetrwa pamiec?

Czy pamiec o warszawskim gettcie , o tym co sie dzialo? przetra nastepne 50 lat?

 

Przetrwa, musi żeby się nic takiego nie powtórzyło.

To jest film dokumentalny z getta warszawskiego. Był na kanale historycznym, kanał znikł jak wiele innych kanałów. Teraz pojawia się tu i ówdzie. Kto to wie, jak długo będzie dostępny.

Czy wiesz, że na terenie getta był obóz koncentracyjny dla polaków? KL Warschau.

W getcie  łódzkim był obóz dla dzieci i młodzieży polskiej. Dzieciątka od 2 do 16 lat. Żydzi ich doskonale pilnowali. Udało się uciec tylko kilku, podczas prac przy wycince trzciny poza obozem. Uciekinierów na terenie getta wyłapywali Żydzi.

7 godzin temu, sayonara 52 napisał:

,,Narod wybrany,, robi duzo wrzawy wokol siebie, ile mozna rozdrapywac stare rany, robic przed calym swiatem z siebie ofiare.

„ Naród wybrany” od lat żyje z tej wrzawy. To przemysł holokaust. Jak Schroeder ogłosił koniec „ niemieckiej pokuty” trzeba było sobie znaleźć winowajcę zastępczego. Szwajcarów tak długo nękali aż dostali co chcieli.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś. 

 

To właśnie młodzi powinni pamiętać. To oni będą zasuwać jak osły na dodatki kombatanckie dla represjonowanych przez  Niemców i Sowietów obywateli Rosji   Izraela ich współmałżonków i dzieci urodzonych po wojnie, tez represjonowanych. Jeszcze mamy słynne emerytury dla Ukraińców. Wystarczy kilka składek, żeby Ukrainiec dostał najniższą emeryturę. Zaklnę sobie siarczyście, bo ilu to emerytów po 40 latach pracy nie ma tej najniższej emerytury. A Twoja mama ma dodatek kombatancki w wysokości 100 euro miesięcznie? Przecież była represjonowana przez reżim sowiecki. I jeszcze amerykańska ustawa 477. Na początku była mowa o 65 miliardach dolarów, teraz ta kwota w postępie geometrycznym się zwiększa. O zamykanych szpitalach to nie wspomnę, ale na żydowskie cmentarze jest.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LENA_57 napisał:

Najbardziej mnie martwi, że nasz rząd nie reaguje a ten minister "Ciaputowicz", ciap, ciap... dosłownie nic nie robi.

Jak to Ciaputowicz nic nie robi, przecie pączki rozdaje:d

Jak nie wiadomo o to chodzi to chodzi o pieniądze.

Tak jak na kanale  z  tym spotem – dawać reparacje za holokaust już teraz:d

Jest dostępna odpowiedź na interpelację poselską, tego posła co to miał stać za nazistami z „wafel SS” buszującymi w lasach wodzisławskich. Z odpowiedzi jasno napisali, że od lat trwają naciski żydowskie na rząd  w sprawie mienia bezspadkowego.

 

 

6 godzin temu, INEZ napisał:

Do jednego musimy się przyznać i się przyznajemy Polska jest antysemickim krajem przynajmniej tak uważa ponad 50% respondentów

Ja nic nie muszę i do niczego się nie przyznaje. A można to wiedzieć kto i dla kogo poczynił te badania? Na jakiej grupie respondentów? Wiadomym jest, że ten co zleca i płaci może oczekiwać wyników wygodnych dla siebie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to masz rację nie musisz się do tego przyznawać może trochę żle się wyraziłam ale fakt jest faktem .Nie ma chyba znaczenia kto i dla kogo robił te badania może był to zwykły sondaż nie pamiętam .Grupa respondentów była dość duża i o ile się nie mylę takie zdanie miało ponad 90% ale napisałam zachowawczo ,że ponad 50 % bo tym wynikiem sama byłam nieco zszokowana .Obejrzyj materiał ,który zamieścił @LACH może to da ci nieco inne spojrzenie na te sprawy .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ava napisał:

Jak to Ciaputowicz nic nie robi, przecie pączki rozdaje:d

Jak nie wiadomo o to chodzi to chodzi o pieniądze.

Tak jak na kanale  z  tym spotem – dawać reparacje za holokaust już teraz:d

Jest dostępna odpowiedź na interpelację poselską, tego posła co to miał stać za nazistami z „wafel SS” buszującymi w lasach wodzisławskich. Z odpowiedzi jasno napisali, że od lat trwają naciski żydowskie na rząd  w sprawie mienia bezspadkowego.

 

 

Ja nic nie muszę i do niczego się nie przyznaje. A można to wiedzieć kto i dla kogo poczynił te badania? Na jakiej grupie respondentów? Wiadomym jest, że ten co zleca i płaci może oczekiwać wyników wygodnych dla siebie.

Antysemitą nie jest ten kto Żydów nie lubi, tylko ten którego Żydzi nie lubią. 

50% to nie jst tak źle. W Niemczech żaden Żyd z jarmułką na głowie na ulicę nie wyjdzie a w Polsce tak. We Francji jest jeszcze gorzej. Gdyby Polacy byli tacy źli to by sie do nas nie pchali. Przed wojną w tym niby antysemickim kraju mieszkało najwięcej Żydów i to tych religijnych Żydów (Hasydzi). 

Teraz zwyczajnie im chodzi o pieniądze. Domagają się majatku zostawionego w Polsce  przez bezpotomnych Żydów.  

A my Polacy nie lubimy żydo-komuny. W Izraelu w tej chwili mieszka 25% Żydów rosyjskich. Pośród nich jest wielu co Żydami nie są, przenikneli w tę  grupę repatriantów. Znam dużo takich, to z nimi uczyłam się hebrajskiego na ULPAN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ava napisał:

I jeszcze coś. 

 

To właśnie młodzi powinni pamiętać. To oni będą zasuwać jak osły na dodatki kombatanckie dla represjonowanych przez  Niemców i Sowietów obywateli Rosji   Izraela ich współmałżonków i dzieci urodzonych po wojnie, tez represjonowanych. Jeszcze mamy słynne emerytury dla Ukraińców. Wystarczy kilka składek, żeby Ukrainiec dostał najniższą emeryturę. Zaklnę sobie siarczyście, bo ilu to emerytów po 40 latach pracy nie ma tej najniższej emerytury. A Twoja mama ma dodatek kombatancki w wysokości 100 euro miesięcznie? Przecież była represjonowana przez reżim sowiecki. I jeszcze amerykańska ustawa 477. Na początku była mowa o 65 miliardach dolarów, teraz ta kwota w postępie geometrycznym się zwiększa. O zamykanych szpitalach to nie wspomnę, ale na żydowskie cmentarze jest.

Co mają zasady przyznawania emerytur na Ukrainie do naszego systemu emerytalnego??? Jak sięgam pamięcią u nas też kiedyś obowiązywały takie przepisy ,że wystarczyło 5 lat pracy oczywiście składkowych i też dostawało się najniższą emeryturę .Komu to przeszkadzało ? nie było to może sprawiedliwe ale wtedy państwo nie odwracało się od tych ,którym w życiu się mniej powiodło i nie zostawiało ich samych sobie na pastwę losu .A teraz co jest brak kryterium dochodowego dla 500+ natomiast dla każdego zasiłku kryteria dochodowe tak niziutkie ,że mało kto się na to łapie .Więc albo jest u nas solidarność społeczna albo nie ma .Nie słyszałam o tym,żeby ktoś mający 40- letni staż pracy nie miał emerytury czy renty to nie prawda co napisałaś .Zmiany  następują powoli ale następują i to jest pocieszające .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inez co  jest na pocieszenie?  Jak ktos przepracował w Polsce 40 lat i składki były odprowadzane regularnie to emeryture ma, ale ilu jest takich ludzi? Opiekunki emerytury mieć nie będą. Ja mam 25 lat pracy w Polsce, resztę lat to różnie bywało. W sumie przepracowałam już ponad 35 lat, moja emerytura będzie żenująco niska.  Moja córka pewnie będzie musiała pracowac do 75 roku życia, bo na emerytury pieniędzy nie będzie.

Wojna, poźniej komuna oraz rządy ostatnich 30 lat spowodowały, że Polska się wyludniła. Młodzi wyjechali za granicę, reszta ta co pozostała przestała się rozmnażać, bo nie mieli za co dzieci wychować. Teraz jak zaczęliśmy wychodzić na prostą to nagle Żydzi chcą nas zdominować i mamy jeszcze na nich pracować.  To już za duże obciążenie dla naszego narodu. To po co dzieci mają się rodzić? Każde urodzone polskie dziecko przychodzi na świat już z olbrzymim długiem narodowym. Zniszczyli nasz naród i tyle. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LENA_57 napisał:

@Inez co  jest na pocieszenie?  Jak ktos przepracował w Polsce 40 lat i składki były odprowadzane regularnie to emeryture ma, ale ilu jest takich ludzi? Opiekunki emerytury mieć nie będą. Ja mam 25 lat pracy w Polsce, resztę lat to różnie bywało. W sumie przepracowałam już ponad 35 lat, moja emerytura będzie żenująco niska.  Moja córka pewnie będzie musiała pracowac do 75 roku życia, bo na emerytury pieniędzy nie będzie.

Wojna, poźniej komuna oraz rządy ostatnich 30 lat spowodowały, że Polska się wyludniła. Młodzi wyjechali za granicę, reszta ta co pozostała przestała się rozmnażać, bo nie mieli za co dzieci wychować. Teraz jak zaczęliśmy wychodzić na prostą to nagle Żydzi chcą nas zdominować i mamy jeszcze na nich pracować.  To już za duże obciążenie dla naszego narodu. To po co dzieci mają się rodzić? Każde urodzone polskie dziecko przychodzi na świat już z olbrzymim długiem narodowym. Zniszczyli nasz naród i tyle. 

Właśnie o to chodzi żeby się nie dać zdominować i próbujemy to robić i to jest pocieszające .

@LENA_57 nie wiem dlaczego roztaczasz taką katastroficzną wizję przyszłości dla siebie ,swojej córki i dla całej Polski ? to co mamy tylko usiąść i płakać ? Co mieli myśleć Polacy  jak Polska nie istniała na mapie świata .Wysiłki wielu pokoleń mają teraz pójść na na marne ?

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płakać?? To już oznacza poddanie się.  Mnie boli, że wielu z nas nie rozumie powagi sytuacji i jeszcze na siebie bicz kręci.  No jak mamy takich takich polityków to ręce opadają. 

Zamiast mówić o tym ile z nas w czasie wojny zgineło, ilu żydom życie uratowało. to przepraszamy za takie Jadwabne. A co do Jedwabnego to nie wiadomo kto tam był sprawcą, badania przerwano.  

A roszczeniowcom to pasuje. Najpierw wywołać w narodzie poczucie winy i wstyd, rzucić na kolana  a później z nim zrobić co się zechce. Winny niech płaci.  

My się obchodzimy z Żydami jak z jajkiem, a oni bez skrupułów walą w nas obuchem. 

Musimy się nauczyć, by ich traktowac normalnie a nie jak kogoś wyjątkowego.

I jak najwięcej mówić o antypolonizmie, bo na to jest więcej dowodów niż na sztucznie wywoływany antysemityzm.  Oni celowo prowokują i kłamią na potęgę. 

Wymyslają jakieś rodzinne historie które mijają się z prawdą, tak jak Ronen Bergman – izraelski dziennikarz.

Nie przyjmują do wiadomości że było Judenrat, że było SS Galizien, że 150 tyś Żydów służyło w Wermahcie, że wielu Żydów z NKWD, po wojnie mordowało Polaków  Dla nich to jest pisanie historii na nowo. 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 co znaczy wielu z nas nie rozumie powagi sytuacji? to co my mamy robić ? co to znaczy,że kręcimy na siebie bicz dlaczego tak uważasz?

O tym wszystkim się mówi ale czy do kogoś ten przekaz dotrze to nie mamy na to wpływu .To nie było "takie" Jedwabne tam sąsiedzi wymordowali sąsiadów i nie był to żaden akt obrony tylko mord na bezbronnych ludziach .Za takie rzeczy się przeprasza nie możemy wymagać żeby tylko nas przepraszali .Odniosłam się do twojej wypowiedzi nie cytowałam bo to za dużo miejsca zajmuje .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...